pakadabra  Dołączył: 14 Mar 2008
Pakadabra
Witam
Jestem dość świeżym „przeglądaczem” forum, bo to dopiero mój pierwszy post. Posiadam Pentaxa k10d od trzech miesięcy, a od jakiegoś miesiąca sigmę 70-300 i chciałem poprosić o ocenę zdjęć robionych przeze mnie tym właśnie obiektywem i konwerterem Raynoxa. Wydaje mi się że konwerter makro do tego obiektywu trochę nie pasi… Strasznie trudno strzelić ostrością w gębę owadom. Z góry dziękuję za opinie i pozdrawiam.

Miałem problemy z wklejeniem pojedynczych zdjęć. Poniżej link do 10 zdjęć na Picasa.


Mój link do Picasa

 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
pakadabra napisał/a:
Strasznie trudno strzelić ostrością w gębę owadom

Cześć,
Przy użyciu ogniskowych ~120 mm i do tego raynoxa masz bardzo małą głębie ostrośći. Spróbuj w miarę możliwości robić zdjęcia z bardziej przymkniętą przysłoną w obiektywie. Na twoich fotkach używasz przysłon 4- 5,6 więc względnie otwartego obiektywu..
Fotki ciekawe, podobają mi się kadry szczególnie na fotce 2 i 9 :)

Pozdrawiam,
Rafał
 

pakadabra  Dołączył: 14 Mar 2008
 
Tylko, że robiłem zdjęcia bez lampy, niestety nie mam dyfuzora, a jak zamykam dziurę to migawka na długo się otwiera bo to dość ciemny obiektyw i wychodzą poruszone zdjęcia bo z ręki.
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
pakadabra, do zrobienia dyfuzora potrzebujesz kawałek kartonu, folii aluminiowej, zszywacz, jakiś klej, taśma samoprzylepna, papier śniadaniowy. Kilkadziesiąt minut roboty i masz dyfuzor - w wątku poświęconym makro jest nawet kilka zdjęć takich tworów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach