Orpheo  Dołączył: 21 Maj 2008
kulten :-? ja robię wszystko w JPG. Więc z zabawy zaawansowaną obróbką nici. Może następnym razem - dzięki za dobre chęci. Skorzystam z sytuacji i dorzucę jeszcze jedno zdjęcie

70.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
70 już znacznie odbiega od poprzedników :mrgreen: .

Tylko RAW :-B .
 

Orpheo  Dołączył: 21 Maj 2008
kulten jestli w istocie gorsze niż poprzednie jednakowoż sterczy u mnie na tapecie 1680 x 1050 w tej chwili w wersji nieco większej :-D - miniaturka poniżej



EDIT: zaczynam się skłaniać w stronę obiektywu Pentax DA 17-70 f/4.0 AL (IF) SDM SMC - wystarczy jak dla mnie. Sigma 10-20 to spory wydatek a ma raczej ograniczone zastosowanie.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Nie mam rozeznania w szkłach Pentaxa za bardzo więc nie zabiorę głosu. Sigma to fajna sprawa ale nie obowiązkowa :mrgreen: . Da się bez niej żyć.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Najbardziej podoba mi się 66 - zjawiskowa woda, piękne kolory, bardzo ładny kadr. Pozostałe zdjęcia w scenerii zimowej też piękne. Bardzo przyjemnie się je ogląda. A jak było naprawdę gdy robiłeś fotkę 69? Kolorystyka bardziej niebieskawa, czy tak jak ostatnie zdjęcie?
 

Orpheo  Dołączył: 21 Maj 2008
kulten & kndr dziękuję za komentarze.
kndr naprawdę przy zdjęciu 69 robiłem praktycznie pod słońce, natomiast kolorów prawie nie było. Jak to w zimowe wczesne, popołudnie.

Odświeżam swój zapomniany wątek i zapraszam do obejrzenia kilku swoich gniotów z Tatr. Niestety, K10D już nie mam - te twory powstały przy użyciu N D60.

71.


72.


73.


74.


75.
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Orpheo

Zimowe (? czy to zima), bardzo urokliwe. Mnie do gustu przypadło zdjęcie nr 72. jednak coś nie tak z rozmieszczeniem w kadrze.Nie wiem co ale odczuwa się jakiś dyskomfort. Pozdrawiam!
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
71. i 72. Nie gadają do mnie te zdjęcia.Te 72.byłoby lepsze bez tych krzaczków i trawy na pierwszym planie.Samo odbicie w wodzie.
73.Dla mnie rewelacyjne,kurcze szkoda,że nie ma na tym kadrze więcej nieba(kosztem trawy,albo mniejsza ogniskowa,albo ciach trawę tuż za kamieniem).Niemniej i tak bardzo dobre.
74.Tutaj w zasadzie nie mam nic do powiedzenia poza tym,że przepięknie,świetnie skadrowane,żywe,naturalne barwy.Jedynym minusem tej pracy jest ramka(mz.niepotrzebnie zajmuje 1/3 kadru).
75.Niby fajne ale coś w nim nie gra i nie za bardzo wiem co,więc nie napiszę.
 

Orpheo  Dołączył: 21 Maj 2008
Władku - to maj tego roku, więc właściwie wiosna :) W 72 ciężko było cośkolwiek inaczej skomponować, ponieważ stałem na kołyszącej się,zanurzonej w wodzie desce. Chciałem przykucnąć i zmniejszyć wysokość całego planu omijając w ten sposób te boczne rośliny - niestety - zamoczyłem sobie doopę w wodzie i szybko uskoczyłem z tej deski :)

andrzejb dziękuję za komentarz - spróbuję wyjść naprzeciw uwadze o samym odbiciu w wodzie, ale niestety tylko proponując crop - a tego nie lubię robić. Przycięte zdjęcie z innego miejsca poniżej.

76.


77.
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
70 73 74 77 bardzo do mnie przemawiają - świetne kadry i ładne światło. Na pozostałych jakby trochę bałagan, nie są złe ale jednak w moim odczuciu te które wypisałem znacznie je wyprzedzają.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach