fosfor  Dołączył: 03 Cze 2008
Yashica ELectro 35 GSN i lepsze baterie
Witam wszystkich

Chcialem wszystkim uzytkownikom Yashic electro poradzic, jakie baterie trwalsze niz 4xLR4 w tulejce lub bez tulejki 4LR44 mozna stosowac zamiast oryginalnej baterii.
Otoz uzywam ♣LITOWEJ CR2 +2 pastylki LR9 (PX625G) na gorę. Wieksze niz LR4. Litowa CR2 zapewnia utrzymanie napięcia przez długi czas i cały zestaw nie rozładowuje się tak szybko jak 4LR44. Przy zimnej pogodzie te 4 bateryjki przestawaly szybko swiecic na battery check.
W drugiej Yashice idenytcznej mam dwie litowe: uklad CR2 (3V) i jedna guzikowa (3 V) CR2016 bodajze, a trzymaja dlugo.

Ponoc Varta robi PX28 srebrowe, ktore trzeba stosowac ze sprezynka, ale sa jeszcze trwalsze.

Jerzy

--------------------
PS. Zamienie jedna Yashice na Olympusa RC lub SP

CR2 - litowa, nie alkaliczna - pomylka

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
fosfor napisał/a:
Ponoc Varta robi PX28


Mam takie, jakiejs firmy-krzaka. Jest uzywam ponad miesiac, nie wyladowala sie... ale co wazniejsze - utrzymuje to samo napiecie dopoki nie padnie... a to wazne w Yashikach.

Aha, mozesz kupic srebrowe SR-44..
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
też się zainteresowałem Yashica i, w ramach wywiadu przed zakupem ;) znalazłem takie zestawienie baterii zamienników : http://www.smallbattery.c...and_faqs.htm#15

Jak będę miał aparat to się pochwalę ;)

[ Dodano: 2008-08-21, 21:10 ]
ach, to oczekiwanie ... kupiłem na eBayu model GL .... dam znać jak przyjdzie ...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach