mopsu  Dołączył: 25 Mar 2008
Re: czyszczenie soczewki
[quote="wiosna77"Każdy powinien kierować sie zdrowym rozsadkiem i wtedy będzie dobrze.[/quote]

Dzieki!
Pozdrawiam
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Jednak moim zdaniem nie powinniśmy przesadzać w stwierdzeniach, że to bardzo ryzykowne itd. To jest szkło, nie bita śmietana :mrgreen: Nie łatwo jest to zarysować czyszcząć mikrofibrą. Ja 28-70/4 miałem mocno brudną przy krawędziach na całej długości- myślałem, że grzybek. Dodatkowo miała małe jakby ryski. Dobra mikrofibra+ cierpliwość i nie ma śladu ani po jednym ani po drugim! Na 50/1.7 miałem brudną tylną soczewkę- paluchy. Zestaw jak powyżej i nie ma śladu.
Nie dramatyzujmy i nie wyolbrzymiajmy sprawy ;-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Lenspen dobrze się sprawuje po dotknięciu palcem optyki. Kosztowne rozwiązanie (25 zł), ale jeśli ktoś jest strachliwy, to chyba całkiem dobre. :-)
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Mikrofibra, podeślijcie mi kawałek swojej, bo te moje wszystkie strasznie pylą. Jakiego to producenta to cudo?
 

MORKO  Dołączył: 25 Mar 2007
dybon napisał/a:
Mikrofibra, podeślijcie mi kawałek swojej, bo te moje wszystkie strasznie pylą
podstawa to przepranie nowej szmatki w ciepłej wodzie z jakimś płynem do mycia naczyń. Po takim zabiegu nie pyli.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
MORKO napisał/a:
podstawa to przepranie nowej szmatki w ciepłej wodzie z jakimś płynem do mycia naczyń. Po takim zabiegu nie pyli.


Ręcznie wystarczy, czy raczej pralka potrzebna, bo ma taką ciężką znalezioną jedwabiście drobną, ale pyląca, faktycznie nie praną, spróbuję. Do tej pory używałem bibułek i były OK.
 

MORKO  Dołączył: 25 Mar 2007
Cytat
Ręcznie wystarczy, czy raczej pralka potrzebna
lepiej ręcznie w wannie, umywalce, czy innej misce(koniecznie czystej). Piorąc w pralce ryzykujesz, że na szmatkę przejdą paprochy z innych ciuchów, a prać samą to trochę nieekonomiczne jest. Po przepraniu i przepłukaniu w czystej wodzie delikatnie wykręcisz i rozwiesisz w przewiewnym miejscu do wyschnięcia.
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Ja używam bibułek do optyki i są super. Ale warto walnąć setkę przed chuchnięciem ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
superkomornik napisał/a:
Ale warto walnąć setkę przed chuchnięciem ;-)

setkę owszem, ale spirytusu, bo wóda zostawia zacieki. Jakiegoś badziewia tam zawsze doleją, a my to potem pijemy, brrrr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach