Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Rzucanie na papier formatu 6x7...?
Czolem!

Mam kilka pytan:

1. Jakie konkretnie znane Wam modele powiekszalnikow (oprocz Krokusa 67, 69s i Magnifaxa) umozliwiaja naswietlanie 6x7? Jest masa np. Durstow ale nie widze tam jakichs zasad w nazewnictwie - moze ktos zna stronke gdzie bedzie jakies zestawienie jaki symbol/model ile kryje?

2. Jak to jest ze szklami? Slyszalem, ze nie wszystkie 80tki kryja 6x7? Zawsze mozna kupic np 105mm i miec "na zapas" ale mniejsze odbitki wtedy sa na max. wyciagnietym (wiem, wiem - podloga, sciany...).

Pzdr
Spinner
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Spinner napisał/a:
wiem, wiem - podloga, sciany...
stykowki :-P
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Tyle masz do powiedzenia "specu"... :?: :evil: :evilsmile:

Pzdr
Spinner
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Spinner, co do powiekszalnikow to napisales jakie sa modele, ja slyszalem tez o przerabianiu powiekszalnikow 6x6 na 6x7, ale nie jestem za bardfzo zorientowany.
Co do szkla to powinienes miec 105mm, jako standart do 6x7 i 6x9.


Spinner napisał/a:
(wiem, wiem - podloga, sciany...).


I naswietlanie po 10minut... raczej nic fajnego, [1 probka 10min, druga 10min i dopiero odbitka 10min, co daje 30min na odbitke :/]
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Spinner napisał/a:
Tyle masz do powiedzenia "specu"...
Przeciez wiesz, ze ze mnie zadnen spec. Gdybym wiedzial, to bym powiedzial.

W kazdym razie nie jestem tez pewien, czy z obiektywem 105 koniecznie bedziesz musial tak wysoko wyciagac. Na 80 mm spokojnie mozna robic odbtiki 18X24 z malego obrazka, przy maksymalnie wyciagnietym Opemusie 6 robilem 20x30+.

A jesli chodzi o krycie, nie marudz tylko kupuj Componon-S 80/4 - przymkniety kryje 67 ;-)

dzerry
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Jest jeszcze, Beseler 23CII XL, Kaiser VCP 7005, ...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Spinner napisał/a:
Jakie konkretnie znane Wam modele powiekszalnikow (oprocz Krokusa 67, 69s i Magnifaxa)
Opemus 7.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Slyszalem, ze EL-Nikkory 80/5,6 kryja 6x7... Tak sobie dumam jakie sa zasady i wychodzi mi, ze szklo powinno miec ogniskowa jak standard w body - do malego obrazka 50mm, do 6x45 75mm, do 6x6 80mm, do 6x7 zatem 105mm?:-)

Magnifax osiaga jakies koszmarne ceny - lipa.. Krokus 67 to podobno lipa... a 69s jakos nie widze...

Pzdr
Spinner
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Spinner napisał/a:
do 6x7 zatem 105mm?:-)


Tak, mam nawet gdzies takie szkielko z PZO.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Tak sobie teraz mysle, ze przy obecnych cenach, to nie ma co sie bawic w jakies wynalazki i uzywac szkiel po koszernemu, czuli do 6x7 105 i szlus.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
najlepiej 105 APO Nikkor :evilsmile: :evilsmile: :evilsmile:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Kurde - a czlowiek sie pytal aby konkretne informacje uzyskac... a tu jak zwykle pierdy w wiekszosci... :evilsmile:

Pzdr
Spinner
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Spinner, bo juz nigdy Ci nie odpowiem :-P Masz modele powiekszalnikow, masz wiedze o szklach, jakbys nie mial 105'ki masz 80'ki, ktore kryja 6x7, czego Ci jeszcze wiecej potrzeba? Moze liczyles na post typu
Cytat
Mam takiego Dursta do 6x9 ze jakims szklem, nie pamietam dokladnie, nazwa sie konczy na "onon". Kurzy sie bez sensu na strychu, za piwko moge Ci podrzucic.
:evilsmile:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Spinner napisał/a:
Krokus 67 to podobno lipa...
grrr :evil:
Obiektyw tylko do wymiany.
Powiekszalnik calkiem calkiem.

No nic... trzeba w koncu dokupic reszte gratow i zaczac cos nim robic ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Kurde - a czlowiek sie pytal aby konkretne informacje uzyskac... a tu jak zwykle pierdy w wiekszosci...


Ugryzlo cie cos? Denerwujesz mnie.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Mnie ugryzlo? A co powiesz o wielce wnoszacym Twoim poscie? Teraz Cie denerwuje czy od dawna?

dzerry napisał/a:
Moze liczyles na post typu


Nie - myslalem, ze moze ktos cos wie z doswiadczenia, np. to, ze trzeba 80-tke przymknac do f8 bo inaczej lipa z rogami na 6x7...

No ale widac za duzo wymagalem :-P

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Mnie ugryzlo? A co powiesz o wielce wnoszacym Twoim poscie?


To powiem, ze podalem ci nazwe najlepszego obiektywu powiekszalnikowego do 6x7 jaki istnieje.

Spinner napisał/a:
Teraz Cie denerwuje czy od dawna?


Od teraz.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Spinner napisał/a:
ze trzeba 80-tke przymknac do f8 bo inaczej lipa z rogami na 6x7...

Pisalem przeciez:
dzerry napisał/a:
Componon-S 80/4 - przymkniety kryje 67


Przeciez logiczne, ze trzeba przynajmniej o dwie dzialki przymknac. Tak czy siak, w 90% przypadkow i tak przymyka sie kazdy obiektyw powiekszalnikowy do 8. W dodatku, najczesciej nie naswietla sie calej klatki, bo proporcje nie pasuja do papieru.

Marudzisz - moim zdaniem dostales duzo informacji ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
alkos napisał/a:
To powiem, ze podalem ci nazwe najlepszego obiektywu powiekszalnikowego do 6x7 jaki istnieje.


Zdaje sobie sprawe, podobnie jak Ty, ze mnie na niego nie stac... :-?

alkos napisał/a:
Od teraz.


To pewnie przez to, ze wczesniej zerknalem co zaczales odstawiac w gieldzie... :shock:

dzerry napisał/a:
Marudzisz - moim zdaniem dostales duzo informacji


Pewnie tak i przyznaje teraz, ze Twoje odpowiedzi byly ok - Opemus 7 i Componon-S...

Dalej niestety nic nie wiem o zachodnich powiekszalnikach, ktore mozna zakupic na ebayu - no coz - poszukam... :-P

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Zdaje sobie sprawe, podobnie jak Ty, ze mnie na niego nie stac... :-?


A to inna sprawa :-P Ale znajac twoje zamilowanie do perfekcji... :evilsmile: -P

Spinner napisał/a:
To pewnie przez to, ze wczesniej zerknalem co zaczales odstawiac w gieldzie... :shock:


Przeprosilem, ponioslo mnie. Musisz sie odgryzac?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach