wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
  jakies proste i tanie body z DOFem?
z okazji serwisowania cyfranki zaczynam odczuwac brak aparatu i tak zaczalem sie zastanawiac nad jakims chemicznym. Zalozenie pierwsze, podstawowe i najwazniejsze - bez szalenstw finansowych ;)
a tak serio to w sumie zalezy mi na DOF'ie, Av i ładnym widoku przez wizjer. Rozwazam kazde body ktore moze wspoldzielic obiektywy z cyfranka.
Prosilbym o jakies propozycje W.S.F* :)








W.S.F - Wielce Szanownych Forumowiczow
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
wintermute napisał/a:
Prosilbym o jakies propozycje


P30 n/t - niedoceniane body o rozsądnych parametrach, stykami i DOF'em :) No i tanio chodzi.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A ja polecam Program A ( Program Plus w wersji USA ),Av,M, DOF, niezły wizjer i fajnie w łapkach leży. :mrgreen:
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
Cytat
body ktore moze wspoldzielic obiektywy z cyfranka.

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=12375
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
:)
ostatnio cos kolo niego kraze myslami a dokladniej kolo p30n :)

[ Dodano: 2008-07-09, 22:39 ]
predoo, dzieki, ale tu nie chodzi o to co z czym dziala tylko jaki sprzet wybrac :-D
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
P30n jest bardzo sympatyczny. Mały, leciutki, przy K10D wizjer jak drzwi od stodoły, do tego klin i mikroraster, podgląd głębi, A, samowyzwalacz.. Imo ma dwie ułomności jedna to 1/1000 min czas, a druga odczyt ISO z kasety, więc forsowanie utrudnione.

O, mam go już jakiś czas, ale jeszcze nie rozkminiłem o co chodzi z guzikiem ML po lewej stronie body (patrząc od tyłu) obok stopki lampy :->
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
PS. czym wlasciwie sie roznia program A (PLUS) od P30n ?
a moze jakies chinony albo inne ?
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
matth napisał/a:
eszcze nie rozkminiłem o co chodzi z guzikiem ML


Blokada ekspozycji - strasznie fajne :)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Polecam również P-50. To body to już jest naprawdę nidoceniane. Dwa programy ( z obiektywami "A" ), AV, pełny manual, podgląd, ML, możliwość używania tradycyjnego wężyka, możliwość podpięcia windera, korekcja +/- 3 ze skokiem 0,5, odczyt ISO z kasetki, samowyzwalacz z sygnalizacją optyczną, możliwość "zablokowania" nastawionego czasu migawki przy manualu, podpowiedź o prawidłowym naświetleniu w wizjerze przy manualu.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie będę orginalny.. P30n, mam, używam, lubię.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Mertz napisał/a:
matth napisał/a:
eszcze nie rozkminiłem o co chodzi z guzikiem ML


Blokada ekspozycji - strasznie fajne :)


Dzięki :-) Tak na początku myślałem, nawet wczoraj próbowałem tak go użyć i wcisnąłem (przytrzymałem guzior), ale nie działało.. Teraz spróbowałem ot tak wcisnąć (bez trzymania) i działa :-D :-B :-B
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
wintermute napisał/a:
a moze jakies chinony albo inne ?
Np. CE-4 ma wszystko co trzeba. Opis jest tutaj. Tyle, że nie ma styków więc obsługa szkieł DA odpada.
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
chwilowo mam tylko FA i M, a nie mam body wiec problemu nie widze ;P
chwilowe podsumowanie
-pentax P30n/t (jakie roznice poza metalowa migawka)
-chinon CE-4

PS.
znalazlem tez ciekawa podstronke na butkusie
http://www.butkus.org/chinon/ultimate_k-mount.htm - zestawienie funkcjonalnosci roznych body z bagnetem K - bardzo pomocne, ale nawet najlepszy sprzet moze byc do dupy jesli jego obsluga wymaga minimum doktoratu z instrukcji obslugi, a dodatkowo ma fochy :)
pozdrawiam
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
wintermute napisał/a:
pentax P30n/t (jakie roznice poza metalowa migawka)
Dlaczego róznice? Wszystkie wymienione modele mają metalową migawkę. Według Dimitrova róznice między nimi były tylko dwie:
- P30n - poziomu klin i metalowa tylna ścianka
- P30t - ukośny klin i plastikowa tylna ścianka
Dla porównania CE-4 - tak jak P30n.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Dla mnie ideałem byłaby hybryda n i t ;-) matówka ze skośnym klinem i metalowa ścianka.. Jak już jesteśmy przy temacie, to ktoś się orientuje czy matówka jest wymienna jakoś bezinwazyjnie? Jeśli tak to chętnie się wymienię na skośny klin :-)
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
wlasnie rozpoczalem licytowanie P50 na ebayu w stanie nieznanym :mrgreen:
zobaczymy co z tego wyjdzie i czy nie kupie kawalka fotograficznego zlomu :)
z drugiej strony kto nie ryzykuje ten nie wygrywa ;-)

[ Dodano: 2008-07-11, 13:55 ]
djack, a jaka jest roznica miedzy CE-4 a CP-6 ? i jak chinony maja sie do pentaxow, albo pentaxy do chinonow?
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
CE-4:
- zasilanie 3x LR44
- PGO
- manual i automatyka czasu
- synchronizacja 1/60
- dwufunkcyjny samowyzwalacz (5 i 10 s), sygnalizacja działanie za pomocą diody
- brak gripa na przedniej ściance (aparat trochę gorzej się trzyma niż CP-5/6)
- lepiej rozwiązany przycisk pamięci ekspozycji
- brak okienka w pryzmacie pokazującego pierścień przysłony
- ustawianie czułości manualne


CP-6
- zasilanie 3x AAA
- brak PGO
- manual, automatyka czasu i dwa programy
- synchronizacja 1/100
- samowyzwalacz tylko na 10s, sygnalizacja dźwiękowa (możliwość włączenia sygnalizacji ostrzegania przed czasami krótszymi niż 1/30)
- grip z bateriami na przednie ściance (aparat lepiej się trzyma zwłaszcza po dołączeniu tylnej ścianki z wstawką pod kciuk – ścianka jest wymienna z innymi Chinonami, więc nic nie stoi na przeszkodzie założyć ją do CE-4)
- pamięć ekspozycji wymaga trochę ekwilibrystyki palcami (pisałem o tym w innym wątku)
- okienko w pryzmacie pokazujące pierścień przysłony (wygodne bo widać jak przysłona jest ustawiona)
- ustawianie czułości wg kodu DX (manualnie w przypadku kasetek bez kodu)

Reszta jest w zasadzie identyczna.
W porównaniu np. z ME Super taki CE-4 wypada nad wyraz dobrze.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Polecam wpisanie chinon cp-6 w googla i zaznaczenie wyszukiwania obrazów. Oto, jak wygląda trzecia strona wyników: KLIK . Dwie następne podobnie. :mrgreen:

 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
No i stało sie... juz do mnie frunie Reuve AC4 SPDX czyli Chinon CP-6... pozyjemy, zobaczymy... moze jedna PGO nie jest mi az tak potrzebny
 
krzychun  Dołączył: 21 Sie 2008
Zamiast P30 szukaj Super A, duzo lepiej wykonany i pewniej chodzi (miałem oba - został jednen).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach