FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
michu - redukcję szumów mam włączoną - to lepiej jest bez? czy właczać na słabo oświetlone plenery a na dobrze wyłączać?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wiesz - trudno wyczuć. Jeżeli robisz RAWy, to raczej wyłączyłbym - lepsze efekty uzyskasz za pomocą kompa. Jeżeli zaś niechce Ci się siedzieć nad każdą fotą przed monitorem, to zostaw włączoną.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
po prostu sobie potestuję i zobaczę:)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Redukcję szumów to chyba bym użył (tą w aparacie) podczas zdjęć na czas, np. 30 sekund lub więcej: sceny nocne itp. W normalnym życiu nie używać :roll:
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
gebi napisał/a:
Czy moglibyście napisać jak szybko zapisują Wasze karty tzn. przez ile sekund mruga Wam kontrolka zajętości karty po zrobieniu zdjęcia w RAW-ie, czyli jak współpracują różne karty z aparatami Pentax-a?


Zrobiłem to;-) (co prawda z samsungiem, ale...), oto wyniki :

- kingston 'zwykły': około 5,7 sek,
- kingston 'elite pro' (*50): około 4,5 sek,
- goodram *100: około 4,2 sek.

Róznice między 'zwykła' kartą, a tymi szybkimi sa więc dość spore i odczuwalne.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
DS: karta Pretec 133x 1GB - ok. 4 sek. pojedyncze zdjęcie
seria 5 zdjec: od wcisniecia spustu do zakonczenia zapisu: 15 sek
 
cig13  Dołączył: 23 Sie 2006
Dorzucę dla potomnych swoją skromną wiedzę o kartach... sprzedaje ich dużo w pracy...

Kingston
:arrow: Powolne "pomarańczowe" sypią się jak :evil: - odradzam 30% sypie przy pierwszych 5 cyklach (zapis/kopiowanie/usunięcie)
:arrow: Elite Pro - zacne karty, mało się sypie (ale się sypie), czas dostępu i zapisu znośny
:arrow: Ultimate - piekielnie szybkie i ultra-smoczo drogie! ...nie sprzedałem ich za wiele.

Pretec
:arrow: Plastik sie rozwarstwia i często matowieje, łamię się na "lamelkach" (plasikach przy stykach)
Generalnie loteria - działa/niedziała.
Pretec'i mają to do siebie, że po prostu masa urządzeń ich nie trawi - przed, po czy w trakcie formatowania, lepiej omijać- lub testować KOMPATYBILNOŚĆ NA MIEJSCU, przy zakupie.
:arrow: PQI
Problemy z kompatybilnością z lwią częścią urządzeń - przetestujcie i powinno być ok, za dużo nie miałem w rękach.
z SunDiskiem jest dokładnie tak samo jak z kingstonem, powolne karty = serwis, szybsze są grzeczne.
:arrow: z Toshibami raczej problemów nie było.
:arrow: Apacer - omijam tą markę, szczególnie pozytywnych opinii o nich nikt nie ma, ale za miało miałem w rękach (sprawnych) żeby jakoś je faworyzować, czy też nie polecać.
Wszystkie parę sztuk jakie przewaliłem przez siebie były denatami :-P

:idea: TEST:
1. Zapiszcie kartę do połowy
2. dorzućcie po chwili do 3/4 pojemności (tutaj pojawiają się kumunikaty "brak miejsca...??")
3. Usuńcie wsio
4. znów skopiujcie do połowy - ważymy zawartość na dysku i na karcie :!: MOGĄ się nie zgadzać (pominięte pliki też się zdarzają)
5. jeśli jest OK, zapełnijcie kartę do max (10% pojemności zawsze będzie niewykorzystane, ot wada systemów operacyjnych)
sprawdźcie poprawność danych (film, fotki - czy nie zawieraja błędów, fotki potrafią być uszkodzone, filmy się wieszają)
:!: To tyle.

P.S.
Kart marek w stylu "Made in Garaż szwagra w tajwanie" nie kupujcie bo to są odpady takich marek dużych marek, które nie podołały testom.

W fotografii warto jest wziąć więcej kart, niż jedną dużą.

Why? - niech któraś nam padnie w plenerze (wilgoć, mróz, awaria od tak)
to mamy drugą, część zdjęć się uratuje.
 
slivus  Dołączył: 05 Sie 2006
cig13 dzięki!
zawsze szukałem czegoś takiego...
informacje o pretecu potwierdzam, niestety
 
jola  Dołączyła: 19 Kwi 2006
jadąc na urlop kupiłam 1 gb Preteca, po zrobieniu 21 fotek karta odmówiła posłuszeństwa, nie mogę fotek usunąć ani robić dalej, klęska :-x
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
slivus napisał/a:
informacje o pretecu potwierdzam, niestety

iii ja rowniez - mojemu znajomemu stalo sie cos podobnego co Joli ,
 
Grelu  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja mam Kingston ElitePro 1GB (50x) i Goodram x100 1GB. Pierwsza kiepsko działa z czytnikiem tej samej firmy (Kingston TravelLite Reader), tzn 10 MB zgrywa się tyle co cała Goodram. Już miałem reklamować, ale z mp3playerem działa bez zarzutu. Z kolei Goodram nie działa z owym mp3playerem ale wyśmienicie śmiga z czytnikiem kingstona. Z deelem działają obie bez zarzutu. Przez kabel znacznie dłużej zrzuca się z goodrama. Zapis RAW bez redukcji szumów, przy 1/125, w obu kartach bez zauważalnej różnicy, mniejszy niż 4s. - kontrolka świeci się około 3,5 ~ 3,7s.

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Grelu napisał/a:
Pierwsza kiepsko działa z czytnikiem tej samej firmy (Kingston TravelLite Reader), tzn 10 GB zgrywa się tyle co cała Goodram.

10GB??
 
Grelu  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jakie 10GB :-P :mrgreen:

no chyba nie trudno sie domyślić że chodziło mi o 10MB skoro karta 1GB :-|
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Grelu napisał/a:
Jakie 10GB

no chyba nie trudno się domyślić że chodziło mi o 10MB skoro karta 1GB

nie trudno, nie trudno - sie domyśliłem aczkolwiek nie byłem pewien czy, jak sadzilem, sie pomyliłeś (do czego masz oczywiscie świete prawo) czy to z moim rozumowaniem cos nie teges ;-)
 
Grelu  Dołączył: 19 Kwi 2006
teges, teges ;)
 
angelos  Dołączył: 08 Lis 2006
Witam, mam pytanko jaką kartę wybrać do Pentaxa K100D, czytałem sporo dobrego o SanDisk Ultra II. Mam zamiar pstrykać sporo w RAWie. Czy wystarczy taka do codziennego pstrykania oraz na krotsze wyprawy?
I jeszcze jedno na co, prócz pojemności, zwrócić uwagę przy zakupie. W jedny sklepie internetowym znalazłem np. taką, którą można kupić w zestawie z kasetką: Pixmania Karta pamięci SD 30x 2 Gb
http://www.pixmania.com/p...750#accessoires
Pozdrawiam.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ultra II mam dwie. Dobre karty. Jeśli chodzi o szybkość powinna wystarczyć do k100d (2.8 klatek/sek w 6Mpix obrobi). Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem
angelos napisał/a:
Czy wystarczy taka do codziennego pstrykania oraz na krotsze wyprawy?
to dobra karta, czy Ci wystarczy to zależy od pojemności, a co do szybkości - chyba nie ma co szybszej kupować - aparat za wolny.

dodałeś info z linkiem to i ja dopisuję: nie kupuj 30x - za wolna. Kup tę Ultra II (1GB) x 2 karty (bezpieczniej) albo od razu 2GB.
 
angelos  Dołączył: 08 Lis 2006
Dzięki Tref. Jak będę kupował to pewnie 2 czy 3 mniejsze :-D
Prędkość prawie 3 na sek w zupełności mi wystarczy. Mam jeszcze pytanko - takich rawów na 1GB wejdzie ok 45?
pozdrowka!
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Karta 1GB z 6Mpix w k100d pomieści ok 90 RAW.
 
angelos  Dołączył: 08 Lis 2006
To mi w zupełności 2 takie wystarczą.
Dzięki i pozdrawiam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach