KvM Dołączył: 13 Wrz 2006
Obiektywy Pentaxa - prełeki na które warto zwracać uwage.
Cóż, bardzo bym prosił Was o stworzenie listy kilku (nastu) obiektywów które warto kupić z krótkim opisem. Przejrzałem całe archiwum forum o obiektywach i trochę się dowiedziałem, ale myślę że zebranie tego w jednym miejscu zaoszczędziłoby wielu pytań.
Być może coś takiego jest, a ja to przeoczyłem (w takim razie przepraszam - można skasować posta). Zaznaczam jednak że nie chodzi mi o spis szkieł z oznaczeniami, czy testami ale takie opisy "od serca" pisane przez userów.
Zrobiłem coś takiego jeśli chodzi o Minoltę http://www.cyberfoto.pl/o...htm#post1359434
Bardzo byłbym wdzięczny za coś podobnego względem Pentaxa. Owszem mogę Was zasypać pytaniami, ale nie chcę robić śmietnika z forum.

Ja konkretnie na tę chwilę zainteresowany jestem głównie stałkami. Na pierwszy rzut z opisów 50mm f1,2 (ale nie wiem jakie mniej więcej to osiaga ceny).
77mm Limited (to się zdaża na ebay/allegro? po ile?)
35mm f/2 (ale zależy od cen)
Jak zrozumiałem z zoomów fajny jest 28-105 3,5-4,5, a kit 18-55 tez nie tragiczny.
zainteresował mnie też 35-70f/2,8 (zoom portretowy?)
85mm f1.4 w sumie dla mnie podstawowe szkło, ale byc może na razie bym odpuścił - kwestia co pokaże 50mm f1,2 (najchętnie miałbym oba, ale 85tka czasem jest za długa więc raczej preferowałbym najpierw 50tke szczególnie zważywszy na ceny 85tki).
Jeszcze raz z gory dzięki za dobre rady.
Jak ktoś ma jakieś inne sugestie to byłbym wdzięczny. Zasadniczo interesują mnie szkla portretowe + cos na szeroko (16/18-50mm) oraz spacerzoom typu 28-105 (lub więcej).
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wszystkie TUTAJ , zaznaczone wykrzyknikami i dwoma gwiazdkami :-)

... no i oczywiscie spokojna lektura www.stans-photography.info :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos dobrze gada (wyjątkowo :-P ) - w tym PDFie wszystko jest, włącznie z cenami używek, to zestawienie nie jest już w 100% aktualne (2004 rok) jeśli chodzi o ceny, ale jakość szkieł się nie zmieniła.
 
KvM Dołączył: 13 Wrz 2006
Bardzo dobre zestawienie - mam co studiować. Jednak nie do końca o coś takiego mi chodziło. Bardziej zależy mi na opiniach użytkowników, ocenę plastyki, bokeh itp. (ale nie coś takiego jak na photozone.de).

W każdym razie dziękuję za linki.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
alkos dobrze gada (wyjątkowo :-P )


I'm gonna rip ya' feckin' head off, ya bleedin' muppet - jak to sie u nas pod blokiem gada ;-)

KvM napisał/a:
Jednak nie do końca o coś takiego mi chodziło. Bardziej zależy mi na opiniach użytkowników, ocenę plastyki, bokeh itp.


Sprawdz drugi link - to wlasnie opinie uzytkownikow :-)
 
KvM Dołączył: 13 Wrz 2006
Sprawdziłem drugi link - wielkie dzięki dokładnie o coś w tym guści mi chodzi. Co prawda nie do każdego szkła są opisy lub są one czasem szczątkowe, ale to już jest COŚ!
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam

Ja dołożyłbym jeszcze:
http://www.photozone.de/a...itar%20AF%27%22

Pozdrówka
Marucha

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach