Adam_SX  Dołączył: 03 Lut 2008
Panasonic DMC-FZ50S - hybryda
Zamierzam dla wujka kupić jakaś hybryde ze stanów. Co polecacie ??

Czy ten Panasonic jest dobry ?? Czytałem ze duzo szumi...

Cena tak do 600$
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Miałem fz30. Szumiał przepotwornie.... Poza tym dobry sprzęt ze świetną stabilizacją.
 
Adam_SX  Dołączył: 03 Lut 2008
Chyba wezme Panasonica fz18.
Rzeczywiście ten fz50 szumi jak nie wiem..
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Poluj na Fuji S100FS, nawet ostatnio na dpreview go testowali i dostał dobre noty.. Mam często okazję focić jego poprzednikiem - S9600 i to już jest zacny aparat.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Moim pierwszym cyfrakiem był Panasonic FZ20 - bardzo dobry obiektyw ale matryca koszmarna - szum. Poważnym minusem był brak RAWów. Mam obecnie Fuji S9500 - poprzednik poprzednika S100FS ;-) . W tym segmencie Fuji robi porządne aparaty. Na tle konkurencji wyróżniają się mniejszymi szumami i szerszą rozpiętością tonalną. S100FS w rękach nie miałem ale patrząc na jego wymiary myslę, że będzie się go trzymało co najmniej równie wygodnie jak mój S9500. Na plus jest również szybki dostęp do najpotrzebniejszych funkcji - w większości mają swoje dedykowane guziki/pokrętła, pozostałe są blisko w menu. Fajny ficzer to gniazdko synchronizacyjne do lamp błyskowych - można sobie eksperymentować ze światłem. Wadą mogą być rozmiary - ten kompakt jest większy niż niektóre lustrzanki (!). W S9500 poważną wadą jest też powolność w trybie przeglądania zdjęć, dłuugi zapis plików raw i co się z tym wiąże brak trybu seryjnego w rawach ale z tego co widzę w F100FS wyeliminowano ten problem (w rawach seria 3 zdjęć). Za matth - Poluj na Fuji S100FS :-) .

 

lukas  Dołączył: 01 Lis 2007
mialem fz-30, szumial jak diabli i to jego najwieksza wada, juz na iso 200 ziarenko wylazilo, a i rowniez po zmniejszaniu zdjec strasznie kompresja foty zarla. z fuji nie mialem doczynienia.. :evilsmile:
 
otacon  Dołączył: 12 Maj 2008
matth napisał/a:
Poluj na Fuji S100FS, nawet ostatnio na dpreview go testowali i dostał dobre noty..

zanim upolujesz, poogladaj zdjecia.. straszne aberacje chromatyczne. Wlasnie dzieki tym aberacjom zostalem penatxiarzem. Dziekuje Ci za to Fuji:D
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
E no nie takie straszne :) Tak jakby szkła do pentaxa nie aberowały ;-) To dalej tylko kompakt na którego wydatki kończą się w momencie zakupu, a dla nas dopiero zaczynają :-P
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
o nie nie - kompakty canona czy nikona (a nawet szkła pentaksa ;-) ) nie aberrują tak jak Fuji. I to boli, bo pod wieloma względami Fuji jest sprzętem wyśmienitym (szybkość, uniwersalność, ceny, niezłe matryce), jednak kwestia aberracji dla mnie również była nie do przejścia. Kiedy zastanawiałem się nad wyborem kompakta nauczyłem się rozpoznawać zdjęcia z Fuji po typie aberracji, serio. Być może C i N niwelują je (aberracje) na poziomie oprogramowania, ale niwelują (lub ograniczają do przyjemniejszych odcieni, zieleni, niebieskiego, a nie tego okropnego fioletu) :-/
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
No dobra ;) Ja i tak nie widzę żeby S9600 aberował mi w ogóle :) To nie jest sprzęt za wielkie pieniądze i w swojej klasie nie ma konkurencji.. Panasonic 'owi daleko.
 

buran  Dołączył: 06 Kwi 2008
Mam Lumixa FZ-8 i mogę powiedzieć jedno:rewelacja!!!Wyjątkowa optyka,rewelacyjna redukcja drgań i doskonała jakość dają aparat o wyjątkowych możliwościach w stosunku do ceny.Co do szumu to muszę się niestety zgodzić ale wystarczy ustawić na sztywno ISO 100 i wszystko jest OK!
ps
Tak naprawdę to szum widać na monitorze i to przy 100%.Na papierze jest OK!
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
przez półtora roku używałem FZ50 i uważam go za rewelacyjny aparat, a historie o szumach można wsadzić między bajki :lol: jasny obiektyw pozwalał na robienie zdjęć z nastawionym na sztywno ISO 100 nawet w nocy (stabilizacja to prawdziwa rewelacja)




zoom naprawdę rewelacyjny
JEDYNY minus to ogniskowa zaczynająca się od 35mm ale zależy co się pstryka ja przerzuciłem się na zakamarki Lublina i niestety w tych dziuracg troszke brakowało szerszego kąta
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Z Lublina pamietam fantastyczne grzane drinki :roll: :mrgreen: :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
gelopa, czy jeszcze istnieje pizzeria na Peowiaków? Nigdzie więcej nie spotkałem tak dobrej pizzy jak tam. Było to na przełomie lat 70-tych i 80-tych i stąd pytanie.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Adam_SX, a co, już nie k20 ani k10?
Ech...
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
na Peowiaków ? taka malutka ? to jeszcze jest :mrgreen: ale to już nie to ....
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak, to o tej myślałem. W środku piec i chyba ze cztery stoliki i dawniej zawsze tłum ludzi i na zewnątrz kolejka. Pizza robiona od początku do końca przy gościach i pieczona w tym piecu na środku :-P
 
masterblaster  Dołączył: 04 Cze 2007
Panasonic wydaje się chyba najlepszym rozwiązaniem jeżeli mowa o hybrydzie (miałem FZ5). Stabilizacja optyczna w szkle Leica to jest naprawdę godna rzecz, poza tym w takim FZ20 to 2.8 w całym przedziale ogniskowej.
Potwierdzam, że jest ból z szerokim kątem, ale portreciarzom zoom go rekompensuje.
Warto zaopatrzyć się w zapasowy aku, Panasonic badziewny daje.
Meritum, czyli szumy. Powiem tak i nie odkryję ameryki, jak wiadomo najbardziej widoczne są w składowej niebieskiej. Do ISO 200 latem w plenerze jest pięknie, zimą gdzie szarości więcej to już nieco włącza się szumofon. (np. na takich fotach z padającym śniegiem w szary dzień).
ISO 400 raczej bezużyteczne, chyba że jakieś artystyczne landschafty. Jak walnąłem kiedyś fotkę w ISO 400 to wyszła jakby ją ktoś namalował...ziarno, choć miłe oku.
W trybie macro kombinując da się uzyskać płytszą głębię ostrości, co jest jakimś wyczynem w kompakcie.
Obiektyw daje dużą ilość szczegółów, naprawdę takiego szkła nie powstydziłby się niejeden korpus.

FZ50 to nie jest idealny wybór, ale rozsądny.
Kiedyś w CHIP FOTO-VIDEO było takie fajne porównanie FZ50 do bodajże lustra Nikona. Autorzy wprawdzie potwierdzili wyższość lustrzanki, ale naprawdę docenili ten aparat.
Nie przez przypadek zresztą w szranki z lustrem stanął w końcu FZ50. To naprawdę dobra hybryda, gdyby szumiała mniej to byłaby idealna, ale to tak jak w tym powiedzeniu, które słyszałem kiedyś w Lublinie "piękna okolica, gdyby nie złodzieje byłaby stolica", czyli jak to mówią "nie można mieć wszystkiego".

Pozdrawiam.
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Polecam Panasonica ja robiłem zdjęcia fz-5, i fz-8. I całkiem przyzwoite, mój brat ma fz - 18 i ten jest jeszcze lepiej wykonany i szeroki kąt ekw. 28 mm przyzwoite macro :mrgreen: no i niezłe zdjątka. (jak na hybrydę) Co do minusów mała wartość przysłony maks. f:8 co wychodzi dość płasko np:


no i trochę aberuje :-?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
seweryn1 napisał/a:
Co do minusów mała wartość przysłony maks. f:8

W kompaktach i hybrydach to niestety standard.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach