rafal76  Dołączył: 22 Lis 2008
Adapter PENTAX [PK] -> NIKON [Ai/AiS/AF]
Witam

Zanlazłem taki adapterek Adapter PENTAX [PK] -> NIKON [Ai/AiS/AF] .
w opisie jest
ADAPTER
Pentax [PK]
->
Nikon [Ai/AiS/AF]



Stan: FABRYCZNIE NOWY


Adapter umożliwia zastosowanie obiektywów z mocowaniem Nikon [Ai/AiS/AF] do każdego korpusu marki Pentax [mocowanie PK], zarówno cyfrowego jak i analogowego. Pozwala poprzez to uzyskać dostęp do bardzo dużej ilości wyprodukowanych poprzez lata obiektywów firmy Nikon (m.in. rewelacyjnej serii Nikkorów, ale także wielu tanich obiektywów firm niezależnych, które produkowały swoje "szkła" z mocowaniem Nikona).

Adapter posiada wysokiej jakości soczewkę z powłokami antyrefleksyjnymi, dzięki której ostrzy na nieskończoność bez najmniejszego problemu.

Czy kotoś cos takiego używał w Pentaxie bo nie mogę nic zlaeść albo źle szukam.

Mam kumpla co ma nikona i kilka szkiełek może warto zainwestować jak ktoś testował.
 

miodzik  Dołączył: 19 Lut 2008
z tym, że na znalezionym przez Ciebie adapterku zauważ, że nie ma mocowania do silnika AF co wychodzi na to, że ostrzenie będzie tylko ręczne. no ale może się mylę i to nie ten
 
rafal76  Dołączył: 22 Lis 2008
miodzik, ten ten zapomniałem o linku. :roll:
Ale czy ktoś używał jak się to w praktyce sprawuje?
Zreszta z adapterem M42 też trzeba ostrzć samemu - z tego co mi sie zdaje.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Gdzieś na forum były zdjęcia zrobione szkłami nikona za pomocą tego adaptera. Musisz poszukać.
 
rafal76  Dołączył: 22 Lis 2008
Tyle że własnie na ten temat nie znalazłem dlatego pytam :?:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
rafal76 napisał/a:
Zreszta z adapterem M42 też trzeba ostrzć samemu
bo szkła na M42 nie posiadają autofokusa ;-)
 
rafal76  Dołączył: 22 Lis 2008
opiszon, Nie - niby proste a nie skojażyłem :oops:
 
bodekdsc  Dołączył: 01 Lis 2010
Re: Adapter PENTAX [PK] -> NIKON [Ai/AiS/AF]
[quote="rafal76"]Witam

Zanlazłem taki adapterek Adapter PENTAX [PK] -> NIKON [Ai/AiS/AF] .
w opisie jest
ADAPTER
Pentax [PK]
->
Nikon [Ai/AiS/AF]

minęło 2 lata od tego postu , wczoraj zainteresowałem się tym tematem i nie znalazłem nikogo kto by użył z powodzeniem ten adapter, a może gra warta świeczki, mam również dostęp do kilku obiektywów Nikona . Jest może ktoś kto robił jakieś próby?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zastosowanie adaptera Pentax-Nikon możliwe byłoby jedynie do makro lub adapter musiałby posiadać układ optyczny dopasowujący.
 
bodekdsc  Dołączył: 01 Lis 2010
to badziewie jest. żadne półśrodki nie zastąpią porządnego obiektywu. Dzięki uprzejmości kolegi z forum oszczędziłem troszkę kasy . Jestem mu bardzo wdzięczny. Robiłem różne próby z kilkoma obiektywami- rezultaty żałosne. Nie rozumiem dlaczego wcześniej nikt o tym nie napisał.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Może dlatego że prawie nikt go nie używał? Tutaj jest kilka fotek z wykorzystaniem adaptera. Jak na "badziewie" to wyszło całkiem przyzwoicie:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=307351#307351
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Odgrzeję karminadla :mrgreen:
Czy znajdę przejściówkę PK - NikonF ?
Czyli obiektyw Pentaxa do body Nikona?
 

drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
znajdziesz ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach