Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Co więcej, wg. mnie mi lepiej AF chodził i trafiał na 1.10, niż na 1.30 ;-)
Jak widać placebo. I to działający w dwie strony :mrgreen:
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
argawen napisał/a:
Miałeś dwa korpusy ? Jeden z firmware 1.10, drugi z 1.30 ?


niee, instalowalem jeden po drugim na swoim gx-10 ;PP
taka moja oczywiscie rowniez subiektywna ocena :p



ok.. jest 3:1, wiec nie bede sie klucil, ale na prawde mi sie tak wydawalo :D
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
troche mnie dziwi, czemu tak malo osob sie interesuje tym tematem :p
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Jak sprawdzić jaki mam firmware?
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
witusch napisał/a:
Naciskajac menu wlaczyc aparat.

Można też włączyć aparat, trzymając "PLAY" + OK. Nie wiem, czym to się różni. :-)
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Jestem po instalacji i po pierwszym grzebaniu w debug mode, ale tylko na sprawdzenie, jak to działa. :mrgreen:

Z moim Tamronem wychodzi lekki BF ale nie przeszkadzający w normalnym życiu, posprawdzam inne szkła na spokojnie i pomyślę.


I pytanie według was, jaka różnica przy jakich ogniskowych daje wizualny, przeszkadzający efekt? Tak może lamersko, ale taki lamer jestem. :oops:
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Cytat
I pytanie według was, jaka różnica przy jakich ogniskowych daje wizualny, przeszkadzający efekt?

Każdy błąd AF, który powoduje nieostrość głównego motywu jest przeszkadzający. :-) Zauważ, że jeśli szkło jest ciemne i/lub odległość od motywu jest duża, to głębia ostrości jest odpowiednio głębsza i często mimo BF/FF motyw mieści się w ostrym obszarze. Co do ogniskowych, to z kolei krótsza ogniskowa ma większą głębie ostrości niż dłuższa. Ale możesz też mieć ładnie trafiający AF na długiej, a na krótkiej pojawiąjący się BF/FF. Także tak ogólnie nie da się za wiele powiedzieć. :->
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
dsk napisał/a:
możesz też mieć ładnie trafiający AF na długiej, a na krótkiej pojawiąjący się BF/FF

Masz takie szkło czy tylko o tym słyszałeś?
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Zdano napisał/a:
Masz takie szkło czy tylko o tym słyszałeś?

Czytałem na tym forum. Zdaje się, że to był Tamron właśnie. Dokładniej na jednym końcu był BF, a na drugim FF. Nieciekawa sytuacja.
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
To zrobię test i wstawię sample na różnych ogniskowych, ale to dopiero po zakończeniu roku szkolnego będę miał trochę czasu, to ocenicie i podpowiecie :->
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
seweryn1, jesteś nauczycielem? 8-)
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
A myślisz, że jeszcze się uczę :-P
Tak jestem nauczycielem, a w zasadzie katechetą :mrgreen:
 

SNECZKU  Dołączył: 21 Kwi 2006
...przy ustawieniu wartosci 0 korekcja nie bedzie nic dawac...

U mnie przy wartości "0" jak najbardziej widać efekty korekcji.
 
krzychu128  Dołączył: 05 Lut 2008
Zdano napisał/a:
Masz takie szkło czy tylko o tym słyszałeś?

Może to pytanie nie było skierowane do mnie ale sam miałem taki problem z K10 i sigmą 70-300 apo.
Puszka generalnie miała FF , a przy sigmie na długiej ogniskowej problem zanikał :-) Korekcję w menu srewisowym zrobiłem, FF już nie ma dla krótszych ogniskowych, a czy jest teraz BF dla 300mm to przyznam się że nie sprawdzałem, rzadko używam - na zdjęciach nie wychodzi a tablic testowych już nie męcze. I tak twierdze że to dobre szkło ;-)

 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
krzychu128, to Zdano pytał, coś się z cytowaniem popsuło. :-)
 
krzychu128  Dołączył: 05 Lut 2008
Upss przepraszam, nie zauważyłem - już poprawione
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
ja mialem podobna sytuacje z sigma 70-300 apo...
przedzial 70-135 bf, a 200-300 nic :P

Cytat
U mnie przy wartości "0" jak najbardziej widać efekty korekcji.


klucic sie nie bede, ale sam sprawdzalem i na poziomie "0" nie dzialala zadna korekcja :P
moze poprostu nie masz problemow z af ? :]
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
no juz pisalem, zeby temat przykleili, wtedy by wiecej osob tu zagladalo i by sie jakze wazny temat rozwinal :P

no i oczywiscie koniec roku, to trzeba wszystkie egzaminy pozdawac, wiec to tez troche wini brak zainteresowania tematem :P
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
wszystko fajnie tylko czemu Pentax poprostu nie wstawił normalnej mozliwości korekty z menu to pojąc nie mogę. OK. niech sobie bedzie że w k10 mozna byłoby utawić korektę ogólną a w k20 dla każdego szkła. taka róznica byłaby wystarczająca dla marketingowców a własciciele k10 nie musilibyby kombinować. ot taki miły gest Pentaxa w stronę userów k10. eh. rozmarzyłem sie.

myśłe że skoro userzy z ru mają dostęp do programów serwisowych to niewykluczone że pojawi sie jakiś prywatnie stuningowany soft do k10
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
witusch, bardzo dobry pomysł. Nareszcie coś się dzieje w temacie kalibracji kilku szkieł. Niestety ja takowej sigmy nie posiadam, w zasadzie to żadnego kundla nie mam aktualnie :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach