wiosna77  Dołączył: 04 Lut 2007
Jaki futerał do Pentaxa ME -Sup.ProgramA.Sup.A
Korzystam z wolnej chwili i robie małe porzadki przy sprzecie.Mam tylko jeden oryginalny futerał z metalowym logo/wyglądana srebro/.Jest już sfatygowany ale spełnia swoją ochronną i transportową role.Pochwalic należy firme za wyprodukowanie serii pentaxów/coś na wzór zegarków szwajcarskich/to za futerały należy im się PAŁA!!!!.Już nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy robili lepsze i o dłuższym żywocie.Mam już cztery pentaxy -a może dopiero cztery.Szanowne Panie i Koledzy doradzcie jaki kupić futerał-współczesny ,ktory spełni swoję role do ochrony i transportu aparatu i małego zaplecza,filtry,filmy,pędzelek.itp Przyjmę z chęcią każdą radę-podpowiedz.Pozdrawia Was Henryk. :roll:
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Ja jako futerał do me supera używam pokrowca od zenita po małych modyfikacjach mocowania do aparatu. Reszta pasuje, co prawda jest trochę wyższy ale nie przeszkadza mi. Co prawda nic poza aparatem z obiektywem 50 mm tam nie zmieścisz ze swojego zaplecza...
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
wiosna77, myśle,że dobrze sprawdzają sie futerały typu colt.Właściwie są to bardzo małe torby na aparat z zoomem,mała kieszonką na filtr,film zapasowy,czy właśnie cos do czyszczenia.Do takich futerałów srednich wielkości czesto udaje sie jeszcze wcisnąć małą lampe albo dodatkowy obiektyw.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
MarWoj napisał/a:
wiosna77, myśle,że dobrze sprawdzają sie futerały typu colt.Właściwie są to bardzo małe torby na aparat z zoomem,mała kieszonką na filtr,film zapasowy,czy właśnie cos do czyszczenia.Do takich futerałów srednich wielkości czesto udaje sie jeszcze wcisnąć małą lampe albo dodatkowy obiektyw.

Też takiego używam takiego, zwanego też "torbą na gacie" (kształt ;-) ) Mimo to, uwazam, że tradycyjny futerał był jednak wygodniejszy. Zabiły go chyba długie zoomy standardowo dopinane do aparatów :-/
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
bEEf napisał/a:
uwazam, że tradycyjny futerał był jednak wygodniejszy.

I bardziej "kultowy" !:mrgreen: Mam np.taki "dedykowany" do spotka ES II.Prezentuje się swietnie,mimo wieku (cóż,zawsze to skóra).
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
MarWoj napisał/a:
Prezentuje się swietnie,mimo wieku (cóż,zawsze to skóra).

Hm. Na forum zegarkowym, na którym czasem sobie buszuję, jest paru gości, którzy robią świetnej jakości paski ze skóry, na użytek swój i forumowiczów. Może wśród Pentaxowców objawi się jakiś talent, który wydzierga pokrowce do pleśniaków (torby DIY już widziałem)? :->

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach