Grelu  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zgoda Slava, wszystko się rozbija właśnie o to: "co kto lubi". Jednym potrzeba "to" innym "tamto" ;-) Za to chyba wszystkim światła trzeba...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pentax poleca do ist-a karty firm SanDisk, Toshiba i Panasonic.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
To co Grelu -po browarku!
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ja kupiłem sandiska ultra II 1 GB i pstryka się przyzwoicie szybko. Myślę , ze warto, są sytuacje kiedy się przydaje, zwłaszca że ceny kart miło spadają.
Ale teraz zastanawiam się co dalej - chcę wyjechać w wakacje na 2-tygodniową wyprawę w dość mało cywilizowane rejony i zastanawiam się na co zrzucać zdjęcia - kumpel mówił mi że są takie dyski do laptopów z obudowami - nie wiecie ile cos takiego kosztuje? Chyba że jest jakaś alternatywa w postaci odtwarzaczy mp3 z duża pamięcią? - wtedy ma się parę rzeczy w jednym, ale obawiam się że takie będą bardzo drogie
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Witam,

1GB to okolo 330 zdjec w jpgach... prawie 10 rolek filmu! Moim zdaniem najlepiej kupic druga karte - wszelkie banki sa drogie, a poza tym w malo cywilizowanych rejonach (to wymaga troche doprecyzowania ;) ) bywaja klopoty z dostepem do pradu np.

Pozdrawiam,
jerz
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Z Allegro:
http://www.allegro.pl/sea...=8845&country=1
Niektóre mają już HDD, do innych wymagany jest zakup dysku.
 

S_p_i_d_e_r  Dołączył: 21 Kwi 2006
SanDisk Ultra II - bardzo szybka, mała awaryjność, długa gwarancja (5 lat)
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
To fajne, warto chyba nabyć, tylko ok. 2 razy droższe od karty 1 GB
jerz: ale to jest przecież na paluszki, więc dostęp do prądu może być raz na kilka dni, w zalezności od liczby wziętych baterii, akumulatorków. Wybieram się n aobjazd - Mołdawia, Rumunia, Węgry, może gdzies jeszcze obok, więc znaleźć kafejkę internetową żeby zgrać zdjęcia na płytę może nie być łatwo, zwłaszcza że po większych miastach nei zamierzam jeździć
Wolę robić w RAW-ach, jak jadę teraz na jednodniowy plener to te 93 zdjęcia jest za mało, nie chce mio się zwykle sprawdzać każdego zrobionego zdjęcia, z resztą na wyświeltaczu wiele nie widać. W końcu po to kupiłem cyfrę, żeby mieć swobodę w ilości zdjęć

[ Dodano: 2006-04-27, 14:25 ]
A czy ten dysk OTG służy równiez jako czytnik kart do szybkiego zrzucania na kompa?
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
FraZa,

Mysle, ze wybralbym dwie dodatkowe karty zamiast banku, ale jestem zwolennikim noszenia jak najmniejszej ilosci sprzetu i stad moje skrzywienie przeciwko dodatkowym obciazeniom. Mam nadzieje, ze data bank dobrze sie bedzie sprawowac.

P.S. Fajna wycieczka, jak bedzie czas to polecam tez Bulgarie :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Obudowy OTG nie mają wbudowanych czytników kart. Czytnik musisz mieć dodatkowo lub zrzucać po kablu z aparatu. Zasilanie też zależy od typu - niektóre są na paluszki a niektóre na akumulator. Np Apacer Share Steno CD211 ma wbudowany akumulator (podobno od jednej z Nokii) a WELLAND ME940U2 jest zasilany z akumulatorów AA.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Dzięki,
jerz: Bułgaria jak starczy czasu
Jeszcze pomyślę, bo nie wiem czy muszę robić w RAW-ach - nie bawiłęm się jeszcze photoshopem, tylko tym pentaxowym programikiem i nie wiem ile daje RAW
 
Morxas  Dołączył: 10 Maj 2006
główny problem z kartami jest ten że sam pentax isd DS i DL maja mała przepustowość i czasami ni są nawet w stanie wykorzystać możliwości karty
 

masti Dołączył: 19 Kwi 2006
Czy macie jakies problemy z karta sandisk ultra II 1 GB ?
moja dziala super, ale tylko do polowy, aparat wskazuje ze moge zrobic 90 zdjeci w rawie, a zapisze tylko 45, przy nastepnym komunikat: image cannot be stored,
niestety kupilem ja na allegro i mam problemy z gwarancja :evil:
kupilem tez kingstona x133 (ale tym razem w sklepie w bydzie) i dziala dobrze.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mam tego Sandiska do DS i działa bez problemu. Moge pstryknąć 92 rawy
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
A ma ktos kartę Toshiby? mają bardzo przyzwoite ceny - poniżej 100 zł za gigówkę, jest też szybka wersja, także dobra cena w porównaniu z Sandiskiem Ultra II. Słyszałem złe opinie o Kingstonach - prawda to?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja mam Toshibe, coprawda pod inną nazwą, ale to jest dokładnie Toshiba HighSpeed 1GB do DLa - czasami potrafi przymulić jak się zrobi jakąś serię ii tak z 3-5sec trzeba poczekać zanim się pojawi podgląd a 1-2sec przy zdjęciach pojedynczych (oczywiście pisze o RAWach) tak więc zapis ma nieco poniżej 10MB/sec. Jak przerzuca się zdjęcia z DLa na kompa to ściąga w graniacach 8-9MB/s (żeby mieć taką prędkość przesyłu z sieci :roll: ), więc zapis pewnie jest troszke wolniejszy. Nie mam porównania z innymi kartami, więc nie wiem czy takie przymulanie jest normą czy inne karty HS wypadłyby lepiej/gorzej ale zapewne prędkości przy HS są podobne. Niemniej w przyszłości rozglądnę się za jakimś SanDiskiem Ultra II czy cuś :->
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
U mnie przez czytnik z Ultra 2 leci 8-9MB do kompa, czyli tak samo.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dla DS i DL wystarczająca jest karta średniej prędkości bo najszybsza i tak nic nie da.
Tutaj są testy prędkości zapisu i odczytu na kartach różnej prędkości http://www.dpreview.com/r...stds/page10.asp
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Tutaj są testy prędkości zapisu i odczytu na kartach różnej prędkości http://www.dpreview.com/r...stds/page10.asp


Nawet sie zgadza z moimi spostrzeżeniami.
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja nie wiem co tak wszyscy na Kingstony kreca nosami mam dwie sztuki elite pro 512 HS do aparatnika i 1gb w pda. Nic mi sie nigdy z nimi nie dzialo a maja juz sporo ponad rok i sa wystarczajaco szybkie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach