sliwa  Dołączył: 26 Kwi 2006
jaka karte pamieci kupic do DL
karta pamieci
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Sandisk Ultra II 2GB

 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja mam szybka 0.5MB, i w zupelnosci wystarczy. Starcza na ok 300 srednich (calkiem dobrych) jpg na pstrykactwo pospolite, lub ok 50 RAW. Pewnie, ze czym wieksza tym lepsza...jest tylko kwestia ceny.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
No, chłopaki z tymi kartami to jednak za dużych szans na zrobienie zdjęcia nie macie.
0,5MB i 2 MB?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
a ja mam Lexara 1GB 40x i jestem bardzo zadowolony :D no i cenowo w porownaniu z reszta, wychodzi po prostu tanio.
 
Grelu  Dołączył: 19 Kwi 2006
Sprawdzałem jak się sprawują z moim DL karty Kingston 1GB, Kingston ElitePro 1GB, Kingston Ultimate 1GB i SanDisk UltraII 1GB
Między trzema ostatnimi wyraźnych różnic nie zauważyłem, za to pierwsza już znacznie zmula aparat przy zdjęciach seryjnych nawet w jpg nie mówiąc o raw.
Zatem szybszybszej od ElitePro chyba nie warto kupować.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tam Michu sie czepiasz, w JPEGu w najwyzszej kompresji (*) i najmniejszej rozdzielczosci (1,5 MP) spokojnie i z 20 zdjec wejdzie na te 2 MB :-P
 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ze niby co masz Michu na mysli? Czy 50 RAW, lub 300 dobrych jpg to malo?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
na karcie 2MB? moze chodzi Ci o GB? ;]
 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ups... faktycznie skopiowalem blad za poprzednikiem....GB oczywiscie :-D
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
No, chłopaki z tymi kartami to jednak za dużych szans na zrobienie zdjęcia nie macie.
0,5MB i 2 MB?


Kto napisał 2 MB ?
Chociaż taka karta 2 MB nie była by zła. Masz po prostu jedno ujęcie i już. Guzik spustu byłby wdzięczny.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
nom, to tak jak plyta szklana? no, powiedzmy krzemowa ;]
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja kupilem oprocz 0,5GB Kingstona cos takiego: http://allegro.pl/item956...er_szybka_.html zachecila mnie przede wszystkim cena (139 PLN) i jestem poki co bardzo zadowolony.

Pozdrawiam,
Jerz
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
w zasadzie mozna powiedziec, ze kazda szybka karta sd bedzie dobra - dopoki nie padnie. ja bym nie ufal wynalazkom.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Do mojego DLa była dołożona 1GB Legar HighSpeed (czyli Toshiba o innej nazwie) dokładnie taką -> http://allegro.pl/item996...high_speed.html i jak zrobi sie np. na bracketingu trzy zdjęcia w RAWie to zapisują się około 5sec. Nie wiem jak wypadłoby porównanie z kartami bardziej popularnymi, ale zapewne sprawdziłyby się lepiej.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Hmm, pytanie jeszcze czy te szybkie karty są wam naprawdę potrzebne. Bo ja mam dwie zwykłe, powolne toshiby 0,5 GB i równie powolnego sandiska 1GB i jeszcze mi się nie zdarzyło aby mi sie aparat zmulił. Moim zdaniem to jak ktoś nie fotografuje sportu to te szybkości kosmiczne są mu na nic. Lepiej dobrze przymierzyć i zrobić jedno dobre zdjęcie niż 10 takich sobie. Jeszcze mi się zdjęcia seryjne do niczego nie przydały. Więc sam sobie sliwa odpowiedz czy wolisz mieć w podobnej cenie jedna kartę szybka czy dwie wolne.
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Czasami sie przydaja - np. zdjecia przyrodnicze (ptaki!), kiedy masz powiedzmy obiektyw 300-400mm i spora szanse, ze poruszysz zdjecie lepiej zrobic kilka i wybrac najostrzejsze. Oczywiscie zazwyczaj w zupelnosci starczy wolniejsza karta. Podsumowujac - ogolnie jest wszystko jedno :)
 
Grelu  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zgadzam sie z tym co pisze jerz, są takie sytuacje kiedy seria jest niezastąpiona. Mam DLa i ta puszka ma już wystarczająco mały bufor, przy wolnej karcie dodatkowo nie może się wy... opróżnić co może zaowocować np tym, że ptaszek sobie odleci. Pozatym przydaje się przy zgrywaniu danych na kompa (przez czytnik).
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
karta karta..... fajnie nosić bank ze soba, jesli to dluzszy wypad :D
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Wiadomo że lepiej mieć szybką niż wolną. Chodzi mi o to, że ja osobiście wolę kupić kartę wolniejszą, za to większą, niż szybka. Jak kupowałem 1Gb sandiska to w tej samej cenie były szybkie 0,5GB. I dla mnie wybór był prosty. Po prostu nie dajmy się zwariować -komu potrzeba, temu potrzeba, dla wielu (moim zdaniem wiekszości ;-P ) wystarczy karta wolna a za zaoszczędzone pieniądze można sobie pojechać w plener, kupić piwo, dokonać wpłaty na konto Rydza -co kto lubi.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach