Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Moim podstawowym negatywem ( w czasie przedcyfrowym ;-) ) był Fuji superia X-tra 400. Nie lubiłem go tylko za bardzo z lampą, ale jesti tani i dobry. Poza tym ukochana Reala 100. Niestety czasem mi brakowało czułości, tutaj rewelacyjny był NPH 400, tudzież jego nowsza wersja PRO-H 400.
Cz-b robiłem na Profoto 400 BW, szału nie ma, ale ja nie narzekam, może mao wymagający jestem. Ale taki APX100 mi się juz podobuje.
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
matb, Sklepik na Daniłowskiego zakończył działalność jak mniemam, Codzienne idę (w sumie to z busa wysiadam :d ) tamtędy do labu to jakoś zamknięty i wygląda jakby porzucony.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Thadeus, sklepik na Daniłowskiego ma się świetnie. Codziennie tamtędy przechodzę prawie i często zajrzę do Pana Piotra, choćby po to, żeby się coli napić. Te dziwne coś na zewnątrz (mnie wygląda na stół bilardowy przykryty folią ochronną) nie powinno mylić i zniechęcać. No i pamiętać trzeba, że chyba koło 16.00 Pan Piotr ma przerwę, bo musi Zosię odebrać z przedszkola.
 

szycha  Dołączył: 22 Maj 2008
W końcu miałem chwilkę żeby fotnąć te cuda.


Okazało się jednak że to nie powiększalnik tylko projektor do slajdów i bajek :) więc go nie pstryknąłem



Może mi ktoś napisać do czego służy koreks z prawej ?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
szycha napisał/a:
Może mi ktoś napisać do czego służy koreks z prawej ?
Do filmow 120 - sredni format.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Jak? Zwinięte się wkłada?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Stachu napisał/a:
Jak? Zwinięte się wkłada?
A faktycznie. Brakuje papierowego rekawa.
 

szycha  Dołączył: 22 Maj 2008
Rękawki mam ale plastik i na mały obrazek, a wysokość górnego elementu jest regulowana, więc można w nim też mały wywołać.

Co mi będzie jeszcze potrzebne żeby chociaż film wywołać?
Czy chemia ma jakiś termin przydatności bo w sumie na opakowaniach nic daty nie ma ? Podobnie jest z papierem.

Jeszcze pytanko czy powiększalnik Krokus 35 SL wystarczy? czy polować na lepszy.

Sorki bo w sumie to powstał duży OT. :oops: Może jakiś mod przerzuciłby to gdzieś na nowy temat albo w inny topik.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
szycha napisał/a:
czy powiększalnik Krokus 35 SL wystarczy?

Zależy co chcesz robić, jeśli odbitki w zakresie jaki Ci umożliwi dołączony do niego obiektyw (mniemam, że jest) to i owszem
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
polecam lekture http://www.korex.net.pl sa tam poradniki krok po kroku co i jak: http://www.korex.net.pl/artykuly/8.html
 

szycha  Dołączył: 22 Maj 2008
Dzięki przeczytałem, zapisałem, zamawiam klisze, kupuję powiększalnik bo obiektyw ma i będę was męczył :mrgreen:

Dzięki i pozdro

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach