w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Dziękuję kolejnym "odwiedzaczom" i "komentaczom":) :-B :-B :-B
 

takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
a ta siódemka to czym była robiona ?
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Pentax K100D Super + Sigma 70-300 APO DG Macro + trochę zabawy z Paint Shop Pro Photo XI.

[ Dodano: 2008-07-13, 14:13 ]
Dziś 2 kolejne z sesji na Starówce.

9.


10.


Jak Wam się widzą?

[ Dodano: 2008-07-13, 18:03 ]
Hmm ... niezbyt mi się podoba to, że jak odpowiadam zamieszczając nowe zdjęcia, to "forum" nie "widzi" mojego nowego post'a. :evil:
 
Asahi
[Usunięty]
9 - bardzo mi sie widzi
10 - nienaturalna pozycja modelki, MZ kladzie to zdjecie na lopaty (wyglada tak, jakby sie bala, ze ta cala zielenina zaraz jej spadnie na glowe - ROB SZYBKO ZDJECIE I SPADAMY! :mrgreen: )
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
dzięki Asahi.
Co do 10 to takie miało być spojrzenie ... trochę takie ... "a co mi tu Pan zagląda?" :)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Pozwolę sobie nie zgodzić się z tobą Asahi. Uważam, ze Nr 10 ma fajny klimacik. Filuterne spojrzenie, tajemniczy uśmiech, zielona aureolka nad głową :-) , generalnie fajny klimat. Jedna rzecz psuje mi nieco efekt końcowy. Rozcięcie w bluzce wygląda na przypadkowe i jakoś mi nie pasuje do tej całej niewinnej filuterności :-)
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
Bez "rewelacji :-/

9/ se może być
10/ tyż ... ale trza ostrości szukać

ogólnie IMO zdjęcia "nazbyt blade" :-(
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Tym razem taka oto trochę starsza już praca ...

11.


Dziękuję wszystkim wypowiadającym się.
 

lukas  Dołączył: 01 Lis 2007
troche zoltawo, kadrowo podoba sie
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Hehe ... a weź ustaw prawidłowy balans bieli w kolorowo i fluorescencyjnie świecącym otoczeniu :-) Do tego żółtawy zafarb, bo to S-M-C Takumar 50mm f/1.4 ze swoimi żółtymi, ocieplającymi powłokami.
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
Podoba mi się fajny pomysł na "prostą fotę" :lol:
'zażółcenie' mnie nie razi/przeszkadza :mrgreen:
.. na 'bocznych fotach' wolałbym aby były same bile (bez postaci-rąk-kijów itp... :-P
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
Boczne są słabe i psują całkiem dobre zdjęcie główne.
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
9. Fajna gdyby nie ta rynna w tle i moze bym troche mniejsza GO zrobil tak zeby twarz byla bardziej ostra niz szpilki..

Pozwolisz ze wstawie troszke przerobione zdjecie nr11 ?
Jesli uznasz ze Ci sie nie spodoba to je usune odrazu.

 
Asahi
[Usunięty]
11. - lubie takie zestawienia :-B musze troche sam sie w to pobawic - fajne :-B
 
Charli1902  Dołączył: 19 Maj 2008
w4syl napisał/a:
Dzięki wszystkim za wypowiedzi.
Fakt ... 7 robiona była pionowo. I tak w szoku byłem, że zdążyłem obrócić się za nimi, odpowiednio złapać kadr, no i, że moja Sigmunia nadążyła z ostrością:) A ... no i jest to pełny kadr.


Witam!
Jestem naprawde pod wrażeniem fotografii nr.7!
Nie wiem dlaczego nie pokazujesz jej tak jak zrobiłeś w oryginale, tzn. pionowo ?
Kadr według mnie znacznie sie wtedy polepszy, zdjęcie nabierze wtedy jeszcze większej dynamiki a przestrzeń stanie sie bardziej naturalna, ponieważ znikną "pionowe obłoki" z lewej strony...
Tak czy siak GRATULACJE!

Ps.
Aha,czy możesz nam jeszcze powiedzieć, kiedy i w jakich okolicznościach zrobiłeś to genijalne według mnie ujęcie (fot.7)...??
Mniemam, że wykonałeś je w powietrzu lecąc samolotem??

Pozdrawiam
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Dzięki wszystkim za wypowiedzi. griffin, przeróbka może zostać.
Charli1902, zdjęcie zrobione zostało na ostatnim pikniku lotniczym w Góraszce. Stałem na ziemi :) Po prostu udało mi się ciekawie ustawić obiektyw i złapać fajny kadr.

A teraz kolejna porcja moich prób. Tym razem z domowego pseudo studio:)
12.

13.

14.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
14. Sam nie wiem czy jest jej za duzo czy za mało w kadrze. Ale chyba powinna wypelniać kadr całkowicie.
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Hmm ... chciałem właśnie taką pustkę z tyłu mieć :-/ Może jakbym jakąś ramkę dodał, żeby zamykała kadr...?
A pozostałe?
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
IMHO
najlepiej wyszło 12... ciekawe światło.. dobra ostrość.. poprawny kadr.. a i Modelka MZ najbardziej naturalna (lewa dłoń MZ zbędna + oraz pierścionek na prawej)
.. dążyłbym do uzyskania tzw. "trójkąta oświetlenia na prawym poliku Modelki.. :-D

13 jakieś takie IMO mało estetyczne... Modelka "poczochrana" + nieostra lewa dłoń = mnie się to nie podoba :-x

14 na pewno Modelka nie musiała PRZYCISKAĆ palca do ust :-x ... "urosły Jej wąsy" :evilsmile: .. czy prawe oko powinno być zasłonięte przez włosy??/ - sprawa dyskusyjna..

ale tak ogólnie .. całkiem udana ta Twoja sesja :mrgreen:
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
A co to takiego trójkąt oświetlenia??

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach