pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
Orpheo napisał/a:
Nie mam co tu pokazywać zdjęć z kita i K10D bo w końcu mnie wyśmieją

Nie poddawaj się tak bez walki!
"Twardym trza być, nie miętkim!" ;)
 
256mb  Dołączył: 26 Maj 2008
25. jest świetne.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
zenza napisał/a:
kulten, te linki co podałeś, to Twoje zdjęcia? Bo jeśli nie to pokaż te swoje nowe wzorowane na tych blogach. Myślę jednak, że każde zdjęcie zrobione przez nas uczy czegoś nowego. Moim zdaniem Twoje zdjęcia krajobrazowe są miłe w odbiorze, nie zawsze trafiają się spektakle. Najważniejsze, że człowiekowi daje to satysfakcje i trzeba zachęcać a nie zniechęcać. Jak widzę Orpheo raczej się zniechęcił.


Ale nie co tak odbierać tego poważnie, dopóki nie jest to sposób zarobkowania, dopóty powinna to być dobra zabawa, która powoli staje się pasją, choć niekoniecznie. Linki, które przytoczyłem, co zaznaczyłem oczywiście, że nie stanowią mojego rękodzieła (a szkoda :-D ) ale właśnie podałem je jako przykład godny poznania i być może naśladowania. W przypadku Orpheo pochwaliłem zgodnie z moimi odczuciami zdjęcie nr 24. Do następnej partii zdjęć ustosunkowałem się szczerze co nie oznacza, że należy się poddawać tylko spróbować kolejny raz. Krytyka nie ma na celu zdołowania kogoś a tylko i wyłącznie zawarcie oceny. A co do moich zdjęć to jeśli masz ochotę się nieco wyżyć to zapraszam: link. Ale nie zaśmiecajmy więcej wątku Orpheo, który niech wrzuci następną partię zdjęć!

...a obejrzałem sobie jeszcze od początku zdjęcia kolegi i dopatrzyłem się, że naprawdę podobają mi się zdjęcia te zrobione fujikiem, fajna kolorystyka i kadrowanie, zwłaszcza ta góra w chmurze teraz mi się podoba.
 

Orpheo  Dołączył: 21 Maj 2008
Jakoś będzie :) Jeszcze takie 2 sztuki z ostatnich wypadów - jak się spodobają dam kilka następnych :) Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze i opinie !

30.


31.


Zapraszam do komentowania i doradzania nad czym powinienem pracować :) !!!
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Brakuje trochę ostrości (przy fotce nr 30), ale to nie wina kita, tylko skalowania. Proponuję powalczyć z programikiem w stylu FastStone i albo przeskalowywać po 10% i wyostrzać co jakiś czas,albo eksperymentować z algorytmami skalowania.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Bardzo fajny klimat na 31. Gratuluje
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Orpheo Bardzo nastojowe poranne mgły. Gratuluję. Krytyką się nie przejmuj, bo to co tworzysz aparatem to jest TO. Krytyka jest często dla krytyki i ukazania się na forum. Pozdrawiam z krainy porannych mgieł !
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
Nazwany napisał/a:
Krytyką się nie przejmuj, bo to co tworzysz aparatem to jest TO. Krytyka jest często dla krytyki i ukazania się na forum.

Zadziwiająca opinia w wątku, w którym autorzy dobrowolnie poddają się krytyce. Sorry za OT
Orpheo napisał/a:
Zapraszam do komentowania i doradzania nad czym powinienem pracować :) !!!

Nad ciekawymi kadrami.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
31 całkiem całkiem.
 

Orpheo  Dołączył: 21 Maj 2008
Grendel, kristofo, Nazwany, maslot & kulten - dziękuję za opinie, komentarze i rady ! Teraz kilka sztuk z jesiennymi kadrami.

maslot nie ma co wyolbrzymiać pewnych spraw - masz rację - każdy dobrowolnie poddaje się tutaj krytyce, więc nie ma o czym mówić :) Będę szukał jak najciekawszych kadrów, choć w krajobrazie czasem o to ciężko. Muszę walczyć kolorami i światłem, bo o dynamikę w zdjęciach z widoczkami raczej trudno :)




32.


33.


34.

35.


36.


37.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
32 i 33 wyszły przyjemne pocztówki :-D
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Z ostatniej serii dla mnie fajne 34 i 36, reszta to pocztówki a ja lubię czasem takie skupienie na jakimś detalu w naturze, poza tym duży plus za jesienne kolory.
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
A dla mnie całkiem niezłe, moze do National Geographic jeszcze troche brakuje, ale biorąc pod uwagę ze robione kitem należą sie duze brawa.
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Orpheo Znowu wielki wypas, choć co niektórzy nazywają to pocztówkami. Dla mnie i mojego braku wyrobienia artystycznego oraz smaku i wrażliwości artystycznej jest to tym czym ma być fotografia artystyczna.

Nie wiem gdzie oglądać prace wykonane aparatami Pentax, które zostały zaliczone do czołówki światowej a autorzy zostali w ten sposób nobilitowani.

Orpheo Dołujesz mnie widokami gór, mnie mieszkańca nizin. Ale to co robisz, jest takie miłe dla oka i duszy. Pozdrowienia z Dolnego Śląska !
 

Orpheo  Dołączył: 21 Maj 2008
kulten dokładnie taką "pocztówkową" konwencję chciałem wyciągnąć - troszkę kolory zeżarło - nie wiem czemu :)

Serafion ano mości Panie właśnie kolorami chciałem pograć w tych kadrach i pokazać jesień niedaleko mojego domu :)

Wito76 jak kiedyś wspomniałem marzy mi się szeroki kąt - albo Sigma 10-20 albo Pentax 12-24 - ze wskazaniem ostatnio na ten drugi - tak mi znajomy podpowiadał - podobnież jest jednak lepszy niż Sigma. A ja faktycznie tylko na kitowym szkłem na razie dysponuję :)

Nazwany o gustach się nie dyskutuje, jednakowoż każda uwaga i wskazówka jest ważna. Moje widoczki z gór to nie skalne urwiska, granie i żleby Tatr tylko Beskidy - góry małe, niepozorne mające jednak wielki urok. Tu trudno wyciągnąć ciekawe kadry, bo wszędzie wydaje się być "jednakowo" :). Walczę jednak, ponieważ to moje ukochane góry :)

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i opinie ! :) :-B

Lecę dalej

38.



39.



40.



41.



ZAPRASZAM !!!
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Najbardziej 38 a potem 40 mi sie podoba. Nie wiem czy ramki dobrałeś najtrafniej. Jak dla mnie są zbyt przytłaczające w stos. do zdjęć.
 
Filwoj  Dołączył: 11 Kwi 2008
Orpheo, 36 - lubię wykorzystywanie głębi ostrości, zwłaszcza takie jak w tej fotce, chodzi mi o efekt cienia
38 - podoba mi sie kompozycja kadru no i oczywiście sam temat; las i góry (te nie za wysokie) to moje ulubione miejsca
Pozdrawiam
 

Orpheo  Dołączył: 21 Maj 2008
kristofo, Filwoj dziękuję za komentarze i opinie.

Teraz trochę inaczej - też konwencja leśna ;-)

42.


43.


44.



Zapraszam do oglądania moich wyczynów :-B
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
Aleś pojechał Britney na 43 i 44 :lol:
 

Orpheo  Dołączył: 21 Maj 2008
maslot - możesz jaśniej ? :lol:
Aż tak fachowego słownictwa fotograficznego nie znam :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach