Anzelm  Dołączył: 03 Kwi 2008
Banalne pytanko o MX-a
Świeżutki MX dzisiaj do mnie dotarł, i po pierwszym ochłonięciu z zachwytu, zaczynają wyłazić pierwsze wątpliwości. Pytanko w którym miejscu w wizjerze powinien się znajdować aktualnie wybrany czas pokrętłem, zdrowy rozsądek mówi że pośrodku - na wysokości zielonej diody, natomiast u mnie jest to ta cyferka niżej. Wiem , ze pierdółka, ale sami wiecie jak one potrafią zatruć życie :))
Tak na szybko zauważyłem, ze czas 1 s sporadycznie "nie trzyma", czy to może ewoluować w złym kierunku i lepiej sie pozbyć korpusa, czy się nie przejmować?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Anzelm napisał/a:
Pytanko w którym miejscu w wizjerze powinien się znajdować aktualnie wybrany czas pokrętłem, zdrowy rozsądek mówi że pośrodku

Wzięłam MXa i sprawdziłam - czas wybrany - czyli ten co na kółku po prawej u góry jest 'zaznaczony' wierzchołkiem trójkącika - znajduje się pośrodku - na przeciwko zielonej diodki, między takimi 2 wypustkami.
 
Anzelm  Dołączył: 03 Kwi 2008
ano właśnie, czyli mój czas sie obsunął :(
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
A naprawa czegoś takiego to pewnie będzie niezła miazga...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
DDspeed napisał/a:
A naprawa czegoś takiego to pewnie będzie niezła miazga...


Eee tam, raczej banalik.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Anzelm,
a co instrukcja na ten temat ...
Patrząc w wizjer próbowałeś zmieniać pokrętłem czas ... ?

[ Dodano: 2008-06-03, 01:28 ]
Jeżeli nie pomoże zmiana "czasu" próbuj przysłoną.
1/2 EV na + lub - i masz wskaźnik powyżej lub poniżej centrum.
Przeczytaj instrukcję i popróbuj ...
powodzenia
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Cytat
Eee tam, raczej banalik.


Ale rozkręcić sprzęcicho trzeba. Ja bym się bał. Tym bardziej, że to full mechanik aparat.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
DDspeed napisał/a:
rozkręcić sprzęcicho trzeba. Ja bym się bał.

Ty nie strasz właściciela - poczyta i da radę ...
Jaki MX jest tylko jak pisał
DDspeed napisał/a:
full mechanik aparat
???
a baterie ma po to by był cięższy ...?
 
Anzelm  Dołączył: 03 Kwi 2008
dżejpi póki co to sprawa kosmetyczna, instrukcji nie mam, ale na pewno mówi to samo co mygosia. Sprawa wygląda tak, że ta plastikowa przeźroczysta tarczka z napisanymi czasami, która jest widoczna w wizjerze i sprzęgnięta z pokrętłem wyboru czasu, po prostu przekręciła się o jedną pozycję na trzpieniu. Czasy wybrane pierścieniem są realizowane przez migawkę, tyle że w wizjerze masz zakłamaną informację o jedną działkę na temat wybranego czasu.
Jednak wymiękam :( Serce sie kraje, bo w sprzęciku naprawdę można sie zakochać. Niestety oddaję sprzedawcy, przy pierwszym uruchomieniu miałem kłopot z wyzwoleniem migawki-zacięty spust, pomogło dopiero odpalenie z samozadawalacza, potem się rozruszał, ale ziarnko do ziarnka - a propos ktoś polował nim na kraby, piasek poniewiera się w komorze, służył także do celów obronnych - wgniecenie w obudowie, po ostatnich niemiłych doświadczeniach z MES-em, postaram się chyba zapolować na jakiś bardziej rześki egzemplarz, nie pozbywa się ktoś MX-a, ostatecznie ME-sa?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Anzelm napisał/a:
odpalenie z samozadawalacza

samozadawalacz ... albo "samozadowalacz" :mrgreen: - proponuje dopisać do naszego Słownika jako nową nazwę samowyzwalacza :mrgreen: :lol:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Anzelm, czy Ty na pewno kupiłeś MX-a :?: :mrgreen:
 
Anzelm  Dołączył: 03 Kwi 2008
si 100% MX
tyle, ze ostatnio mam wyjątkowo pechową rękę do sprzętu foto :((
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Anzelm napisał/a:
samozadawalacza
Anzelm napisał/a:
mam wyjątkowo pechową rękę

hm...
 
Anzelm  Dołączył: 03 Kwi 2008
hehe, nie no ... ja jestem cały i zdrowy .. jeszcze :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
To ja się boję spytać w jaki sposób ta tarczka mogła się przesunąć :shock: ... :-P
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
dżejpi napisał/a:
DDspeed napisał/a:
full mechanik aparat
???
a baterie ma po to by był cięższy ...?

Też. I żeby nie trzeba było używać zewnętrznego światłomierza ani ekspozycji ustawiać "na ko".
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Cytat
a baterie ma po to by był cięższy ...?


Bateria w MX jest tylko do światłomierza.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Anzelm napisał/a:
Niestety oddaję sprzedawcy

Najprawdopodobniej postąpiłabym tak samo.

Nie jestem pewna, czy ta tarczka może się przekręcić sama z siebie - raczej wątpię - już prędzej podejrzewałabym, że ktoś mógł w nim grzebać. A skoro postąpił tak niefrasobliwie przy złożeniu.... :roll:

Ale nie martw się - pewnie trafi Ci się lepszy egzemplarz :-)
 
pawelb  Dołączył: 20 Lut 2007
mygosia napisał/a:
Anzelm napisał/a:
Niestety oddaję sprzedawcy

Najprawdopodobniej postąpiłabym tak samo.

Nie jestem pewna, czy ta tarczka może się przekręcić sama z siebie - raczej wątpię - już prędzej podejrzewałabym, że ktoś mógł w nim grzebać. A skoro postąpił tak niefrasobliwie przy złożeniu.... :roll:

Ale nie martw się - pewnie trafi Ci się lepszy egzemplarz :-)
Tam podobno jest jakieś takie cięgiełko, które - jeżeli ktoś nie umie złożyć dobrze - właśnie daje taki objaw. Sam kiedyś kupiłem MXa z taką usterką - sprzedająca na szczęście udzieliła takiego upustu, że starczyło na naprawę u P. Rendaszki i dziś to mój zapasowy, prawie doskonały kosmetycznie MX. :-)
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
DDspeed napisał/a:
Cytat:
a baterie ma po to by był cięższy ...?


Bateria w MX jest tylko do światłomierza


:shock: :roll: :?: :?: :?: nie ważą nic ????
Jeżeli baterie są dobre - to :
Trzy elementy mające wpływ na wskazania w wyświetlaczu (zakładamy, że bateria jest dobra)
pierwsze prawidłowo ustawiona czułośc kliszy (filmu) ASA, DIN - co kto lubi
drugie nastawiony czas
trzecie nastawiona przysłona
jest też czwarta i piąta sprawa
nie wykastrowany obiektyw
No i najważniejsze ....
naciskający na spust, który nie zadał sobie trudu przeczytania instrukcji ....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach