ManaT
[Usunięty]
Czy ktoś sprawdzał poprawność pracy lampy Metz 36 C-2 z istDL ?

[ Dodano: 2006-05-11, 15:34 ]
Czy ktoś wie napewno, że na stopce lampy Metz 36 C-2 występuje napięcie < 30V ?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
O ile mi wiadomo, DL nie ma TTL. Chyba że lampa ma własną automatykę.
 
ManaT
[Usunięty]
No ma własną automatykę i dobrze o niej piszą, biorąc pod uwagę cenę (ok 260zł) dla mnie, do sporadycznego użytku, bo jakoś nie za bardzo lampy lubię, myślę że by starczyła. Tylko męczy mnie to napięcie :( . Postraszyli i mam stracha.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
ManaT napisał/a:
Tylko męczy mnie to napięcie :( . Postraszyli i mam stracha.


W tym ci nie pomogę, sam uzywam lamp, które mają niziutkie napiecie na stopce.

Tutaj jest coś o lampach do Pentaxa DS www.jr-worldwi.de
 
ManaT
[Usunięty]
To jasne, ja mam DL`a a on ma tylko pttl, najtańsza dedykowana ponad 600 zł. Potrzebuję lampy bardzo rzadko, a wtedy jestem skłonny przymknąć oko na pewne niedociągnięcia z jej strony. Czytam instrukcję do tego Metza ale nie ma w niej nic o napięciu na stopce.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
ManaT napisał/a:
To jasne, ja mam DL`a a on ma tylko pttl, najtańsza dedykowana ponad 600 zł. Potrzebuję lampy bardzo rzadko, a wtedy jestem skłonny przymknąć oko na pewne niedociągnięcia z jej strony. Czytam instrukcję do tego Metza ale nie ma w niej nic o napięciu na stopce.

To kup lampe z wlasna automatyka za 100 zl i po klopocie!
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ale własnie ten Metz ma własną automatykę :-) . Problemem jest brak info o napieciu na stopce. Link do tej lampy
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Ale własnie ten Metz ma własną automatykę :-) . Problemem jest brak info o napieciu na stopce. Link do tej lampy

No skoro to aktualna lampa, to nie widze powodu, zeby napiecie na stopce palilo elektronike wspolczesnych lustrzanek :-D
 
ManaT
[Usunięty]
argawen: no nareszczie ktoś mnie zrozumiał :) dzięki !
sylwiusz: chciałem sie upewnić i dlatego zapytałem grona szanownych kolegów.
Żeby nie przeciągać bo już chyba nic z Was więcej nie wyduszę, uczynię tak: kupię tego metza, zmierzę mu stópki i najwyżej zrobię z niego lampkę nocną.
Dziękuję za wszystkie rady.
Pozdrawiam.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pewnie nie bedziesz miał z nia kłopotów. W końcu , jak Sylwiusz powiedział, to jest nowa lampa ,wiec do nowych lustrzanek.
 
Forplay  Dołączył: 27 Kwi 2006
ManaT napisał/a:
uczynię tak: kupię tego metza,


daj znać jak ją kupisz - bo ja muszę coś pod koniec czerwca kupić - i fajnie by było jakby ta działała z DLem
 
ManaT
[Usunięty]
Ok. Dam znać. Zamówiłem w nocy, na stanie podobno mieli, mam nadzieję, że we wtorek będzie. Bo w moim mieście to szkoda gadać.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
ManaT napisał/a:
Dam znać. Zamówiłem w nocy

A gdzie i za ile? (jak nie będzie działać z DLem to może z moim DSem zadziała?)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
a do DSa to nie mozna jakiejs lepszej lampy z ttlem tanio kupic?
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
A co polecacie? Tumaxy piszczą, Vivitary też dramat - zostaje kupić uzywaną AF500FTZ (bo AF330FTZ nie ma podnoszonego palnika)
 

scati  Dołączył: 19 Kwi 2006
Do Ds-a używam Metza 32 Mz3i z adapterem......bardzo ładnie sie sprawuje......
 
ManaT
[Usunięty]
kupiłem tu http://cyfrowe.pl/akcesor...idK=18&idPK1=85 chociaż taniej mają tu http://www.foto-net.pl/sk...mpa_Metz_36_C_2 pospieszyłem się. :cry:
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Oferta rzeczywiscie nienajgorsza - koniecznie wrzuc info jak dziala z DLem. Tylko w opisie rozbawila mnie jedna rzecz: "Mecablitz 36 C-2 to wysokiej jakości kompaktowa lampa błyskowa o liczbie przewodniej 36. Lampa bez dedykacji, pracuje w trybie półautomatycznym. Jej popularny kształt typu "Cobra" od razu przyciąga wzrok . Oferuje doskonałą jakość przy pełnej obsłudze TTL."

Pozdrawiam,
Jerz
 
Forplay  Dołączył: 27 Kwi 2006
ManaT napisał/a:
kupiłem tu http://cyfrowe.pl/akcesor...idK=18&idPK1=85 chociaż taniej mają tu http://www.foto-net.pl/sk...mpa_Metz_36_C_2 pospieszyłem się. :cry:


no różnica w cenie nieby niewielka - 20 zł - ale jeszcze + przesyłka - a firma nr 2 robi to bez dopłaty za przesyłkę przy wpłacie na konto.

Ja w każdym razie czekam na info czy będzie ładnie działało :-)

[ Dodano: 2006-05-23, 07:19 ]
ManaT napisał/a:
Zamówiłem w nocy, na stanie podobno mieli, mam nadzieję, że we wtorek będzie.


Jak tam sprawa tej lampy?? doszła ?? działa??
 
ManaT
[Usunięty]
No troche sobie poczekałem ale doszła i działa. Metz 36 c2. Lekka, mała. Sprawdzałem z kitem i głównie na środkowej automatyce, jestem zadowolony, spełniła moje oczekiwania. Jutro nauczę się fotki na forum wstawiać. Pytajcie-odpowiem-foto testowe wykonam.
Pozdrawiam ManaT.

[ Dodano: 2006-05-25, 00:43 ]
aaa, no i na stópce milivolty :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach