opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
magnum45, nie ruszać, nie interesować się

to są jakieś instrukcje testowe - Strings sprawdza czy się teksty wyświetlają, Capture pewnie też do czegoś służy
 

magnum45  Dołączył: 17 Lip 2007
Dzięki :-B :-B
Już zapomniałem że są :mrgreen:
 
mysikrolik  Dołączył: 31 Sie 2007
  Korekcja BF
Teraz dopiero przekonałem się jaki byłem głupi..... ,że wcześniej nie chciało mi się sprawdzić czy mój autofokus ostrzy prawidłowo na tablicy testowej ;-) . Wszystkie błędy w ostrości w swoich zdjęciach składałem na karb swojej krótkowzroczności. Po wprowadzeniu korekty +80, na obydwu obiektywach tj. Sigma 18-50/2.8 DC EX Macro i Cosina AF 100/3.5 Macro, ostrość wreszcie jest tam gdzie powinna być :-) . Wynika z tego, że feler był w puszce :-)
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
U mnie to samo. W opcji "0" dałem po +80, i pięknie śmiga na wszystkich szkłach.

Czy cały układ może się rozregulować? Zastanawia mnie to, bo wcześniej BF nie miałem. A aparat ma już 40tyś klatek, czyli wybaczam mu to.
 
pitero  Dołączył: 05 Lut 2010
Marcin_G napisał/a:
Wstawiłem pod tym linkiem http://senduit.com/9821a3 Będzie do pobrania przez tydzień, od teraz :-)


czy ktos ma jeszcze tego manuala i moglby go udostepic?
 

kobras  Dołączył: 28 Sty 2010
Tak - w kadzyszce musiałem popchnąć do +140 aby mieć ostro w Samyangu 1.4/85.Kupiłem zestaw kadzyszki tanio z Sigma 18-50/2.8 DC EX Macro i Sigma 70-300 APO i już myślałem ,żę zostałem skanalizowany gdy na forum poczytałem info o BF I FF . Samyang wyleczył mnie z dobrego samopoczucia- po regulacji jednak tylko na +80 ale po dalszym podkręceniu - na 140 -jest ekstra - też na innych szkłach .Czy jednak to możliwe ,że wszystkie szkła dobre - szczególnie Sigmy a wina tylko puszki.???Starzy na forum pisali,że Sigmy głupieją w zakresie BF I FF??I ciągle coś o oddawaniu do kalibracji -nawet do JP.czy możliwe aby mnie sie to upiekło?Wierzyć mi się nie chce.
 
pitero  Dołączył: 05 Lut 2010
luhso napisał/a:
U mnie to samo. W opcji "0" dałem po +80, i pięknie śmiga na wszystkich szkłach.

Czy cały układ może się rozregulować? Zastanawia mnie to, bo wcześniej BF nie miałem. A aparat ma już 40tyś klatek, czyli wybaczam mu to.


Czy komus udalo sie dojsc co oznacza opcja 0,1,2 i 3?

Swoja droga przy opisie pliku do uruchomienia trybu serwisowego jest blad, nazwa powinna byc MODSET.TXT bez E i powinien byc w glownym katalogu karty (przynajmniej dla k10d).

[ Dodano: 2010-02-05, 23:41 ]
do czego sluzy menu CAPTURE / SYSTEM TEST?
 
Ostach  Dołączył: 21 Lip 2008
Cholercia.. Może ktoś powie co robię źle.

K10D 1.30
Mam wgrany na karte plik modset.txt, wlaczam aparat z otwarta klapka i pojawia sie menu:
debug mode <dis>
carddoor open <dis>
write card vndr <dis>
i cala masa innych

jak rozumiem przy debug mode przelaczam na <en> i teraz przy kazdym wlaczeniu aparatu ma menu serwisowe. Niestety nigdzie nie ma opcji AF CORR jaka byla opisywana wczesniej ;/
Jedyne co mam z AF to jakies AF PINT DISP a tam zero możliwości zmieniania czegokolwiek.
Moglby ktos wylozyc mi "jak krowie na rowie" krok po kroku?
Sprawa dosyc istotna, bo moj korpus mocno choruje. Najpierw na krotkim koncu obiektywu wychwycilem niewielki BF, na dlugim bylo ok. Teraz jest masakra dla kazdej dlugosci - np. dla 50mm przy 4m do obiektu, ostrzy jakies 1-1,5m za nim. Nie da sie focic.
Dodam ze na matówce wszystko ok - ostrosc w punkt, jedynie na fotce widac.

 
remo_78  Dołączył: 29 Gru 2009
Gwiazdor napisał/a:
opiszon napisał/a:
no normalnie
A bezpieczniej to stworzyć plik MODESET.TXT na karcie w którym będzie w środku:
Cytat
[OPEN_DEBUG_MENU]
[SW_DEBUG_MENU EN]
Potem włączasz aparat z otwarta klapką i wyberasz DEBUG MODE DIS.


Ktoś mi powie dlaczego u mnie nie działa cóż takiego robię źle? Po kolei:

- podłączam aparat pod kompa
- na karcie pamięci tworze plik MODSET.TXT
- otwieram plik i zapisuje w nim:
[OPEN_DEBUG_MENU]
[SW_DEBUG_MENU EN]
- odłączam aparat od kompa
- otwieram klapkę od karty pamięci
- włączam K10
- i nie ma żadnej reakcji wyświetlacz czarny

Tworzyłem ten plik w katalogu głównym, potem w katalogu MISC a na końcu DCIM i w żadnym nie zadziałało....
 
Ostach  Dołączył: 21 Lip 2008
Bo prawidlowa nazwa pliku to MODSET.TXT
o jedno E mniej.

Napisz czy u Ciebie jest opcja AF CORR
U mnie ani widu, ani slychu..

edit: Sorry, nie zauwazylem ze w poscie nazwa pliku byla poprawiona
 
remo_78  Dołączył: 29 Gru 2009
jedrus68 napisał/a:
remo_78, Pamiętaj aby rozszerzenie pliku wpisać nie w widowsowych folderach, bo wtedy masz faktycznie w nazwie MODSET.TXT.txt i dlatego Ci nie działa.


Faktycznie ale wtopa ;) :-B

Hmmm ale faktycznie, włącza się menu serwisowe przy otwartej klapce wybieram pierwszą opcję tj. DEBUG MODE DIS daje OK i co i nic. Jak wejść dalej w celu korekcji AF?
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Zmień kursorem DIS na EN i dopiero wtedy zatwierdź OK.
Zamknij klapkę, wejdź w menu, przesuń kursor 2x w prawo na Set-up, 2x w górę (AF TEST) i następnie w prawo gdzie na samym dole masz opcje regulacji AF. :-)
 
remo_78  Dołączył: 29 Gru 2009
janek_wu napisał/a:
Zmień kursorem DIS na EN i dopiero wtedy zatwierdź OK.
Zamknij klapkę, wejdź w menu, przesuń kursor 2x w prawo na Set-up, 2x w górę (AF TEST) i następnie w prawo gdzie na samym dole masz opcje regulacji AF. :-)


No to teraz jasno i wyraźnie :) Ile to się człowiek musi namęczyć żeby zdjęcie zrobić :-B
 
Ostach  Dołączył: 21 Lip 2008
Aaaach! Dziekuje, nie wpadlem na to ze korekcja jest w jakby "zwyklym" menu.
Spodziewałem się wodotrysków :oops:

Jeszcze raz dzięki - pojutrze mała sesja w studio, więc ta informacja ocaliła mi dupsk hohohoh ;-)
 
areus  Dołączył: 26 Lip 2007
udalo sie
Witam, A wiec odważyłem sie użyć tego programu ze wschodu i powiem wam rewelacja. Od jakiegoś czasu (nie wiem dlaczego możne gdzieś uderzyłem aparatem czy coś) aparat zaczął nie trafiać w punkt, wszystkie szkła miałem na ff wiec dałem korpus pod nóż :P po kilkunastu minutach operacji na suwakach zadziałało (podziałka na zero nic mi nie dawała, bez efektu i musiałem ustawić aż na 2) teraz sie ciesze ostrością w punkt (niestety jedno szkło nadal ma lekki ff ale to już wina niskiej jakości obiektywu)
polecam wszystkim operacje kto ma FF/BF
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
A większą rewelacją jest pliczek zgrywany na kartę, który również daje dostęp do menu serwisowego. Nie trzeba wtedy podpinać aparatu do komputera. Kalibrację można przeprowadzić nawet w terenie.
 
micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
Panowie, zdesperowany odgrzebałem właśnie ten wątek - miałem dość BF w moim wysłużonym K10D (byłem ostatnio bliski wysłania aparatu do serwisu - ale sporo się naczytałem o Apollo i serwisu unikam jak ognia). Nagle poczułem się jak nowo narodzony! Ustawiłem sobie korektę na +120 i na wszystkich szkłach ostrość hula że aż miło (mocne skopany korpus miałem jak się okazuje - tyle lat narzekań :-/ ). Do tego zmajstrowałem sobie ten wyżej wymieniony pliczek na karcie. Jest na prawdę fajnie. Żałuję że wcześniej tego nie odkryłem. No ale lepiej później niż wcale :-B Pozdro

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach