trumil
[Usunięty]
Contaflex IV Zeiss Ikon
Poszukuje linku do serwisowki dla takiego aparatu. Chodzi o demontaz wizjera, ktory wyglada jakby byl zachlapany w srodku niebieska farba. Dzieki
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
trumil napisał/a:
Chodzi o demontaz wizjera, ktory wyglada jakby byl zachlapany w srodku niebieska farba.


Czy to przypadkiem nie srebrzenie złażące z pryzmatu? W takim przypadku bedzie sporo roboty z dopasowaniem innego, bo oryginalnego raczej na pewno nie dostaniesz... :-|
 
trumil
[Usunięty]
Nie wiem, musze najpierw rozebrac. Ale jak patrze przez wizjer to matowka wyglada tak jakby ktos strzepnal na nia pedzel z niebieska farba. A moze to grzybek?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
trumil napisał/a:
Nie wiem, musze najpierw rozebrac. Ale jak patrze przez wizjer to matowka wyglada tak jakby ktos strzepnal na nia pedzel z niebieska farba. A moze to grzybek?


Dasz rade zrobić zdjęcie?


A jak to wyglada od strony matówki? Da sie tam w ogóle zajrzeć? :-)
 
trumil
[Usunięty]
tak, da sie zajrzec i mozna chyba pstryknac zdjecie bo wszystko wydaje sie sprawne. "sensor" dziala ale nie wiem czy prawidlowo, ostrzy prawidlowo, pierscien przyslony dziala. W ten weekend siade i sprobuje zrobic zdjecie "przez" wizjer. Albo kupie klisze i tez zrobie zdjecia i dam do wywolalnia ale zdjecia moge zrobic dopiero we wtorek bo wlasciwie to wiem tylko teoretycznie jak sie robi analogiem. A we wtorek mamy spotkanie w foto klubie to ktos mi pomoze.

[ Dodano: 2008-05-13, 08:15 ]
zrobilem zdjecia matowki i frontu aparatu po zdjeciu soczewki Tessara. Zdjecia slabe jak choroba jasna ale nie chcialo mi sie isc po statyw do samochodu, robilem z reki i pierwszy raz takie zdjecia. Chyba plamy znajduja sie poza matowka i teraz trzeba zrobic zdjecia aby zdeterminowac - gdzie, czy lustro czy w okolicach przyslony na wewnetrznych szklach





Przednia soczewka tessara jest w stanie idealnym

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach