cyrylo  Dołączył: 20 Cze 2008
Seria K i M z klinami na matówce
Posiadam K1000, czekam na przyjazd KM. oba nie maja klinów, w związku z czym wolniej i mniej dokładnie ustawiam ostrość. Chciałbym wiedzieć które z korpusów mają klin na matówce. ta informacja przyda sie, gdy moja żona wyrazi zgodę na wywalenie kasy na coś fotograficznego, np. nowy korpusik. dzieki.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Ja mam P30t z klinem ukośnym i ME (chwilowo niesprawne) z klinem poziomym (o ile dobrze pamiętam).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
ME - mikroraster i klin poziomy.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
plwk napisał/a:
ME - mikroraster i klin poziomy.


W MV1, MG i ME-F też tak jest. Były wersje ME Super z klinem ukośnym (zazwyczaj jest klin poziomy). W MX matówki są wymienne, więc można sobie jakieś "cudaczne" założyć, ale "normalna" ma klin i mikroraster.
W MZ-M matówka też ma klin i mikroraster.
 
lsnk  Dołączył: 23 Lis 2007
Cytat
ta informacja przyda sie, gdy moja żona wyrazi zgodę na wywalenie kasy na coś fotograficznego, np. nowy korpusik

To faktycznie bierz coś z serii P - przy obecnych cenach zgoda żony chyba nawet nie będzie potrzebna.
P30 - klin poziomy, mikroraster prostokątny
P30n - klin poziomy, mikroraster okrągły
P30t - tak jak napisała Iza, mikroraster okrągły.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
W MV jest jak w MV1 - klin poziomy i mikroraster.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
matb napisał/a:
Były wersje ME Super z klinem ukośnym


Nazywaly sie ME Super SE :-)

Tak BTW chyba kazdy po serii K korpus manualny dostepny byl z klinem jesli mnie pamiec nie myli - oczywiscie tam gdzie byly wymienne matowki mozna bylo wsadzic inna...

Pzdr
Spinner
 

cyrylo  Dołączył: 20 Cze 2008
Spinner, gdyby każdy korpus z serii K miał kliny, to bym nie założył tego wątku. mam dwa K i tam jest tylko raster. widzę, że wymieniacie tylko serię M i P. szkoda, bo dobrze jest mieć coś co nie potrzebuje baterii, a cała seria P i większość M wymaga baterii.

czekam. może pojawi się ktoś i powie, że istnieje coś z serii K z klinami :)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Spinner napisał/a:
chyba kazdy po serii K korpus manualny dostepny byl z klinem
 

cyrylo  Dołączył: 20 Cze 2008
sorki. Spinner dobrze napisal...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
cyrylo napisał/a:
sorki. Spinner dobrze napisal...
Dziwne nie jest ;-) . Jak ktos ma wiedze z uzywania, a nie internetowych madrosci, to raczej sie nie myli. Spinner chyba mial wszystkie dopstepne modele Pentaksa z wyjatkiem wynalazkow jak LX2000 :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
byly i K z klinem... k1000 SE...
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Super A

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach