Orpheo  Dołączył: 21 Maj 2008
kulten podejrzewam, że brak jakiegoś konkretnego obiektu w kadrze osłabia wymowę tego zdjęcia - "mówią" tylko kolory i mgły - pewnie stąd odczytujesz niedosyt treści.

takpoprostu na zdjęciu 18 nie doklejałem chmur ;-) - szarą połówkę mam dopiero 3 dni, więc musiałem jakoś sobie radzić z za jasnym niebem. A obróbka nie jest moją mocną stroną ;-)

Meggido będę tak trzymał ;-) tylko, że Pentaxa dopiero poznaję i prawdę mówiąc często nie udaje mi się zrobić takiego zdjęcia jakbym chciał. Robię po 4-5 prawie jednakowych ujęć i porównuję w kompie, które jak wyszło. Wszystko od początku w trybie M, stąd częste potknięcia. Dzięki za dobre słowo ! ;-)

Dziękuję wszystkim za odwiedziny mojego wątku i zapraszam !
 

takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
jeżeli masz słoneczny dzień, ładne niebieskie niebo i robisz fotkę mając słońce z tyłu, za plecami, filtr jest mało potrzebny jeżeli chce się uzyskać niebieskie niebo i ładny dół... Kosmetyczna poprawka w PS lub LR i uzyskasz zadowalający efekt. Gorzej gdy promienie słońca wpadają w obiektyw ;-) lub gdy nieb jest mocno zachmurzone ;-)
 

Orpheo  Dołączył: 21 Maj 2008
takpoprostu - dzięki za wskazówkę !
Odświeżę wątek - zapraszam do oglądania i komentowania !

20.


21.


22.


23.


24.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
24 jak dla mnie najlepiej Ci wyszło.
 

eNIKa  Dołączył: 27 Maj 2008
Dla mnie:
20 - motyw drogi jakoś do mnie przemawia. Przyciąlem je przeglądarka tak troche z góry i tez było ok.
22 - "mina" tej łani jest "bezcenna" :mrgreen:

tylko coś ogólnie czy na tych zdjęciach nie ma za dużo koloru? - czy mi się zdaje? ;)

Pozdrawiam
eNIKa
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Moje szczęśliwe numery ;-) : 8 :!: ,11,12,16,18,19 :!: ,23 :!: ,24 :!: .Dla mnie bardzo dobre.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
23 najbradziej mi sie podoba i 24
 

Orpheo  Dołączył: 21 Maj 2008
kulten, eNIKa, MarWoj, kristofo dziękuję bardzo za opinie i komentarz. Ciągle jeszcze poznaję nowy aparat i mam nadzieję, że z upływem czasu zdjęcia będą coraz bardziej interesujące.

25.


26.


27.


28.


29.


Zapraszam do komentowania i oceniania (architektura to dla mnie świeży temat i na pewno coś schrzaniłem :-/ )
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
W pierwszej chwili myślałem, że 27 znalazło się tu przypadkowo ;)
Najdłużej zatrzymałem się przy 25.
28 i 29 wydają mi się krzywe.
Poza tym, to takie IMHO pocztówki... Co nie znaczy, że złe. Ot, nic szczególnego.

PS. Czy prośba o napisanie czegoś w moim wątku byłaby nadużyciem? ;)
Byłbym wdzięczny za "odblokowanie" go. Tu: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=8633
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
27 najbardziej mi się z tej serii podoba, aczkolwiek podobnie jak w 28 i 29 rażą walące się ściany.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Kadry jakich użyłeś w mojej ocenie z góry skazują Twoje zdjęcia na przeciętność, ot takie fotki. Też na początku tego próbowałem i po czasie wiem, iż do tych zdjęć nie powrócę. Ramki również to dość tanie upiększenie, którego powinno się unikać (moje zdanie). Dodatkowo zdjęcie 25 albo przesadziłeś z hdrkiem albo w PS za bardzo podkręciłeś kolorystykę zbyt mocno, zwłaszcza rzuca się to w oczy spoglądając na niebie. Twoje ostatnie zdjęcie z poprzedniej sesji prezentuje się dużo bardziej okazale.
 

Orpheo  Dołączył: 21 Maj 2008
pkosela jeśli chodzi o takie klimaty jak na 25 to bardzo cieszę się z Twojego zdania - to nie Tatry, że walniesz jakąś skałkę albo ścianę skalną albo strome zbocze i iwszyscy będą mówić "och, ach - ale piękne" - dzięki ;-)

kristofo jeszcze trochę zacierki zjem zanim będę umiał wybrać linię pionu lub poziomu najlepszą dla kadru ;-)

kulten możesz rozwinąć swoją myśl w kwestii "przeciętności" i tego, że już "nie powrócisz" ? Ramki to moja sprawa - po prostu czasem lepiej podkreślają formę i treść zdjęcia na tle różnego tła na różnych forum. To nie ma upiększać tylko eksponować właściwy obraz. HDR-a jeszcze nie udało mi się zrobić - więc poczytuję to jako plus przy ustawianiu aparatu ;-) Jeśli chodzi o kolorystykę - możesz nie wierzyć - nieruszona.
Nadmienię tylko skromnie, że wcześniej nie próbowałem zdjęć architektury i pewnie co bardziej zaawansowanym w temacie te moje zdjęcia nie siadają ;-)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Orpheo, mnie tam się podobie. :-) Czemu na każdym zdjęciu w exifie jest podana wartość lampy błyskowej? Czyżbyś je robił z jej pomocą??
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Meggido napisał/a:
Czemu na każdym zdjęciu w exifie jest podana wartość lampy błyskowej?

Ja widzę coś takiego "Flash = Flash did not fire, compulsory flash mode"
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Ja tego nie mam. :-( Stąd moje pytanie.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Odpowiadam co do: kwestii "przeciętności" i tego, że już "nie powrócisz".

Początkowo robiłem podobne tematycznie i pod kątem wykonania zdjęcia do Twoich. Potem zacząłem eksperymenty (z różnym efektem oczywiście :lol: ) ale też skupiłem się w głównej mierze na czytaniu (m.in. forum) i zwłaszcza oglądaniu cudzych zdjęć. Nie wiem czy znasz akurat te photoblogi, które zaraz Ci zalinkuję, aczkolwiek ja w swoich dążeniach staram się kierować właśnie w takim kierunku i dlatego myślę, że jak przyjrzysz się na spokojnie pracom z tych dwóch witryn zrozumiesz co mam na myśli, mówiąc o przeciętności i nie powracaniu do dawnych moich zdjęć, które np. chętnie ogląda moja rodzina ale ja już nie :-D .

Rzuć okiem w wolnej chwili na to: link 1 oraz link 2 .
 

Orpheo  Dołączył: 21 Maj 2008
kulten niesamowite zdjęcia (pod linkami) - chyba muszę dać sobie siana z moimi próbami z architekturą... Rozumiem co chciałeś zasugerować. Przyznam, że zamek w Suchej to temat tylko na poranek, ponieważ jest położony pod wschodnim stokiem małej góry Jasień. Przez większość dnia panuje tam cień. Urwałem się specjalnie w niedzielę, żeby "złapać" światło około 10-tej rano - widzę, że efekt jest słaby. Nie chcę dywagować na temat Pentaxa K10D, Nikona D200 ... Nie tędy droga. Szkoda, bo bardzo cieszyłem się ze swoich zdjęć - wydawały mi się dobre.
Dzięki za polecenie mi pod linkami tych galerii, dam sobie doopie siana. Nie mam co tu pokazywać zdjęć z kita i K10D bo w końcu mnie wyśmieją :-/
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Nie w tym rzecz by się z kogoś śmiano. Chodzi o to by krok po kroku starać się robić coraz lepiej. Sprzęt w tym wypadku do tego też nic nie ma.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Orpheo napisał/a:
chyba muszę dać sobie siana z moimi próbami z architekturą...

ale żeś wymyślił :shock:
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
kulten, te linki co podałeś, to Twoje zdjęcia? Bo jeśli nie to pokaż te swoje nowe wzorowane na tych blogach. Myślę jednak, że każde zdjęcie zrobione przez nas uczy czegoś nowego. Moim zdaniem Twoje zdjęcia krajobrazowe są miłe w odbiorze, nie zawsze trafiają się spektakle. Najważniejsze, że człowiekowi daje to satysfakcje i trzeba zachęcać a nie zniechęcać. Jak widzę Orpheo raczej się zniechęcił.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach