darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
kto chetny na wspolne zakupy w lumiere ?
czy jest ktos chetny do wspolnych zakupow w http://lumiere-shop.de ?

taniej wyjdzie przesylka do PL.

proponowana data zlozenia zamowienia w sklepie; 27-29.09

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
hey,
zastanawiam sie nad polypanem 90albo152m tylko, że na stronie jest taki fragment: rotolo di 152 metri Il Polypan si mantiene fino a 12/2006 co jak rozumiem oznacza, że termin ważności jest do grudnia 2006, a do tego czasu na 200% nie zdążyłbym wykorzystać nawet 90m o 152 nie wspominając :|
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
mi też się tak wydawało..

ale po 2 miesiącach miałem 20kilka rolek mniej - i to *nieco* większych niż 36klatek sztuka - nawijam do oporu czyli średnio 55-59 klatek na roleczkę :)

tak więc nie bój się tylko kupuj, baw się do woli, a jak w lodówce trzymany to mu się krzywda nie stanie przez następne pół roku.

ja jestem chętny na zakupy,tylko popatrze czy jest to czego mi potrzeba..
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
guerilla, aa jak tam z kropakami na odbitkach? trafiały Ci sie? miales 90czy152m?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
nie, zadnych kropeczek, na 90metrowej szpulce -
wołam w rodinalu , x-tolu i d76 i na żadnym z nich nie zaobserwowałem niczego nieprzyjemnego.

patrzyłem - na lumiere jest 90metrowa rolka polypana dostępna.

a ja sobei chyba odpuszcze.. chciałem tri-xa z roli ale nie ma
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
chciałem tri-xa z roli ale nie ma

och, jakby byl trix w roli w podobnej cenie albo nawet ciut większej :roll: :roll: :roll: też patrzyłem czy nie ma trixa ;-) ... aa co powiesz o polypanie? np. czemu wolałbyś trixa oraz inne uwagi co do niego? w czym wołasz?

darius_Er, ile trzebaby doliczyć za przesyłke? jak byśmy się rozliczyli gdybym się zdecydował?
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
ja jestem chetny na polypana z roli 90m, mimo ze tez nie wykorzystam tego do 12/2005, ale mam nadzieje, ze film nie nie zarosnie grzybem w noc sylwestrowa ;)



Guirella, pomysl jest dobry z nawijaniem do oporu, a jak nawijasz na koreks ponad 3m filmu ? jak nawijalem 40 klatek, to w krokusie juz prawie zwojow zaczelo brakowac...
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
najwyzej robie *ciach!* i reszte dowijam na drugiej szpuli. ale ok.55klatek to nie jest 3m, 36-37 to jest mniej więcej 2,2-2,5metra :)


trix mi potrzebny do tego, ze mozna go zaforsowac spokojnie do 12.800 w rodinalu (co ostatni dopiero przeczytalem) a na luzie sie forsuje do 1600. dlatego oprocz polypana by mi sie przydal.. rolka co prawda netto 10pln ale jak zabawy w forsowanie to wolalbym sobei nawijac ile potrzebuje dokladnie.

wolam wszystko w rodinalu i xtolu a wczesniej w d76,ale zbilem sobie koszty xtolem w dol a podobny b.efekt jest

a co mozna powiedziec o polypanie.. git jest :) i jak sie szybko okazuje, iso 50 to jest w sam raz (ewentualnie dzialke za malo:D ) , caly czas biegalem z 28-70:4 i jakos mnie ta 50 nie hamowala.. poza tym cena , b.ladny efekt braku warstwy przeciw odblaskowej (swiatla rozmyte na krawedziach) i w ogole lekko old schoolowy wyglad.

nie prbowalem go jeszcze forsowac, do 200 jak widac po testach alkosa dociaga, ale gdzies w necie slyszalem ze ladne 800 z niego wyciagneli;) (ale nie wydaje mi sie zeby to bylo naprawde ladne 800) <- teraz jak ju kupilem skaner to do grudnia skoncze ja na eksperymentach wlasnie:)
 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
ja jestem zainteresowany, chyba 90m polypana + kasetki w chyba dobrej cenie, jesli dobrze rozumiem 20 sztuk plastikow za 10 euro.

Pozdr
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
trix mi potrzebny do tego, ze mozna go zaforsowac spokojnie do 12.800 w rodinalu (co ostatni dopiero przeczytalem


oj, chyba raczej nie "spokojnie" ;-) W ril lajfie, 3200 w rodinalu to delikatna kupa. W Xtolu za to ok.

Cytat
a co mozna powiedziec o polypanie.. git jest :)


Powiem tak: od czasu kropek na moim polipku próbowalem:

1. Lucky 100
2. Era SHD 100
3. Delta 100

... i wszystko jakies nie takie. Lucky chyba najfajniejszy, potem Era - Delta albo porazkowa, albo jej zupelnie wolac nie umiem. Dobrze ze odkrylem, ze kropaki to przez zuzyty utrwalacz, z mila checia wracam do tego materialu.... :mrgreen:
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
alkos napisał/a:
z mila checia wracam do tego materialu....



no rekomendacja Alkosa jest niezla, tym bardziej po obejrzeniu fotobloga. Zdjecia sa na nim dosyc kontrastowe, jak na 50ke - rozumiem, ze kontrast zostal podbity na PC, nieprawdaz ?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
darius_Er napisał/a:
alkos napisał/a:
z mila checia wracam do tego materialu....



no rekomendacja Alkosa jest niezla, tym bardziej po obejrzeniu fotobloga. Zdjecia sa na nim dosyc kontrastowe, jak na 50ke - rozumiem, ze kontrast zostal podbity na PC, nieprawdaz ?


nie,polypan jest sam w sobie piekielnie kontrastowy, tzn. to zalezy od tego jak wywolasz. ale np. d76 1:1 robi megakontrast nie do przejscia, stocka nawet nie probowalem po tym co zrobilo 1:1 :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja tam sie nie znam, ale z tego co wróble ćwierkały to delta baaardzo wymagające cholerstwo jeśli chodzi o wszystko: przechowywanie, obróbkę itd. też zależy czego się oczekuje od negatywu. Kumpel też był baardzo rozczarowany po pierwszej delcie, bo myślał, że to będzie jak z fomą - wywoła byle czym, byle jak i jakoś to będzie, a delty tak mi się zdaje trzeba się nauczyć ii obrabiać ją bardzo ostrożnie i dokładnie.

w każdym razie 90tke na początek zaklepuje (znalazłem pare kasetek orwowskich plastikowych i fotonu metalowych - tatuś kiedyś się bawił, nawet znalazłem jeszcze nie napoczętą rolke fotonu z 79roku :mrgreen: . Znalazłem też ciekawy patent orwo - metalowa puszczecznka, w której mieściło się 3x1,7m, ale niestety zawartość już wywołana)

darius_Er, ponawiam pytania ile trzeba będzie doliczyć za przesyłkę ii jak się rozliczymy??
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
no rekomendacja Alkosa jest niezla, tym bardziej po obejrzeniu fotobloga. Zdjecia sa na nim dosyc kontrastowe, jak na 50ke - rozumiem, ze kontrast zostal podbity na PC, nieprawdaz ?


Na kliszy sa miekkie, kontrast podkrecam koncowo (tak, w PC :-) )

Cytat
nie,polypan jest sam w sobie piekielnie kontrastowy, tzn. to zalezy od tego jak wywolasz. ale np. d76 1:1 robi megakontrast nie do przejscia, stocka nawet nie probowalem po tym co zrobilo 1:1 :)


No wlasnie, zalezy w czym. Dla mnie najlepszy jest D-23HAD , skladany samamu. Mozna tez kupic FX-1 Crowley'a - sa bardzo podobne, miekkie w kontrascie, zas FX-1 dodatkowo podwyzsza czulosc (ok 1EV) i zwieksza ostrosc (kosztem - nieco - tonalnosci)

Cytat
a tam się nie znam, ale z tego co wróble ćwierkały to delta baaardzo wymagające cholerstwo jeśli chodzi o wszystko: przechowywanie, obróbkę itd. też zależy czego się oczekuje od negatywu.


Ano wlasnie, nie chce mi sie juz paprac zdjec, opanowujac nowy negatyw. Umiem polypana, zostane chyba przy nim.

 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
[quote="alkos"]
Cytat


Ano wlasnie, nie chce mi się juz paprac zdjec, opanowujac nowy negatyw. Umiem polypana, zostane chyba przy nim.


no cóż, wszystko przemawia za polypanem :)
ja również chyba na dłużej się z nim zabawie..
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
Sołtys, nie moglem odpisac wczesniej;
wyslalem dzis zapytnie do sklepu, ile kosztuje przesylka do PL paczki z kilkoma polypenami. ja bedac mlodszy stazem na forum i prowodyrem pomyslu, moge to wziac na swoj adres domowy, (tym samym placac za wszystko) po czym przesle Ci to na Twoj adres, a Ty wplacisz na moje konto kase. kazdy musialby zaplacic za to co zamowil + koszty dzielone za bankowa usluge przelewu miedzynarodowego i oplate za przeslanie przeliczone wg EU na zł wg kursu srendiego dnia.

mysle, ze mozemy sobie jakos zaufac i nie bede tego wystawial np. na allegor.

uff, chyba wszystko uwzglednilem, o ile nie to mnie popraw.

p.s. bede w Wa-wie od 2go pazdziernika kilka dni, o ile Ci to pasuje to tez mozemy sie tam spotkac in-viwo :) (ale musielibysmy sie zdecydowac wczesniej niz 27,28. mysle, ze conajwyzej do poniedzialku, zeby paczka zdazyla do mnie dotrzec).

jest jeszcze ktos chetny na dolaczenie sie ??



p.s. bede na necie dopiero w nocy, wiec dam znac jaka jest odpoweidz z lumiera, o ile ja dostnae.


a moze ktos z Was wie jak zrobic tani przelew bankowy do DEU ?


pzdr.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
a moze ktos z Was wie jak zrobic tani przelew bankowy do DEU


Lumiere wysyla za pobraniem :-)

(wyslal nawet do Irlandii, ale wrocilo jak sie okazalo ze poczta irlandzka nie wie co to pobranie :-P )

... a jak nie, to mozna wplacic mi na konto PL, a ja wysle z europejskiego :-) - tyle ze to potrwa, bo bede mogl byc w irlandzkim banku dopiero w piatek...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
No to moze Spinner tez szpulki i rolke Polypanka wezmie Panowie jesli mozna - "po wiela" to wychodzi??;-)

Pzdr
Spinner
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
No wlasnie, zalezy w czym. Dla mnie najlepszy jest D-23HAD , skladany samamu

czyżbyś korzystał ze strony Vacka ;-)

darius_Er, raczej nie będę mógł w najbliższym ani w dalszym czasie pojawić się w Warszawie, więc jeśli można wybrać opcje z przesylką na domowy :) Ewentualnie jestem otwarty na wszelkie inne prozpozycje, do których się dostosuje. Ciekawe ile trzeba będzie doliczyć dodatkowych opłat

alkos napisał/a:
Lumiere wysyla za pobraniem

uuu tak jak ktoś kiedyś zauważył (jeśli się nie myle JN) za pobranie jest 6€ dodatkowo .. ale jakby sie rozłożyło na kilka osób to chyba nie wyjdzie tak dużo. Ogólnie oglądam sobie kasetki (nie mylić z K100D :mrgreen: ) po orwo ii już sie nie moge doczekać kiedy zagości w nich polypan :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
alkos napisał/a:
No wlasnie, zalezy w czym. Dla mnie najlepszy jest D-23HAD , skladany samamu

czyżbyś korzystał ze strony Vacka ;-)


Zlozylem sobie kiedys FX-1, potem natrafilem na strone Vacka i cos mnie tknelo. Przeliczylem skladniki i wyszlo ze then d23had to niemal to samo co fx-1 minus jeden, drugorzedny skladnik ;-) (zwroc tylko uwage jak Vacek niesprytnie omija ten temat ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach