lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Arczibandit napisał/a:
ALE:

Cytat
Aktualizacja: głowica lampy niestety nie obraca się wokół własnej osi.

Ale da się ustawić palnik w każdym kierunku, w którym można to zrobić w lampie tradycyjnej, z kręcącą się głowicą.
 

Litol  Dołączył: 14 Sie 2007
Fafniak napisał/a:
pomysl o mozliwosciach przy kadrach pionowych :-P (podpowiem ze chodzi takze o ustawinia palnika :mrgreen: )

No fakt. O tym nie pomyślałem. Ciekawe tylko, czy w takim położeniu i palniku na wprost oświetlenie nie będzie zbyt płaskie - palnik znajduje się znacznie bliżej obiektywu niż przy ustawieniu do kadrów poziomych. Fajnie byłoby móc porównać dwa kadry pionowe zrobione z lampką bez takiego ficzera i tą prezentowaną tu.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Litol, to chodzi o odbijanie od sufitu i ew zastosowanie Stofena.
 

Litol  Dołączył: 14 Sie 2007
To wiem, ale mi chodziło o przypadki, gdy trzeba walnąć na wprost i nie ma się żadnego dyfuzora. Poza tym wydaje mi się, że może być problem z założeniem softoboxa. Chociaż mogę się mylić. Trzeba byłoby przymierzyć.
Tylko niech ktoś nie krzyczy, że się czepiam, albo szukam dziury w całym. Lampka jest naprawdę ciekawa i fajna (chyba, bo nie macałem), ale rozwiązanie jest nowatorskie i dobrze byłoby wiedzieć jakie są jego ewentualne mankamenty i ograniczenia.
A swoją drogą... bawił się może ktoś tą lampeczką?
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
Litol napisał/a:
A swoją drogą... bawił się może ktoś tą lampeczką?


producent i banda napalonych testerow ;(
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Takie pytanie może ktoś wie czy z sony można używać lamp z samym ttl-em?
 
wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
seweryn1 napisał/a:
Takie pytanie może ktoś wie czy z sony można używać lamp z samym ttl-em?


jeśli chodzi o stare lampy to owszem, odpalą o ile mają odpowiednią stopkę, ale jeśli nie były przystosowywane do dSLR to będą walić pełnym błyskiem lub manualem

jeśli chodzi o tryby obsługi lamp to alfy mają zasadniczo do wyboru w menu 2 tryby: TTL i ADI (Advanced Distance Information)

.... a jeśli chodzi o samą lampę F58 to dostępna jeszcze nie jest ale są już oferty w sklepach netowych - kosztuje 1399zł :)
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
dzięki wielkie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach