dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
aktualizacja.info - polska fotografia po 2000 roku
Powstala strona podsumowujaca polska wspolczesna fotografie. Od reportazu do fotografii artystycznej. Najwazniejsze nazwiska i wybor prac.
http://aktualizacja.info/

Niestety, jak to czesto bywa, swietny pomysl i beznadziejne wykonanie. Kto to wymyslil, zeby strone o charakterze katalogu, referencji robic we flaszu ??!?!?!?

dz.
 

elena  Dołączyła: 15 Cze 2008
E, tam. Pół godziny straciłam na denne zdjęcia takich nieutalentowanych fotografów jak: Domański, Deskur, Burska ( o zgrozo )!
Adam Lach mi się podobał :-D
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
Domański,


Ja tam tak nie uwazam.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Pod Operom ni działa :-|
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan napisał/a:
Pod Operom ni działa :-|
No wlasnie :evil: Dlaczego w Polsce wszystko co dotyczy fotografii smierdzi amatorszczyzna na kilometr? Jak mozna wlozyc tyle pracy w projekt, bo zebrac te wszystkie zdjecia i zgode na publikacje od kazdego autora, to przedwsieziecie na miesiace, a potem nie sprawdzic glupiej flaszki w 3 przegladarkach :?: :!:

[ Dodano: 2008-06-26, 11:21 ]
Ej, u mnie dziala. Opera 9.21
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
a potem nie sprawdzic glupiej flaszki w 3 przegladarkach

Pytanie, po co w ogole bylo to robic we flashu... :roll:

dzerry napisał/a:
Ej, u mnie dziala. Opera 9.21

Ja mam 9.27. Po wybraniu autora otwiera sie w tle pop-up i to by bylo na tyle.
 
lsnk  Dołączył: 23 Lis 2007
Wzór ergonomii to nie jest, ale pod Operą 9.50 też działa (w górnej części pop-upa jest pasek nawigacyjny).
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
W O 9.5 smiga! :-)
 

ojek  Dołączył: 03 Lis 2007
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
tak sie zastanawiam po przeglądnięciu prawie połowy prac kim trzeba być, jakie zdjęcia trzeba robić żeby być uważanym za reprezentanta współczesnej fotografii i do tego być umieszczonym w takim "katalogu". W swoich ulubionych mam młodych ludzi którzy robią o wiele ciekawsze zdjęcia niż większość tam zaprezentowanych. :-/
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
ojek napisał/a:
Ja tu czegoś nie rozumiem :shock: http://aktualizacja.info/sikora/2/index.html
Tomek Sikora specyficzny jest. Ale te zdjecia akurat mi sie podobaja. Ile widziales kolorowychi kontrastowych zdjec z Maroka i innych srodziemnomorskich krajiw? Czym sie rozni jedno od drugiego? Ja sie przynajmniej nad nimi zatrzymalem. Niektore sa bardzo ciekawe graficznie.

blanchet napisał/a:
kim trzeba być, jakie zdjęcia trzeba robić żeby być uważanym za reprezentanta współczesnej fotografii i do tego być umieszczonym w takim "katalogu".
Trzeba miec wystawy z kuratorem, publikacje, trzeba generalnie pokazywac zdjecia roznym ludziom, pomagaja studia na uczelni atystycznej, generalnie trzeba przede wszystkim chciec i dac sie zauwazyc. Trzeba tez wiedziec co chce sie powiedziec. Moze niektore formy wypowiedzi sa pretensjonalne, albo trudne w odbiorze, albo po prostu niezrozumiale, ale przeciez nie wszystko w zyciu sie udaje. Co by nie mowic o tych wszystkich zdjeciach, widac jednak, ze cos jeszcze za nimi sie kryje. Gdyby wszyscy robili po prostu ladne zdjecia dla zdjecia, to jednak nudno by bylo.
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
tylko że mi nie chodzi o ładne zdjęcia, tylko właśnie o ciekawe, za którymi coś się kryje. może nie jestem obyta w takiej fotografii jak prezentowana przez część wymienionych autorów, ale jakoś trudno mi dostrzec w nich to "coś". przecież współczesna polska fotografia to nie tylko nieuczesane myśli przekazane w w pretensjonalny sposób.
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
blanchet napisał/a:
przecież współczesna polska fotografia to nie tylko nieuczesane myśli przekazane w w pretensjonalny sposób.
Ale to jest chyba problem calej sztuki wspolczesnej, ktrora rozjechala sie bardzo mocno z publicznoscia i jest w zasadzie robiona dla zamknietego kregu, ktory jeszcze rozumie o co w tym chodzi. Z fotografia jest ten problem, ze o ile nikt raczej nie robi sobie hobbistycznie instalacji i performancow z krzyzami, krwia i nagimi modelami w ogrodku za domem, bardzo niewielu ludzi maluje, a jeszcze mniej pokazuje swoje obrazy, to fotografia jest dzisiaj bardzo powszechna, przez co cisna sie na usta takie pprownania zdjec uznanych przez establishment fotografow i amatorow. Oczywiscie, ze sa ciekawe zdjecia amatorow, ale nie mozna oczekiwac, ze kuratorzy, organizoatorzy kultury, wydawcy odnajda te ciekawe zdjecia i poprowadza za raczke do panteonu wpsolczesnej fotografii. Gdyby im zalezalo, to by sie w koncu przebili do tego zakletego kregu. Ale nie kazdy tego przeciez chce. Dlatego nei mozna odbierac takich katalogow jako wyznacznika fotografii wspolczesnej w ogole, tylko przekroj autorow, ktorzy maja dostatcznie duze parcie na szklo. Ale przeciez tak jest ze wszystkim.

dzerry
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
[rK] napisał/a:
Smutne tez, ze w fotografii nie ma juz kunsztu. To chyba dobrze uzyte slowo, co?
[rK], nieprawda. Fotografia artystyczna to przeciez zaden wyznacznik - nie mozna jej przekladac na wszystko. Tp tylko taki grajdolek, gdzie czasem sa lepsze zdjecie, czasem gorsze, ale to tylko grajdolek krecacy sie wokol kilkuset osob.

Problemem jest, ze w Polsce jest wielka luka. Sa tylko amatorzy i artysci. A pomiedzy nimi powinni byc tacy fotografowie, jak Ci, ktorzy publikuja w Black & White Photography - czyli Ci, ktorza robia genialne estetycznie, piekne zdjecia, kipiace od kunsztu i pietyzmu wykonania, ktore sa kupowane przez kolekcjonerow. Ale nie milionerow z Nowego Jorku, tylko przedstawicieli klasy sredniej, ktorych stac na kupno pieknej odbitki za kilka tysiecy dolarow raz na pare lat. U nas tego w ogole nie ma. Jest tylko rynek bardzo drogich nazwisk, na ktore stac naprawde grube ryby.
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
[rK] napisał/a:
Ostatnio w Berlinie spotkalismy ze znajomym czlowieka, ktory na bazarku z pamiatkami dla turystow sprzedawal gumy, cjanotypie, platyny i inne
Hmmm, cos jak bym juz gdzies o tym czytal..... ;-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dzerry, kapitalnie podchodzisz do sztuki, do fotografii, do tej otoczki polskiej, gadasz na prawde sensownie jak dla mnie.. zgadzam sie z Toba.. trzeba w koncu ruszyc z tą całą "fotopropagandą" !
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dagio napisał/a:
trzeba w koncu ruszyc z tą całą "fotopropagandą" !
na razie ciiii ;-) Juz niedlugo bedzie cos sie materializowac. Dam znac :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach