Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Nie podoba mi się zastosowany efekt, może dlatego że przejadł mi się na serwisach typu flickr czy deviantart. Z całego zestawu tylko pierwsze mi się jako tako podoba w reszcie zakrawa to na próbę ratowania słąbego kadru poprzez jakiś efekt dodatkowy. Moim zdaniem odjechanie serii w kolorze dałoby lepszy efekt.
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
Orpheo napisał/a:
maslot - możesz jaśniej ? :lol:
Aż tak fachowego słownictwa fotograficznego nie znam :mrgreen:

Myślę, ze serafion dość dobrze to wyjaśnił :-)
 

Orpheo  Dołączył: 21 Maj 2008
Serafion, maslot dzięki za odwiedziny i komentarz :-B

Lecimy dalej ;-)

45.



46.



47.



48.



49. z trochę innej beczki:


50.


Zapraszam do oglądania i komentowania
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
"Landskejpy" fajne, fajne, zwłaszcza nr 45. Nr 46 u mnie jakieś za żółte. Zdjęcia z rajdu niezbyt mi się podobają. Są zbyt statyczne. To białe mitubischi wygląda jakby zawracało na wąskiej drodze. Zakładam, że nie o taki efekt Ci chodziło.
 

Orpheo  Dołączył: 21 Maj 2008
kristofo dzięki za komentarz ! :-B Nie mam zupełnie doświadczenia ze zdjęciami z rajdów. Ten samochód na pewno nie zawracał :-) ale tak jak piszesz - zabrakło dynamiki.


51. Maków Podhalański wieczorkiem.



52. Rzeka Skawa - też wieczorem


[ Dodano: 2008-11-09, 21:36 ]
53.


54.


55.


56


[ Dodano: 2009-01-23, 06:57 ]
No tak - dzięki za tak liczne komentarze i opinie ;-) Może jednak ktoś odświeży komentarzem mój wątek do czego zachęcam i zapraszam :-)
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Pozytywnie przychylam się do prośby o odświeżenie wątku ;) A potrafisz coś wyczarować w plenerze ze światłem, które mamy dzisiaj za oknem? :) Wracając do zdjęć na tej, czwartej stronie. Najlepsze moim zdaniem jest 45 - spokojne z klimatem i głębią. Ciekawie wygląda też rzeka Sawa z długim czasem naświetlania - niemal jak lodowisko :) Na zdjęciach rajdowych spróbowałbym panoramowania i długich czasów typu 1/20 s, żeby pokazać ruch.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
45 i 52 podobają mi się. Szkoda , że nie miałeś światła nad Skawą.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
53 i 55 najlepiej Ci wyszły i są przyjemne w odbiorze.
 

Orpheo  Dołączył: 21 Maj 2008
kndr dziękuję za odwiedziny i komentarz.
Noooo w kwestii panoramowania to jestem kompletnie zielony - kiedyś muszę spróbować. Często walczę z dłuższymi czasami, ponieważ podoba mi się efekt rozmycia elementów w ruchu - czasem się udaje czasem nie.
Ze zdjęć w warunkach zblizonych do tego co mamy za oknem pokazałbym jedno - może się spodoba.

57.


Zapraszam !
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Nie jest źle choć za mało dołu kosztem góry ale rozumiem, że podnieciłeś się widokiem dramatycznego nieba :mrgreen: . Balans bieli do poprawki i będzie dobrze.

Czy dobrze rozumiem, że taki właśnie widok masz z okna swojego mieszkania?
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Witaj Orpheo z ciekawością obejrzałem Twój wątek i podobają mi się następujące fotografie: 10, 12, 16, 19, 21, 22, 24, 25, 30, 33, 39, 42, 52. Muszę przyznać, że mnie natchnąłeś zdjęciami z polnymi ścieżynami. Odkryłem, że lubię takie klimaty i chyba będę musiał sobie zrobić taką serię.
Najmniej podobają mi się 49 i 50, ale może dlatego, że te samochody się niczym szczególnym w sumie nie wyróżniają. 48 bym chyba jakoś inaczej ujął w kadr.
Pozdrawiam! :-B
 

Luk4sPL  Dołączył: 14 Sty 2009
Podoba mi się:

30 - fajnie uchwycony moment

42, 43, 44 - wbrew temu co większość myśli o fotkach kolor + BW, mi się podobają takie efekty, super to wygląda :)
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
51 - gdyby nie drzewa to fotka wręcz idealna ! :->

50 - uwielbiam zdjęcia z rajdów (świetny kadr), ja to godzinami bym tylko robił zdjęcia samochodom ;-) , chyba pozostał mi jakiś uraz po 9 latach grania we wszystkie części Gran Turismo

46 - ekstra !

57 - super fotka ... przedstawia, że nawet góry mogą być "małe" ;-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
57 całkiem dobre, uwagi już wczesniej koledzy napisali. Masz super widok z okna.
 

Orpheo  Dołączył: 21 Maj 2008
kulten balans bieli skorygowany na AUTO wypadł słabo - moim zdaniem ujął sporo z dziwacznego klimatu kolorystycznego zdjęcia. To widok "prawie" z mojego okna a jak wiadomo "prawie"... ;-)

Apazar jak wspomniałem - w zdjęciach dynamicznych (samochody itp.) to się nie wykażę, bo małe mam doświadczenie w takich tematach. Będę próbował i podglądał lepszych. Jak wzięło Cię na plenerowe klimaty to super - znaczy, że coś w tych moich zdjęciach jest :-B

Luk4sPL prawdę mówiąc efekt o którym myślimy nie jest żadnym odkrywaniem Ameryki, ale mi też w pewnych sytuacjach się podoba.

MateuszG czasem trudno ominąć jakieś przeszkadzajki pchające się w kadr, dlatego sam się wqrzam i kombinuję - z różnym efektem.

White jak się choć trochę podobają to nie będę odpuszczał ;-)

Wszystkim dziękuję za odświeżenie mojego wątku i zapraszam do oglądania i komentowania kolejnych wyczynów !

58.



59.



60.



Zapraszam !
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Wszystkie 3 najnowsze podobają się, nad 59 chyba warto jeszcze popracować z obróbką.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Bardzo podobają mi się zdjęcia z nowej serii. Mam podobne odczucie jak white. Na każdym zdjęciu widać ciekawe światło ale na 2 być może trzeba byłoby je jakoś mocniej wyeksponować. Wszystkie trzy mają dobry klimat.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
58 i 59 przyjemne. Tylko wystempluj paprocha na 59, duża sztuka :mrgreen: .
 

Orpheo  Dołączył: 21 Maj 2008
White, kndr, kulten dziękuję za odwiedziny i komentarz !
Przy zdjęciu 59 nie bardzo wiedziałem jak ugryźć temat - koncepcja była, ale wykonanie słabe. Cóż - jestem amatorem i dopiero się uczę.

kulten paproch jest w obiektywie - nie wiem czy da się to jakoś usunąć. Dobrze, że to tylko kitowy, tani obiektyw... A swoją drogą obejrzałem Twoją galerię (z linka w stopce) i jestem pod wielkim wrażeniem. Chciałem jakieś komentarze dopisać, ale niestety nie udało się. Męczę swój kitowy obiektyw i przyznam, że oglądając zdjęcia krajobrazowe innych powinienem chyba uderzyć w jakiś szeroki kąt. U Ciebie widzę w podpisie Sigmę 10-20, która przyznam, że kusi mnie bardzo - może kiedyś... Sorki za OT

Dziękuję za komentarze !
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Orpheo napisał/a:
paproch jest w obiektywie

Paproch jest na matrycy, paprocha w obiektywie nie zobaczysz w postaci plamy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach