Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Kastrat
Na dpreview pojawił się test najnowszego dziecka Canona. Coś dla zainteresowanych tematem jak bardzo można uprościć aparat i co można z niego wyciąć lub zablokować w sofcie (vide 300d :mrgreen: ) - no bo w końcu Canon you can! slogan zobowiązuje. :evilsmile:

jak to w Canonie najtańszy model nie ma spot-metering :lol:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
a czy ktos komus zabrania kupic wyzszy model?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Nie, a czy ja napisałem o tym korpusie coś złego? Jestem po prostu bardzo ciekawy co można było wyciąć z 450d by zrobić model nizej pozycjonowany. Każedemu wedłu gustu ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
Każedemu wedłu gustu


Ot to :-) A wyciac mozna jeszcze, mozna... ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
alkos napisał/a:
A wyciac mozna jeszcze, mozna... ;-)

alkos obawiam się, że następny do wycięcia bedzie wizjer :mrgreen:

A z testu generalnie wynika, że aparat to ciut uproszczony (jeszcze bardziej plastikowy) 400d.

Na dpreview zrobili zestawienie:
Canon EOS 1000D $n/a
Nikon D60 $660
Sony DSLR A200 $800
Olympus E-420 $500
Canon EOS 400D $700
Pentax K200D $655

Generalnie jak dla mnie to Canon stara się udowodnić że 450d to aparat ciut wyżej niz porównywalne korpusy konkurencji. Zamiat obniżyć cene swojego, jak by niebylo drogiego (najdroższego w tej kategorii?) produktu, funduje nam jego uproszczoną wersje. Ciekawe czy ta polityka sie sprawdzi?
 
Asahi
[Usunięty]
A to nie inny dzial, przypadkiem? ;-)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Żaba napisał/a:
Generalnie jak dla mnie to Canon stara się udowodnić że 450d to aparat ciut wyżej niz porównywalne korpusy konkurencji.
No ale jakby nie patrzeć, to jest to aparat ciut wyżej niż np. taki K200D. Zresztą 450D został sklasyfikowany przez TIPA jako zaawansowany DSLR.
Żaba napisał/a:
Zamiat obniżyć cene swojego, jak by niebylo drogiego (najdroższego w tej kategorii?) produktu, funduje nam jego uproszczoną wersje. Ciekawe czy ta polityka sie sprawdzi?
A po jakiego grzyba obniżać cenę aparatu, jeżeli firma potrafi go sprzedać w takiej cenie? Dla mniej zasobnych użytkowników zostanie wypuszczona bardziej okrojona wersja. Trzeba przecież być idiotą, żeby nie wykorzystać mody na lustrzanki kreowanej przez niektórych producentów.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Żaba, a co będziesz mówił, jak na Photokinę Pentax wypuści K2000D?
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Ze wstydu zaklei sobie logo na pasku i na aparacie :)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Nie musi nic zaklejać, Żaba ma Samsunga.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Żaba ma Samsunga.
Ale obciach.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
:-D :-D

_______________________

a tak btw,
Jarek Dabrowski napisał/a:
a co będziesz mówił, jak na Photokinę Pentax wypuści K2000D?
wydaje mi sie ze mogloby to byc fajne posuniecie, jesli P zamierzalby na tym zbic jakas kase. Ale bez reklamy to sie nie bedzie sprzedawac w ten target w ktory ma trafiac. Widze w pracy ze nie chce sie sprzedawac k100d Super i k200d choc jest to duzo lepsza oferta niz aparaty konkurencji (czyt. dostajesz wiecej za te same pieniazki). Najwiekszym problemem jest to, ze wiekszosc ludzi nie zna marki.

Wydaje mi sie ze fajnie by bylo jednak, gdyby jednoczesnie z k2000d pokazali na Photokinie (chociaz pokazali...) K1d.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Żaba, a co będziesz mówił, jak na Photokinę Pentax wypuści K2000D?
, że to nie dla mnie. ;-)
Generalnie takie mnożenie bytów służy tyko robieniu wody z mózgu konsumentom.

Jarek Dabrowski napisał/a:
Zdano napisał/a:
Żaba ma Samsunga.

Ale obciach.

No a do tego ulubione szkło to Sigma :mrgreen:

Obciach to panie jest że ten Samsung ma czytelniejsze/ładniejsze menu niż Pentax, a robią je w tej samej fabryce ;-) choć to pikuś, bo tak na poważnie to Samsung mnie gratis dał SILKYPIX Developer Studio 3.0, a nie jak Pentax (za przeproszeniem gówniany) PPL - to nawet nie obciach to kpina :evil: ijeszcze Samsung był 800zł tańszy LOL
:-)

Zdano napisał/a:
Żaba ma Samsunga.

ale i tak czarną taśmą zaklejone, co by sięnapis nie rzucał w oczy :mrgreen:

[ Dodano: 2008-07-23, 15:29 ]
LDevil napisał/a:
zresztą 450D został sklasyfikowany przez TIPA jako zaawansowany DSLR.


Z 450D taki zaawansowany DSLR jak z koziej dupy trąba ;-) Po to wypuscili 1000d żeby 450D był relatywnie zaawansowany ;-) ma spota :mrgreen:
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Zdano napisał/a:
Żaba ma Samsunga.
Ale obciach.


Kufa monitor oplułem :evilsmile:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
LDevil napisał/a:
No ale jakby nie patrzeć, to jest to aparat ciut wyżej niż np. taki K200D. Zresztą 450D został sklasyfikowany przez TIPA jako zaawansowany DSLR.

Taa 400D też był "zaawansowany"
 
wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
Żaba napisał/a:

A z testu generalnie wynika, że aparat to ciut uproszczony (jeszcze bardziej plastikowy) 400d.

Na dpreview zrobili zestawienie:
Canon EOS 1000D $n/a
Nikon D60 $660
Sony DSLR A200 $800
Olympus E-420 $500
Canon EOS 400D $700
Pentax K200D $655


???jak można zrobić coś jeszcze bardziej plastikowego niż coś kompletnie plastikowego???

z tymi $800 za A200 to lekka przeginka, wychodzi na to że przelicznik zł/dolar powinien wynosić jakieś 1,1 ;) (cena body A200 to 888zł, kit 18-70 +100zł)

 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
wyrwiflak napisał/a:
???jak można zrobić coś jeszcze bardziej plastikowego niż coś kompletnie plastikowego???
zajrzyj do testu na dpreview tam jest obrazek na którym pokazano z jakiego materiału zrobiono poszczególne elementy body. Z tego co mi wiadomo (mogę się mylić jeśli tak, może ktoś mnie poprawi) w 400D i 450d jest w środku metalowy szkielet.
 
wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
budowa 450D
http://a.img-dpreview.com...ruction-001.gif

budowa 1000D
http://a.img-dpreview.com...ruction-001.gif

dla mnie to wygląda identycznie... 1000D ma jedynie mniej gum ponaklejane w okolicach chwytnych - tak wynika z opisu
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
w 400d i 450d srubki sa metalowe, a 100000000d (juz nie wiem ile tu zer powinno byc :roll: ) jest na klej ;p

Jarek Dabrowski napisał/a:
Zdano napisał/a:
Żaba ma Samsunga.

Ale obciach.



ja tez mam samsunga : P
 
256mb  Dołączył: 26 Maj 2008
450D jest tak samo plastikowy jak 400D. Można je pomylić.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach