FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
A coś takiego?

http://www.allegro.pl/ite..._x150_gwpl.html

To jest oryginalna Toshiba? bo gość pisze że na podzespołach Toshiby. 20 mb/s! To byłby przebój za taka cenę
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
A czy ktoś używa karty 2 GB w Ds'ie?
Zastanawiam się nad drugą kartą (pierwsza to sandisk ultra II 1 GB) czy ktoś już testował i rzeczywiście z firmware 2.0 nie ma już problemów z obsługą takich kart?
Czytałem, że nie powinno być problemów ale nie spotkałem się jeszcze z opinią użytkownika...

Pozdrawiam,
dialer
 
hejkumkejkum  Dołączył: 31 Maj 2006
2GB w DS śmiga bez problemu (Pretec Cheetah) - sprawdzone empirycznie.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Uzywam z deesem Sandiska 2MB Ultra II - wszystko w porzadku.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
FraZa - obudowa OTG to koszt około 150 plus koszt laptopowego dysku. Większość modeli ma akumulatory wystarczające na około 1 godz zrzucania danych. Są też obudowy Wellanda z zasilaniem akumulatorami AA.
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
"chcę wyjechać w wakacje na 2-tygodniową wyprawę w dość mało cywilizowane rejony i zastanawiam się na co zrzucać zdjęcia - kumpel mówił mi że są takie dyski do laptopów z obudowami"
moje 3gr: uzywalem /w sumie nadal posiadam, ale chyba pod mlotek to pojdzie/ takiego otg z dyskiem od laptopa na 4ry aku AA/, mnie to nie przypadlo do gustu. O ile na uproszczona sygnalizacje /ledy mrugajace na rozne kolorki w zaleznosci czy urzadzenie czuwa, przegrywa, wykrywa aparat itp/ zdecydowalem sie z premedytacja /te z lcd byly mocno drogie i raczkowaly/, to nie podobalo mi sie: - to ze otg wypija mi energie z DS-a / moj otg nie ma czytnika kart, po prostu podlacza sie to cus kablem usb do aparatu, przy przegrywaniu normalka ze aparat zuzywa energie proporcjonalnie do ilosci zrzucanego materialu/, - himerycznosc /otg maja wbudowane oszczedzanie energii i u mnie np chwila zawachania miedzy jedna a druga przegrywana karta a juz ta puszka 'idzie spac' i zeby ja obudzic musialem odlaczac zasilanie/, - sercem tego cusia jest jajko, delikatne, badziewne i kruche /nie mowcie mi ze dyski od lapciakow sa takie och i ech bo jakis czas temu wyluskiwalem uszkodzony 40GB z podobnego banku danych, nadmieniam ze nigdy nie zaliczyl gleby, ot po prostu jezdzil iles tam km w plecaku autobusami az w koncu padl zabierajac ze soba jakies 50% rownie ciekawej jak pozostale 50 rawowej azji:)/, stad mimo ze moj przezyl pare kursow przez europe, metra, promy i inne wynalazki /wozony w kilku warstwach folii babelkowej, bo ta aluminiowa cudna obudowe chyba idiota zaprojektowal - idealnie przenosi kazde pukniecie na dysk/ i nie zawiodl, to juz go nie woze. Teraz mam nagryware przenosna i tu jest jakby troche inaczej, na kazdy wyjazd 'dluzszy' niz moje 3GB kart /ostatnio byl slub+wesele:>, wczesniej tydzien w jurze/, zabieram pare czystych plyt dv/cd i po prostu to zrzucam. Ma malenki zasilacz, aku tez, karte 1GB zgrywa na dv kilka minut /4?6?/ na lcd widac prakycznie to co pokazuje pc-towy nero, jpg tez pozwala podejrzec choc lcd jest tyci, calosc wazy 0,6kg ma wielkosc starego discmana, ma wbudowane czytniki kart nie wypija energii z aparatu, mozna ja podlaczyc via usb do pc. pomijam juz rozne bzdety typu odtwarzanie mp3,filmow,pilot co moze i na jakims wyjezdzie sie przyda. W kazdym razie chyba skutecznie uniezaleznilem sie od kafejek gdzie wypalenie cd no-name plytki kosztuje 2funty /w wenecji na poczatki czerwca widzialem 5Eu za te usluge+ komp platny za kazda minute, oczywoscie w miejscu gdzie turysta lepszej oferty nie znajdzie/poza tym nie wszedzie sa kafeje, a gniazdko w hotelu/na kwaterze jest zawsze. ogolnie polecam.
pozdrawiam
kp
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
hejkumkejkum napisał/a:
2GB w DS śmiga bez problemu (Pretec Cheetah) - sprawdzone empirycznie.

Jarek Dabrowski napisał/a:
Uzywam z deesem Sandiska 2MB Ultra II - wszystko w porzadku.


Dziękuję za odpowiedź!
W takim razie pewnie kupię SANDISK ULTRA II 2 GB

A co do OTG to mam coś takiego w wykonaniu WELLAND'a i jest to w miarę wygodne rozwiązanie tyle że czasem i tak zrzucenie trwa za długo (ślub, wesele itp :)
Poza tym niestety obudowy te, a przynajmniej mój egzemplarz ma problemy ze zrzucaniem za pomocą czytnika dopiero za trzecim czwartym razem zrzuca całość bez błędu(całe szczęście sygnalizuje że wystąpił błąd)
Problem ten rozwiązuje podłączenie banku pod aparat ale to straasznie zżera akumulatory aparatu i trwa dość długo

pozdrawiam,
dialer
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Uzywam Transcend 2GB 150x i dziala pieknie - na razie w testach od kilku tygodni, ale chyba bedzie dobrze :-D
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
dialer napisał/a:
W takim razie pewnie kupię SANDISK ULTRA II 2 GB

A ja bym sie na Twoim miejscu zastanowił nad kupieniem dwóch kart 1 GB zamiast jednej 2 GB. Tak na wszelki wypadek, gdyby karta się zepsuła ( w końcu sie zdarza) i nie udało sie odzyskać zdjęć. W końcu łatwej przeboleć utratę 1 GB zdjęć niż 2 GB. Oczywiście wcale Ci tego nie życzę, to tylko takie moje dywagacje. Pozdrawiam
 
slivus  Dołączył: 05 Sie 2006
mam dziwny problem... kupiłem do mojego deela karte SD PRETEC 512MB HS ale niestety Pentax jej nie polubił... zdjęcie 6mpx *** jpg zapisuje na niej 40sek, RAW zapisywał się z 6min czyli do reporterki się nie nadaje, można by było się spodziewać ciut lepszych osiągów. dodam że na najzwyklejszej SD16MB jest OK. karta dobrze działa na czytniku w PC. formatowałem ją już na wszelkie mi znane sposoby i nie pomogło. resetowałem ustawienia aparatu i po takim resecie 1 zdjęcie zapisuje się normalnie a reszta już dłuuuuugoo. może ktoś pomóc? mogę sobie kupić inną kartę ale nie wiem czy nie będzie tego samego problemu...
a i witam wszystkich! to mój pierwszy post, niestety okoliczności dość przykre...
pozdrawiam
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
slivus napisał/a:
mam dziwny problem... kupiłem do mojego deela karte SD PRETEC 512MB HS ale niestety Pentax jej nie polubił... zdjęcie 6mpx *** jpg zapisuje na niej 40sek, RAW zapisywał się z 6min czyli do reporterki się nie nadaje,


Nie przesadzaj, szachy mógłbyś focić.

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać...

A na serio, to sprawdziłbym tą kartę z jakimkolwiek innym aparatem. Jak nie masz znajomego z odpowiednim sprzętem - idź do sklepu i zobacz, czy tylko z Twoim się nie lubi.
 
slivus  Dołączył: 05 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Nie przesadzaj, szachy mógłbyś focić.

no fakt, dramatyzuje :)
spawdzałem już z kompakcikiem i działała... w poniedziałek sprawdze deela z kolegi kartą jak będzie działać to się zamienimy i już ale co jeśli i z tą odmówi współpracy? mam się wyspecjalizować w foceniu szach?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie, po prostu potwierdza się to, o czym można poczytać tui i ówdzie - że trafiają się niezgrane pary karta/aparat. Marne to pocieszenie, ale posiadacze innych marek też miewają podobne problemy.
 
slivus  Dołączył: 05 Sie 2006
też o tym czytałem ale chyba zazwyczaj wyskakiwał jakiś komunikat i na tym się kończyła współpraca. mam nadzieje że to jest powód ale dziwi mnie to że po resecie ustawien normalnie zapisuje 1 fotke a później znowu muli
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Pytanie - czy czasem nie formatowales tej karty w czytniku pracujacym pod XP, zamiast w aparacie zaraz po jej zakupieniu? Wbrew pozorom, urzadzenie w ktorym karta jest formatowana moze pozniej wplywac na jej zachowanie w urzadzeniu macierzystym.
Jesli sformatowales ja pod XP i w dodatku w NTFSie to zdziwilbym sie, gdyby karta byla widziana w aparacie i szybko dzialala, ale cuda sie zdarzaja... Przeformatuj ja w aparacie. Jesli nie pomoze, przeformatuj ja w czytniku - ale w formacie starego dobrego FAT'a. Moze to pomoze...
 
slivus  Dołączył: 05 Sie 2006
Formatowana w najpierw w aparacie jak to nic nie dało w czytniku pod XP i tu ciekawstka po w formacie w FAT zdj zapisuje się 40sek a w FAT32 w 20sek, opcji z FAT16 nie ma. W poniedziałek sprawdze z deela z innymi kartami mam nadzieje że nie będzie już wybrzydzał... a póki co mam szybkie (jak na okoliczności) SD 16MB 8-)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Jaka karta.
Wtrące swoje 3 grosze do dyskusji o kartach. Do swojego GX-1S najpierw zakupiłem kartę 1GB Goodram 100x coby popierać polską inicjatywę :-) (odczyt 16,2 MB/s zapis - 15 MB/s według danych sprzedawcy) a ponieważ miałem wyjeżdżać na urlop więc dokupiłem jeszcze Platinum HS (7MB/s odczyt/zapis) na wszelki wypadek.
Popstrykałem trochę fotek na Goodramie i wszystko jest fajnie, ale gdy zmieniłem kartę na Platinum to aparat "zmuliło". Podmieniłem kartę i rzeczywiście aparat zdecydowanie wolniej współpracuje z Platinum :-| .
Po pstryknięciu RAW-a na zgaśnięcie diódki sygnalizującej zapis na SD czekam na Platinum około 5sekund (podobnie jak na Sandisk Extreme III według testów Dpreview) a przy Goodramie tylko 3s! Cokolwiek dziwne jest również długie trwanie niezwykle skomplikowanej operacji jaką jest kasowanie fotki, które trwa na Platinum ok. 3s a na Goodramie 2s.

Tak więc z tych dwóch kart zdecydowanie bardziej polecam Goodrama, zwłaszcza że zapłaciłem za niego 93zł (Platinum 91zł), a teraz można go dostać jeszcze taniej.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
A dlaczego jak robię zdjęcie w nocy z długim czasem to zdjęcie nawet w jpg-zapisuje sie kilka razy dłużej niż za dnia?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
A dlaczego jak robię zdjęcie w nocy z długim czasem to zdjęcie nawet w jpg-zapisuje się kilka razy dłużej niż za dnia?

Bo w nocy aparat śpi.
A czy przy okazji nie masz włączonej funkcji redukcji szumów i aparat w owym czasie dokonuje tejże czynności?
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Czy moglibyście napisać jak szybko zapisują Wasze karty tzn. przez ile sekund mruga Wam kontrolka zajętości karty po zrobieniu zdjęcia w RAW-ie, czyli jak współpracują różne karty z aparatami Pentax-a?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach