perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
  I Plener Śląsko-Zagłębiowski :D
18.05.2008 (niedziela)


Propozycja na plenerek w Jaworznie.

Miejsce: cementownia Jaworzno i jednocześnie zalany kamieniołom (centrum dla płetwonurków).


Dlaczego tam?
Bo kilka budynków cementowni będzie burzonych ... na dniach.
No a zalany kamieniołom (centrum płetwonurkowe) jest po prostu w pobliżu.
(Zakładam, że nie każdemu się podobają cegły).

Jak wygląda cementownia, można zobaczyc tutaj
http://www.opuszczone.com...orzno/index.php

A zdjęć zalanego kamieniołomu trzeba sobie poszukac na google :-P

Miejsce spotkania - Jaworzno Szczakowa Dworzec PKP
Proponowana godzina 9.30~10.00 a jak damy rade to wcześniej.

Dojazd
Pociąg z Katowic - osobowy lub pośpiech w stronę Krakowa, czas przejazdu 30 minut. Odjeżdżają z 4 peronu :P
Pociag z Krakowa - osob lub pośpiech - czas przejazdu 1 godzina.

Autobusami nie za bardzo opłaca sie jechać. Jaworzno ma własną komunikację, jadąc z katowic trzeba sie przesiadac w centrum Jaworzna na inny autobus żeby dojechac do Szczakowej.

Z dworca kolejowego Jaworzno Szczakowa 10 minut drogi na piechotę.

Jeśli ktoś ma auto, proponuję aby wziął ze sobą kilka osób i jakaś tam ściepa na wahę.

Jeśli ktoś chciałby się upewnić/zapytać jak może dojechać ze swojej miejscowości nie robiąc okrężnej drogi na przykład przez Katowice, proszę pytać na PW.
W razie wszelakich problemów organizacyjnych jestem do dyspozycji pod numerem telefonu TTM-JBK-D1L (heyah)

Oszacujmy w tym temacie liczbę chętnych.

Pozdr.

PS.
Niespodzianka:
Problemem jest ochroniarz który czasami tam bywa, czasami nie. Jest to starszy Pan, który zwykle stoi pośrodku obiektu przy koparce. To chyba jego "budka" do stróżowania.
Ale nie wygania fotografujących, jedynie jest troche upierdliwy, czasami z 10 minut połazi i ponarzeka żeby nie wchodzić do budynków itp ale ogólnie jest nieszkodliwy (w sobotę było 30 fotografujących osób, w niedzielę byliśmy w 3 osoby i napotkaliśmy 4 osoby z Opola).

 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
No to żeś termin wymyślił ;-)

Pomijam, że Jaworzno, to ani Śląsk, ani Zagłębie, więc tytuł wątku jest chybiony :-D
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja bym był chętny na rzeczony plener. Prędzej w niedzielę niż w sobotę, ale się dostosuję :-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
mygosia napisał/a:
No to żeś termin wymyślił ;-)
ech.... ja teraz pisze prace lic, wiec chciałem w koncu raz a dobrze. Nikt stąd nie jedzie (chyba) w tym terminie nigdzie indziej :P

Jak na razie to propozycja. Zobaczymy ilu będzie chętnych.

mygosia napisał/a:
Pomijam, że Jaworzno, to ani Śląsk, ani Zagłębie, więc tytuł wątku jest chybiony :-D
Są ludzie którzy twierdzą że Jaworzno to Zagłębie Dąbrowskie. Podobno kiedys tam do nas należało... tak jak i Zawiercie .... ale czy to tak naprawde ważne tutaj?
Skoro ani śląskie, ani zagłębiowskie, to przynajmniej żadna ze stron nie bedzie narzekać że musi jechać za granice :P
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
o... w końcu jakiś przyjazny dla mnie termin... Bo ja niestety w długi weekend pracuję, ale akurat 17/18 mam wolny ;)
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
Hmm... wstępnie też wolę niedzielę, bo nie wiem, czy w sobotę będą mnie chcieli w pracy. Także ja jestem chętny... w ostateczności jestem w stanie się jakoś dostosować :)
 
mari00sh  Dołączył: 05 Gru 2007
wybiera sie ktos z Sosnowca ?:)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
ja oczywiście.


Może jeszcze uda mi się kogoś wyciągnąć ze sobą (1 lub 2 osoby) bo znam paru Pentaksjan.
 
mari00sh  Dołączył: 05 Gru 2007
Zastanawiam sie tylko po co ja tam ;D aparat mam dosc niedlugo, pierwsza lustrzanka i jak na razie male pojecie w temacie ;)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Łoooojej człowieku, po to są właśnie takie spotkania żeby się rozeznać, wymienić paresłów, wiedzieć więcej, wrócić do domu mądrzejszym. Ewentualnie pomacać jakiś sprzęt.

I tak dalej. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Soczek w dobrym towarzystwie i te sprawy.

Niestety u nas takich spotkan jest za mało. Własciwie wcale :-)
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
perl napisał/a:
Niestety u nas takich spotkan jest za mało. Własciwie wcale :-)

Miało być tak fajnie, a wyszło jak zwykle ;)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
mygosia napisał/a:


Pomijam, że Jaworzno, to ani Śląsk, ani Zagłębie, więc tytuł wątku jest chybiony :-D


Stąd najlepiej zabrzmi: Plener śląsko-zagłębiowsko-małopolski :-D Niektórzy jeszcze zaliczają Jaworzno do ziemi olkuskiej... Ale nie będę przy tym upierał ;-)
 
szadok  Dołączył: 12 Kwi 2007
Re: I Plener Śląsko-Zagłębiowski :D
perl napisał/a:
17.05 (sobota) lub 18.05 (niedziela).

POZOR!

Właśnie mi się przypomniało:


A w szczególności:
Cytat
TEREN NOWEGO MUZEUM ŚLĄSKIEGO (dawna kopalnia „Katowice”)
ul. Kopalniana 6
§ godz. 14.00 – 20.00 - zwiedzanie terenu dawnej kopalni z przewodnikiem (grupy do 20 osób, wejście co 30 min.) – maszynownia szybu „Bartosz” oraz stolarnia z wystawą planów i modeli Nowego Muzeum Śląskiego oraz ekspozycja dokumentalnych fotografii z widokami kopalni z minionych lat
§ godz. 20.30 - koncert Zespołu Akordeonistów pod dyrekcją Stanisława Wodnickiego, działający przy Kopalni „Kleofas”
§ godz. 22.00 – zamknięcie terenu kopalni [ostatni zwiedzający mogą wejść o godz. 21.30]
§ godz. 21.00 do 24.00 - Iluminacja zabudowań dawnej kopalni oraz świetlna rekonstrukcja nowego gmachu Muzeum Śląskiego [widoczna również od strony al. W. Roździeńskiego]

Może być ciekawie.
Czy aby nie warto jakoś pogodzić tych dwóch terminów..? Qrde, tylko skąd wziąć na to wszystko czas... :evil:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
o, szadok, a to w sobotę. Widzę że więcej ludzi nastawia się na Jaworzno na niedzielę, a sobota w muzeum zapowiada się ciekawie - ja będę. :-D
 

arturo.c  Dołączył: 17 Kwi 2008
Kurde... jak jest fajny wypad to ja akurat pracuje :-(
Szkoda bo lubię takie klimaty i chętnie bym się wybrał.
Może następnym razem...
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
w związku z tym że wiekszość osób deklaruje swoją obecność na niedzielę, a i sobota zapowiada się ciekawie w Muzeum Ślaskim, termin na plener w Jaworznie 18.05.2008 - zaklepany. W pierwszym poście widnieje juz data 18.05.
 

kasze  Dołączył: 28 Kwi 2008
A są jakieś konkretne informacje na temat terminu wyburzenia cementowni? Bo kusi mnie ten obiekt od wielu lat gdy jadę przez Szczakową pociągiem, ale teraz nie dam rady jechac. Może jeszcze zdążę kiedyś...

Słyszałem też, że w weekendy jest tam sporo painballowców.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
kasze napisał/a:
A są jakieś konkretne informacje na temat terminu wyburzenia cementowni?
ochroniarz nie jest zbyt rozmowny. Może jakby rozochocić go flaszką, to kto wie?
Fajnie by było przyjechać akurat w dzień jak będą burzyć... może to nawet dzisiaj, kto wie.
 

kasze  Dołączył: 28 Kwi 2008
perl, a w minioną niedzielę to właśnie z tamtad wracaliście? Bo zdaje się, że wbiliście się do pociągu właśnie w szczakowej.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
dokładnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach