screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Ja używałem Kodaka BW 400, Ilforda XP2 400, Fuji Neopan 1600, Kodaka T-rixa 400, Polypana F, Provi 100f i 400x. Najbardziej z tych filmow lubie Neopana 1600. Fajnie w/g mnie wychodzi też XP2, ale jak widze te rysy na negatywie wywołanym w labie :evil: ...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
APX 100, Ilford FP4, Kodak Tri-X, Velvia. Kiedyś jeszcze Agfachrome RSX II 50. Niestety tego juz nie będzie.
 

szycha  Dołączył: 22 Maj 2008
Oooo jezu ludzie ja większości tych nazw nie widziałem :). Fajnie że są fora bo można się wiele dowiedzieć. Póki co wywołuję po prostu w markecie ale jak mnie bardziej wciągnie to zainwestuje czas i pieniążki i będę próbował sam.

Tak jak pisałem jestem laikiem jeśli chodzi o kliszę więc jak na razie analizowałem te klisze które znalazłem na półce w Saturnie :). Póki co jechałem na kolorowych. Będę musiał dużo popróbować z tego co opisaliście.

A gdzie się zaopatrujecie w te klisze ?
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
szycha, zerknij sobie na:
http://fotonegatyw.com.pl/
http://czarno-biale.pl/
Szczególnie polecam ten pierwszy - b.szybka wysyłka i dość rozsądne ceny.
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
z B&W to używałem tylko fomy 400
z koloru to bardzo lubie konike 200 (małe iso ale kolorki fajne), nie podobały mi się kodaki goldy i fuji color (płaskie i mdłe te kolory mi się wydają). Teraz testuje fuji superie 200.
Poniżej iso 200 nie schodzę bo często we wnętrzach cykam.

Jakie klisze kolorowe polecacie z iso 800 i więcej? Tak bym mógł w teatrze czasem coś pocykać bez lampy.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
szycha napisał/a:
A gdzie się zaopatrujecie w te klisze ?


Kolorowe - przeterminowane na próbę wziąłem: http://pentax.org.pl/view...2026c39d#253157

Czarnobiałe - giełda we Wrocławiu, o taniej niż na Allegro, nie mówiąc o sklepach:
HP5 400/36, Trix 400/36, T-Max 400/36 = 14 zł
HP5 400/24 = 10zł
Fomapan = 8zł
te akurat aktualne daty, z reguły data to 2011 rok.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
SQ6GIT napisał/a:
giełda we Wrocławiu, o taniej niż na Allegro, nie mówiąc o sklepach

Jesteś pewien, że taniej niż w sklepach? Łatwo pokażę sklep we Wrocławiu, gdzie ceny są takie same :-> No i necie jest jeden, gdzie ceny są porównywalne - kilka groszy lepsze, choć czasem kilka groszy tańsze.
 

Rarog  Dołączył: 10 Maj 2006
szycha napisał/a:


A gdzie się zaopatrujecie w te klisze ?


Najprościej zerknąć tu: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=87

[ Dodano: 2008-06-15, 11:33 ]
matb napisał/a:

Z czarno-białych: Maco Up 400+ (Rarog, u mnie jest ;-) ),

- szczęściarz. Została mi już tylko rolka z ostatniej zgrzewki która była w Hagnes :-/
Teraz będę Polypana męczył...
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
matb napisał/a:
Łatwo pokażę sklep we Wrocławiu, gdzie ceny są takie same :->


To pokaż.
Ja jestem zainteresowany, chociaż do Wrocławia mam około 250km....
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Na pl. Daniłowskiego.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
matb napisał/a:
SQ6GIT napisał/a:
giełda we Wrocławiu, o taniej niż na Allegro, nie mówiąc o sklepach

Jesteś pewien, że taniej niż w sklepach? Łatwo pokażę sklep we Wrocławiu, gdzie ceny są takie same :-> No i necie jest jeden, gdzie ceny są porównywalne - kilka groszy lepsze, choć czasem kilka groszy tańsze.


Dawaj! Nie będę uzależniony od giełdy. A te na giełdzie to też facet ze sklepu jakiegoś wrocławskiego sprzedaje.

PS. W empiku Kodak ProFoto BW 400 kosztuje jedyne 24.99zł... :-)

EDIT:
matb napisał/a:
Na pl. Daniłowskiego.

No, to chyba ten sam człowiek sprzedaje na giełdzie!
 

baudet  Dołączył: 07 Lut 2008
Ja z BW już teraz tylko Trixa. Chociaż - przyjechał Neopan 400 od flooda, trzeba spróbować.
W kolorze nie robiłem dawno - teraz przyszła paczka Pressa 400, więc może spróbuję.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
SQ6GIT napisał/a:
Na pl. Daniłowskiego.

No, to chyba ten sam człowiek sprzedaje na giełdzie!

Pan Piotr konkretnie. Tyle, że w sklepiku to ma chyba jednak dalece większy wybór różnych różności, bo jakoś wątpię, żeby tą swoją Skodą wszystko na giełdę woził.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
matb napisał/a:
Na pl. Daniłowskiego.


Dzięki!
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
Foma 400 :evil:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
fotonyf, to daj znać, jakbyś był w okolicy. Znaczy do tego sklepiku się wybierał. Może wpadnę, to sobie razem filmy pomacamy, powąchamy utrwalacze, papiery powertujemy, colę wypijemy (piwa w tym sklepiku nie ma).
 

szycha  Dołączył: 22 Maj 2008
Przede mną jeszcze długa droga ale dziś obrabowałem Ojca ze staroci piwnicznych i wygrzebałem dwie wanienki do wywoływania 2 koreksy, 2 paczki papieru foto, żarówkę do ciemni jakieś pęsety i wieszaczki jakieś stare chemikalia ( rzutnik lub projektor nie wiem co to jest ) jakoś w tym tygodniu to opstrykam i poproszę Was o opinie czy da się na tym coś poćwiczyć.
Mam straszną zajawkę na naukę wywoływania fotek.

Dzięki za wszystkie infosy.

Pozdro
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
matb napisał/a:
fotonyf, to daj znać, jakbyś był w okolicy.

Z wielką przyjemnością. Termin jest co prawda dla mnie samego nieznany, czasami jestem gdzieś dwa razy w tygodniu, czasami nie zaglądam kilka miesięcy, ale zawsze jestem optymistą.

szycha napisał/a:
Mam straszną zajawkę na naukę wywoływania fotek.

Mnóstwo smaku na takie rzeczy robią stare książki w wywoływaniu zdjęć w ciemni. Można je znaleźć nie tylko w antykwariatach, ale w bibliotekach szkół, a panie bibliotekarki chętnie się ich pozbywają za bezcen, bo nikt tego nie wypożycza.
Spróbuj coś poszukać - niesamowity smaczek...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
szycha napisał/a:
dwie wanienki do wywoływania

kuwety :-)
szycha napisał/a:
jakieś pęsety

szczypce (do chwytania odbitek w kuwetach)
szycha napisał/a:
rzutnik lub projektor nie wiem co to jest

powiększalnik :-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
A ja od dłuższego czasu fotografuję wyłącznie na filmach od flooda - do gustu najbardziej przypadły mi Provie: 100F i 400F. Ze skanowaniem NPS160 i NPC160 mam trochę problemów - potrzebuję większej praktyki i/lub lepszego skanera (obecnie Canon FS2170).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach