mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
Poszukiwana modelka
Witam,

zebrałem już z grubsza sprzęt do portretów, tj. szkła, blenda. Czyli można powiedzieć narzędzia są. Zaczynam się natomiast rozglądać za tworzywem, czyli modelką, z którą mógłbym trochę wypróbować swoje możliwości.
No i pytanie: skąd ją wziąć?

Czy macie jakieś pomysły gdzie rozpocząć swoje poszukiwania? Wśród znajomych już próbowałem, być może znajdzie się jedna.

Z racji, że jestem amatorem, bądź co bądź, to nie mogę obiecywać, że zrobię dla niej jakieś fajne portfolio czy coś w tym stylu.
Może uda zebrać się małą grupkę 2, 3 chętnych z okolic Poznania, wtedy można by pomyśleć o jakieś zapłacie dla tzw. zawodowej a i w kilka osób będzie raźniej, będzie miał kto potrzymać blendę, itp.

Jakieś sugestie?
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Znajomi, znajomi, znajomi. Innej drogi nie widzę - chcąc umieszczać ogłoszenia wypada już co nieco znać się na rzeczy.. A tak do ćwiczenia - tylko i wyłącznie szukaj wśród znajomków. Zapytaj kogoś, a nóż znajdzie Ci osobę, która chciałaby się sfotografować, a przy okazji owy 'ktoś' potrzyma Ci blendę, a modelka będzie się czuć raźniej.

Ja tak zaczynałem i przynajmniej tak to widzę.

[ Dodano: 2008-05-21, 23:35 ]
Ponadto polecam znaleźć kogoś znajomego, kto już trochę siedzi w tym fachu. Poprosić go, żeby Cię zabrał na focenie, a Ty z jednej strony zobaczysz jak to wygląda "od podszewki" i niewykluczone, że będziesz miał okazję sam strzelić parę ujęć.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
mac_27, nie wiem, skąd jesteś - ale proponuję udać się na jakąś ASP, na wydział typu grafika / rzeźba / malarstwo i dogadać się z jakimś modelem pozującym na zajęciach. Wiem, że oni nie zarabiają dużo, a generalnie zazwyczaj są bardzo otwartymi i ciekawymi ludźmi. Myślę, że to dobry kierunek na znalezienie kogoś chętnego do współpracy. Przynajmniej na początek.

[ Dodano: 2008-05-22, 01:16 ]
Aaa... Poznań - to OK.
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
Witam,

dzięki za sugestie.
Prawdopodobnie w piątek uda zrobić mi się mini-sesję ze znajomą.
Co prawda osoby do blendy nie będę miał, ale zapowiada się pochmurna aura, więc nie powinno być najgorzej.
W zasadzie od tego wydarzenia dużo zależy, bo jeżeli zdjęcia fajnie wyjdą, to ta znajoma pochwali się nimi przed innymi znajomymi i może znajdą się kolejni chętni...

Tak czy inaczej nadal będą rozglądał się za "niezależną" modelką, najlepiej taką, która ma chociażby minimalne doświadczenie w modelingu. A pomysł z ASP wydaje sie rozsądny.
Może ktoś się orientuje jakie gaże dla takiej osoby wchodzą w grę?

A może tutaj znajdzie się jakiś pentaxiarz (chociaż niekoniecznie), który potrzebuje chociażby asystenta oświetleniowca :-) ? Chętnie wybiorę się z nim na sesję w plenerze.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
mac_27, sledź ten wątek :
Warsztaty studyjne

Bogusz organizuje co jakiś czas takie mini warsztaty. Studio, modelki, noteckie.. ;) taki raczej kameralny sposób na to by sie czegoś nauczyć i poznać ludzi.. nie bylem ale myślę ze warto..

Grzesiek
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
Przeczytałem prawie cały ten wątek o warsztatach studyjnych i muszę powiedzieć, że wygląda to interesująco.
Jednak dużo chętniej uczestniczyłbym w podobnych zajęciach ale w plenerze. Jednak w studio są zupełnie inne warunki, tj. światło.
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
mac_27 napisał/a:
Co prawda osoby do blendy nie będę miał, ale zapowiada się pochmurna aura, więc nie powinno być najgorzej.


Wbrew pozorom srebrna blenda przy pochmurnym niebie bardzo dużo daje (vide http://www.digart.pl/zoom/1441157/index.html )

Więc polecam o zaproszenie kogokolwiek więcej na taką sesję w celu potrzymania tejże blendy. Nie dość, że będziesz miał fajne światło, to jeszcze modelka uzna, że to bardziej 'profesjonalne' niż gdybyś biegał w pojedynkę z aparatem ;-)
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
mac_27, ja jestem z Poznania.
Jak byś bardzo potrzebował kogoś do blendy, to sie odezwij.
Co prawda chronicznie brakuje mi czasu, ale a nuż widelec będę miał trochę wolnego :)
I może coś przydatnego się u mnie w torbie znajdzie - np. SMC 85mm :)

gilby
 
otacon  Dołączył: 12 Maj 2008
mac_27 napisał/a:
Witam,
Tak czy inaczej nadal będą rozglądał się za "niezależną" modelką, najlepiej taką, która ma chociażby minimalne doświadczenie w modelingu. A pomysł z ASP wydaje sie rozsądny.
Może ktoś się orientuje jakie gaże dla takiej osoby wchodzą w grę?

pamietam kiedys czytalem artykuł o ludziach zarabiających właśnie na modelingu.. gaża dla studentów-modeli wynosiła ok 6 zł/h - art. czytalem jakies 2 - 3 lata temu. To teraz myśle tak gdzieś pewnie z dyszke per h.
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
gilby napisał/a:
mac_27, ja jestem z Poznania.
Jak byś bardzo potrzebował kogoś do blendy, to sie odezwij.
gilby


Jasne, jak tylko będę miał modelkę to się odzywam.
A twoja 85tka z pewnością też się przyda :-D

Ja dysponuję tym co w stopce - powinno wystarczyć na początek

malyglod, jak będzie 10zl za godzinkę to czemu nie, może dam ogłoszenie w ASP czy też w innych uczelniach.
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
mac_27, ja też Pyrlandczyk...
W ten weekend mnie nie ma, ale kiedy indziej...?
W razie czego daj znać i mnie.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
ale na ASP są przecież stare baby i staruszkowie tylko.. młode dziewczyny to od święta tylko ;-)

(przynajmniej we wrocławiu.. )
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
O nie, młode dziewczyny też są!

I to bardzo często takie po liceach plastycznych, co nie mogą się dostać na studia - więc zarazem podpatrują sobie studentów podczas zajęć.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
guerilla napisał/a:
są przecież stare baby i staruszkowie tylko

a to nie "modele"??? ;-)
Tobie pewnie przed oczami agencja jakaś w myślach ... ? 8-)

za pięćdziesiąt lat też będziesz sobie dorabiał* jako "staruszka" ...





* do renty
 

adrian  Dołączył: 06 Mar 2007
A może po prostu poszukaj w sieci np:

http://www.fotocasting.pl/

czy

http://www.centrum-modelek.pl/

czy

http://www.modeleczki.pl/

jest tego sporo. :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
hmm, jeżeli z Poznania, to ja mam kumpla, który "bawi" się w modelling (bo tak chyba to trzeba nazwać - jeszcze nie potrafi się utrzymać z tego)

jakieś tam doświadczenie ma, nawet w zeszłorocznej sesji fotograficznej dla Próchnika brał udział, ino na billboardy się nie dostał, ale na ich stronie www był (a może jeszcze jest? ;) )

nie wiem oczywiście jak u niego z czasem, bo wreszcie dostał jakąś pracę, ale mogę ci podrzucić namiary do niego:

www.modelmayhem.com/member.php?id=538524

no chyba że nie reflektujesz na modela, i to do tego łysego w 100% (zresztą zobaczysz na zdjęciach)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach