badur
lampa do DL
ja zasugerowałem się stwierdzeniem :
"a także systemy kontroli błysku ADI oraz P-TTL firmy Minolta"
Sznurek[/quote]


No wlasnie, we wszystkich materialach informacyjnych takie cos. Wiec na dobra sprawe cholera wie, czy to nie jakas dezinformacja. Zastanawia mnie tez (przy zalozeniu, ze Sigmy obsluguja p-ttl), czy wymienione Sigmy bedzie mozna wykorzystac z DLem w takim samym zakresie jak 360 FGZ (slave itp.). Bylo nie bylo ta 500tka ST kosztuje ponizej 1000 zl.
Pozdr.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: lampa do DL
badur napisał/a:
ja zasugerowałem się stwierdzeniem :
"a także systemy kontroli błysku ADI oraz P-TTL firmy Minolta"
Sznurek


No wlasnie, we wszystkich materialach informacyjnych takie cos. Wiec na dobra sprawe cholera wie, czy to nie jakas dezinformacja. Zastanawia mnie tez (przy zalozeniu, ze Sigmy obsluguja p-ttl), czy wymienione Sigmy bedzie mozna wykorzystac z DLem w takim samym zakresie jak 360 FGZ (slave itp.). Bylo nie bylo ta 500tka ST kosztuje ponizej 1000 zl.
Pozdr.[/quote]

Caly babol tkwi w tym, ze Sigma swego czasu zrobila skrot od "Pre-flash TTL" Minolty, ktory koliduje z pentaxowa nazwa P-TTL. Orginalnie Minolta nigdy nie uzywala skrotu P-TTL do tego rodzaju pomiaru blysku. A co moga obie wersje Sigmy z roznymi korpusami mozna zobaczyc ponizej:
http://www.sigma-photo.co...mp_500dg_st.htm
http://www.sigma-photo.co...p_500dg_sup.htm
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
 
badur
[Usunięty]
Lampa do ist DL
UUUUU, czyli jednak 360 FGZ bez konkurencji, szkoda ze palnik obracany tylko w jednej plaszczyznie...
Dzieki za info,
pozdrawiam,
Badur
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tak sie bije z myslami, czy za Sigme EF 500 DG Super warto dac o 50% (900zl vs. 600zl) wiecej niz za ST. Jest kilka bajerow (np. HS, druga kurtyna), ale w starej lampie ich nie mialem i zylem. Co o tym myslicie?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Sebastian napisał/a:
Tak się bije z myslami, czy za Sigme EF 500 DG Super warto dac o 50% (900zl vs. 600zl) wiecej niz za ST. Jest kilka bajerow (np. HS, druga kurtyna), ale w starej lampie ich nie mialem i zylem. Co o tym myslicie?

Zadaj sobie pytanie, czy bedziesz chcial robic portrety w swietle dziennym z doswietleniem lampa? Czy bedziesz chcial uzywac korekcji mocy blysku? Jesli tak, to lepiej brac Super. Dodatkowo dostaniesz tez duzy, czytelny wyswietlacz LCD, gdzie bedziesz mial jak na dloni wszystkie parametry aktualnie ustawione.
 
ManaT
[Usunięty]
No a co z lampami z własną automatyką? Potrzebuję lampy sporadycznie i trochę szkoda mi >600pln na pttl. W ferworze walki zapiąłem moją staruszkę (nissin 350T) i foto wyszły zadowalające, po zastanowieniu wpadłem w panikę bo ta lampka na stopce ma ponad 200V. Kochany ist przetrzymał, uff.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Metz 36 C-2 ma własną automatykę ttl i mozna ją kupić poniżej 250. Jest jeszcze Tumax DS880S2 http://www.foto-tip.pl/sk...products_id=595
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
wlasna automatyka lampy to chyba jednak nie jest ttl - ideologicznie i z zalozenia ;)
 
Forplay  Dołączył: 27 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Metz 36 C-2 ma własną automatykę ttl i mozna ją kupić poniżej 250. Jest jeszcze Tumax DS880S2 http://www.foto-tip.pl/sk...products_id=595


i jak będzie sobie radził ten DL z taką lampką?? nie wyzwoli jej wcześniej niż trzeba przedbłyskiem??... bo ze stopki to raczej nie włączy się tej lampki - chyba że się mylę
 
ManaT
[Usunięty]
Czy ktoś sprawdzał poprawność pracy lampy Metz 36 C-2 z istDL ?

[ Dodano: 2006-05-11, 15:34 ]
Czy ktoś wie napewno, że na stopce lampy Metz 36 C-2 występuje napięcie < 30V ?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
O ile mi wiadomo, DL nie ma TTL. Chyba że lampa ma własną automatykę.
 
ManaT
[Usunięty]
No ma własną automatykę i dobrze o niej piszą, biorąc pod uwagę cenę (ok 260zł) dla mnie, do sporadycznego użytku, bo jakoś nie za bardzo lampy lubię, myślę że by starczyła. Tylko męczy mnie to napięcie :( . Postraszyli i mam stracha.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
ManaT napisał/a:
Tylko męczy mnie to napięcie :( . Postraszyli i mam stracha.


W tym ci nie pomogę, sam uzywam lamp, które mają niziutkie napiecie na stopce.

Tutaj jest coś o lampach do Pentaxa DS www.jr-worldwi.de
 
ManaT
[Usunięty]
To jasne, ja mam DL`a a on ma tylko pttl, najtańsza dedykowana ponad 600 zł. Potrzebuję lampy bardzo rzadko, a wtedy jestem skłonny przymknąć oko na pewne niedociągnięcia z jej strony. Czytam instrukcję do tego Metza ale nie ma w niej nic o napięciu na stopce.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
ManaT napisał/a:
To jasne, ja mam DL`a a on ma tylko pttl, najtańsza dedykowana ponad 600 zł. Potrzebuję lampy bardzo rzadko, a wtedy jestem skłonny przymknąć oko na pewne niedociągnięcia z jej strony. Czytam instrukcję do tego Metza ale nie ma w niej nic o napięciu na stopce.

To kup lampe z wlasna automatyka za 100 zl i po klopocie!
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ale własnie ten Metz ma własną automatykę :-) . Problemem jest brak info o napieciu na stopce. Link do tej lampy
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Ale własnie ten Metz ma własną automatykę :-) . Problemem jest brak info o napieciu na stopce. Link do tej lampy

No skoro to aktualna lampa, to nie widze powodu, zeby napiecie na stopce palilo elektronike wspolczesnych lustrzanek :-D
 
ManaT
[Usunięty]
argawen: no nareszczie ktoś mnie zrozumiał :) dzięki !
sylwiusz: chciałem sie upewnić i dlatego zapytałem grona szanownych kolegów.
Żeby nie przeciągać bo już chyba nic z Was więcej nie wyduszę, uczynię tak: kupię tego metza, zmierzę mu stópki i najwyżej zrobię z niego lampkę nocną.
Dziękuję za wszystkie rady.
Pozdrawiam.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pewnie nie bedziesz miał z nia kłopotów. W końcu , jak Sylwiusz powiedział, to jest nowa lampa ,wiec do nowych lustrzanek.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach