Stonka  Dołączyła: 18 Maj 2008
Zapytanie :)
Hej! Mam pytanie odnośnie zdjęć panoramicznych. Czy możliwe jest zrobienie takich 3 ujęć, by np: na każdym z 3 zdjęć była ta sama osoba i wyglądało to tak jakby się dotykała? Próbowałam na kilka sposób, ale zazwyczaj część pierwszego zdjęcia nakładała mi się na drugie, bądź odwrtonie, lub też kawałek drugiego był, ale reszta się rozmyła ( oczywiście chodzi o miejsca przy krawędzi fotki, na styku ). Proszę o odpowiedź i jakiekolwiek porady odnośnie panoramicznych:)
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
Cytat
zazwyczaj część pierwszego zdjęcia nakładała mi się na drugie, bądź odwrtonie


żeby zrobić bez nakładania na siebie klatek to pewnie się da ale będzie Cię to kosztowało sporo pracy (modela też)
Proponuję zrobić takie ujęcia o jakich myślisz a resztę w komputerze posklejać i dopracować
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Stonka napisał/a:
chodzi o miejsca przy krawędzi fotki, na styku

Weź pod uwagę to, że w wizjerze nie masz podglądu 100% kadru.
To jest zabawa. Nawet bawiąc się w przycinanie podczas składania, może się okazać, że model jest przesunięty względem krajobrazu i uzyskując jeden efekt stracisz inny (szczegóły z tła o ile są ważne).
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Oczywiście, że jest możliwe. Ale nie ma tu żadnych ukrytych sztuczek - po prostu trzeba próbować idealnie ustawić modela. I jeśli ma być to panorama, to raczej zrobiłbym to inaczej. Aparat na statywie i pstrykamy ten sam kadr dwa razy, z tym, że z innym ustawieniem osoby fotografowanej. Później kontynuujemy robienie panoramy tradycyjnym sposobem, a na koniec w postprodukcji nakładamy na siebie dwa pierwsze zdjęcia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach