w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Odpowiednie tło jest tu kluczowe - tak mi się wydaje.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Mysle ze pozniej wrzucisz cos z nikona :-)
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Hmm? Nie kumam?
Oczywiście zamierzam zostać na forum, bo zmiana na Nikona nie jest moim dobrowolnym wyborem, a Pentax'a zawsze będę cenił i kiedyś (jak mnie będzie stać) wrócę może do niego. Szkoda tylko, że nie doczekałem się własnego 77 Ltd, na który zamierzałem uzbierać w przyszłym roku.

A jak dobrze pójdzie, to jeszcze dziś/jutro wrzucę może nowe foteczki z zestawu K20D + Sigma 70-200 ... takie można powiedzieć ... pożegnalne (chociaż może jeszcze w tym tygodniu coś dla siebie ustrzelę).
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
w4syl napisał/a:
bo zmiana na Nikona nie jest moim dobrowolnym wyborem
Rany, któż Cię zmusza? Trzymają Cię "pod pistoletem"? Nie daj się, walcz, bądź twardy. ;-)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Pentagram napisał/a:
Nie daj się, walcz, bądź twardy.

albo die( )hard
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Warunki współpracy ... która na pewno nic mi nie zepsuje, ale na pewno może baardzo dużo zmienić na plus.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
w4syl, a możesz zdradzić ciut więcej szczegółów? Bo jestem strasznie ciekaw, jak wygląda taka propozycja. Lekki szantaż, jak nie będziesz miał takiego aparatu jak ja to z Tobą nie gadam, jestem takim fanatykiem danej firmy, że nie gadam z odszepieńcami?
Nie czepiam się tu Ciebie, tylko naprawdę ciekaw jestem jak to się dzieje i po części dlaczego? Jakie to mechanizmy? No bo ja rozumiem, będziemy współpracować, ale musisz mieć dobre foty, musisz podciągnąć warsztat, nie wiem co jeszcze. Zmieniam system, aparat, cokolwiek, bo uznałem, że mi czegoś brakuje,ok. Ale tu? Czy ktoś zakłada, że innym systemem będziesz lepiej focił? O co tu kurde chodzi? Czy to firma w stylu Radio Taxi Mercedes? Musisz mieć Merca i już?
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Arti, oczywiście, że mogę.
Po prostu wchodzę w coś, co istnieje, bo właśnie "robię dobre zdjęcia".
Ale współpraca ma też polegać na tym, że mamy jeden system, od czasu do czasu szkiełka itd. mogą zmienić użytkownika (np. jak komuś coś będzie bardziej przydatne itd.).
Na prawdę nie możesz sobie wyobrazić takiej konieczności?
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
w4syl, mogę, chociaż nie do końca jestem pewien czy rozumiem. Może inaczej, rzoumiem, ze jest to argument, nie wiem czy by mnie przekonał. Ja nie oceniam, ja się zastanawiam. Tym bardziej, że jakiś wysyp takich akcji się pojawił. I zastawiam się skąd to się bierze, a jak widzę ogłoszenia o wyprzedaży "systemu", który się składa z body kita i lampy.... Sam rozumiesz.
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
No cóż ... ja już trochę przeszedłem z Pentax'em. Do tego ostatnio się wyprzedałem z kilku szkiełek, bo zbierałem na sigmę 70-200, która jest świetnym szkłem i będę na nią też zbierał do Nikona.
Jasne - nie mam też masakrycznej "kupy" sprzętu, ale jednak można powiedzieć, że mam system, którego nie planowałem zmieniać, ale trafia się szansa rozwoju może... tylko pod innymi skrzydłami.
A w ogóle jak będę miał ekstra kaski trochę, to mojej Monisi kupię białą wersję albo wersję Swarovski :-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
w4syl, się nie usprawiedliwiaj. Twoja decyzja. I akurat nie Twoim "systemie" mówiłem. Bo Ty żeś tego akurat tam trochę uzbierał.
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Nowa fota ... zapowiedź większej serii - takiej ciut ciut w japońskim klimacie (choć nie za wiele środków mieliśmy do dyspozycji) ... Może część będzie tylko na blogu.


112.



Arti, nie usprawiedliwiam się.
Po prostu polubiłem się z moimi Pentax'ami. Trochę dochodziłem do tego, co mam i będzie mi na pewno smutno się z tym rozstać. No i nie zdążyłem pobawić się żadnym Ltd :-( A był następny na celowniku. Ale jeszcze kiedyś ...
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
w4syl napisał/a:
Warunki współpracy

Jakiego typu zdjęcia są warunkami współpracy, robisz coś konkretnego?
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Nowa fotka w innej tonacji, mimo braku odzewu do poprzedniej.
Ciąg dalszy serii ... jedno jeszcze wrzuciłem na blog'u.

113.



igorkrupa, co się trafi ;-)
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
w4syl napisał/a:
mimo braku odzewu do poprzedniej.

bo nie ma co poprawiac ;-)
Poza tym wszyscy czytaja newsy o K7D :-)
Oj bedzie placz i zgrzytanie zebow ze zmienisz na nikosia(zart) ;-) :-B

Co do zdjecia to oczy sa w polowie w cieniu i dlonie sa w innym kolorze niz reszta skory.
Tak to ok. Fajnie wyszlo tlo.

Pozdrawiam
 

andy68  Dołączył: 11 Wrz 2008
112 jak najbardziej ,moze troche góre i w dół
113 nie wiem ta twarz razi mne no i to co pisał poprzednik oczy do polowy w cieniu
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
grabber, andy68, dzięki za wizytę.

grabber, możliwe, że będę żałował. Nigdy nic nie wiadomo. Może nawet mi się w końcu nie opłaci cała ta operacja, ale się zobaczy.

Dłonie może wyszły w innym kolorze od winiety ... w sumie mogłem to skorygować.
A tło to moja cudna sigma, którą nabędę (powtarzam się pewnie) także do Nikosia jak zarobię na nią. A przy okazji ... kto chce kupić w dobrej cenie ten egzemplarz sigmy? Jest na giełdzie w moim ogłoszeniu o sprzedaży systemu Pentax'a.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
w4syl napisał/a:
A tło to moja cudna sigma,

no patrz, a ja myśłałem, że to wiśnia czy cuś kwitnie... :evilsmile:

113 wg mnie to zbyt ostre światło, coś mi nie pasuje w oświetleniu twarzy. Jak to doświetlałeś? Jakaś blenda od dołu?
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Arti, to nie wiśnia, to sigma!
Doświetlane srebrną blendą. Ogólnie czas mieliśmy akurat na zdjęcia wtedy, kiedy było ostre światło i trzeba było walczyć. I tak jestem zadowolony z efektów, choć zawsze mogłoby być lepiej. Brakuje mi w polu często jednak kogoś do pomocy, bo wiem, co bym chciał i jak coś poprawić, ale niestety brakuje rączek i nóżek :D
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
w4syl, a widzisz... ja nie lubię srebrnej blendy....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach