amator-28  Dołączył: 30 Cze 2008
pentax k200d(18-55 II) vs olympus e-510(14-42 +40-150)
Witam wszystkich!
Jutro chce zamówić któryś z tych aparatów i mam dylemat..
miał ktoś do czynienia z oboma tymi aparatami???
będzie to moje pierwsze lustro :)
najbardziej chodzi mi o jakość zdjęć z kitami-na razie nie ma funduszy na lepsze obiektywy..
wchodził jeszcze w gre k10d ale to chyba aparat dla ludzi którzy mają już większe pojęcie o lustrach niż ja...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kup Olympusa. Będziesz miał dwa szkła.
 
wojtal  Dołączył: 07 Wrz 2006
[ Dodano: 2008-06-30, 16:32 ]
Jutro chce zamówić któryś z tych aparatów.....
Nie ma nic gorszego niz presja czasu..........
a kupić coś się chce :mrgreen:
 
amator-28  Dołączył: 30 Cze 2008
już myśle 2 miesiąc chodze po sklepach,oglądam i dalej nie wiem co...
bawiłem sie k100d od szwagra no i wtedy wpadł mi w oko pentax-nieżle leży w ręce i jest uszczelniony!no i moje 1 fotki tym aparatem były ok jak na moje oko:)
olek troche gorzej "leży",ale ma LV-ponoć niekiedy przydatne i 2 obiektywy,ale nie miałem przyjemności nim sie pobawić a k100d to prawie k200d.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Kup nikona :lol:
 
amator-28  Dołączył: 30 Cze 2008
bez stabilizacji???
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
:mrgreen:
 
amator-28  Dołączył: 30 Cze 2008
radzisz nikona bo jest lepszy?
body raczej nie zmienie,dlatego dosyć długo zastanawiam sie nad zakupem
..a canona i nikona wykluczyłem za obiektywy które mają stabilizacje-nie stac mnie na nie,jeszcze jest sony-wziąłem do ręki i odłożyłem-obudowa jak w k550i:)to nie jest obudowa na lata
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
amator-28, daj spokój. Zadałeś pytanie na forum gdzie jest 3353 zarejestrowanych użytkowników z czego z założenia przynajmniej większość to właściciele pentaksów. Jakiej odpowiedzi tu się spodziewasz?
Oczywiście polecam firmę Pentax :-P
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
amator-28 napisał/a:
bawiłem sie k100d od szwagra .......... i jest uszczelniony
Nie jest.
 
amator-28  Dołączył: 30 Cze 2008
zadałem to samo pytanie na forum olympusa zachwalają olka ale nic złego o pentaxie sie nie dowiedziałem:)ale ogólnie nikt tam nie miał do czynienia z k200d,dlatego pytam tu:)
co ma pentax czego nie ma olympus co jest ważne i potrzebne w fotografii?
ja jako amator oprócz baterii(paluszki:),obudowy(jednak lepszej)ciężaru,matrycy i innych mniejszych szczegułów nie widze różnicy
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
W zasadzie to najważniejsze jest chyba zadowolenie z własnego sprzętu i chęć do jego używania, więc poprostu kup to ci Ci się bardziej podoba. Zawsze możesz zmienić system zanim zdążysz uzbierać walizkę obiektywów.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
amator-28 napisał/a:
nie widze różnicy
- kazdy z tych aparatow cie zasowoli - nie ma znaczenia co kupisz i tak bedziesz zadowolony/niezadowolony
Kup to co ci sie bardziej podoba i lepiej lezy w rece
 
amator-28  Dołączył: 30 Cze 2008
a z jakością zdjęć będzie to samo(matryca 4:3,3:2)?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Jedyny problem jaki tu widzę to fakt iż zdjęcia z większości lustrzanek mają taki format jak film 35mm więc możesz bez kadrowania oddać to do labu a z Olympusa musisz je wykadrować bo rozmiar jak z kompakta.
Niektóre laby mają też papier w tym formacie ale nie jest to zbyt popularne. Swoją drogą trochę to dziwne biorąc pod uwagę jaka jest ilość kompaktów na rynku.
 
jungli
[Usunięty]
Mialem podobny dylemat kiedys


Wybralem Pentaxa,

Olek ma badziewiacki autofocus, ktory pudluje tak czesto, ze krew zalewa, dodatkowo ten wizjerek to porazka, choc trzeba przyznac, ze szkla sa calkiem w porzadku.

Innymi slowy Pentax uber alles!

pozdroofka
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Najlepiej pomacaj, zajrzyj w wizjer, zrób kilka fotek a jakby Ci żaden nie pasował to pamiętaj, że jest jeszcze Nikon D60 :mrgreen:
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
D40 jest lepsze bo tańsze :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Trzeba iść z postępem :-P
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
jungli napisał/a:
Olek ma badziewiacki autofocus, ktory pudluje tak czesto, ze krew zalewa


o dzizas, moze byc jeszcze cos gorszego od Pentaxa? nie wierze... ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach