perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
256mb napisał/a:
450D jest tak samo plastikowy jak 400D. Można je pomylić.
i w obiektywie kitowym tez plastikowe mocowanie ?
 
colnet  Dołączył: 04 Lip 2008
Z tego co oglądałem w sklepie to KIT do 450D wyglądał tak samo jak do 400D.
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
colnet, a nie różni się przypadkiem ISem?
 
colnet  Dołączył: 04 Lip 2008
Z tego co wiem to są dwie wersje KITa dodawanego do 450D. Pierwszy taki sam jak dodawany do 400D, oraz nowy z IS, tego z IS nie widziałem.
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
ten nowy kit z is tez ma bagnet plastikowy :P
a roznice to wlasnie is i troche lepsze wlasnosci optyczne ... syf ;P
z optyczne dot pe el:
Cytat
3. Budowa i jakość wykonania
Tak jak już wspomnieliśmy na wstępie, w obiektywie najwięcej jest plastiku, z którego wykonana jest cała obudowa oraz bagnet mocujący.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
No i co wy z tym plastikiem? Konstrukcyjnie to w wiekszosci przypadkow lepszy material niz metal...
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
alkos napisał/a:
No i co wy z tym plastikiem? Konstrukcyjnie to w wiekszosci przypadkow lepszy material niz metal...
Pod jakimi względami lepszy?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
LDevil napisał/a:
Pod jakimi względami lepszy?


- nie odkształca się przy mniejszych uderzeniach - metalowa obudowa byla powodem zablokowania naszych firmowych 24-70/2.8 i 17-55/2.8, po stuknieciu w stol...
- plastiki moga miec mnijesza rozszerzalnosc cieplna od wiekszosci metali - co jest naprawde wazne w obiektywach... szczegolnie dlugich i jasnych.
- plastik duzo latwiej sie formuje niz metal - pozwala na wykonanie bardziej skomplikowanych ksztaltow, a zatem zminimalizowanie ilosci czesci/polaczen, co przeklada sie na wieksza zwartosc i mniej punktow kalibracji
- widzialem zdjecie 300/2,8 z wyrwana polowa korpusu 1DS mkII... gdyby mial mocowanie z plastiku, skonczyloby sie na wymianie tegoz za 50$ a nie calego aparatu...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W tworzywie łatwo zaprojektować bezpieczniki ścinające się ale ratujące całą kosztowną resztę. Widziałem niedawno Sigmę 28-70/2.8 po upadku i tym co się urwało były występy ze śrubkami do połączenia z następną częścią. Wymiana jednej części za sto parę zł i obiektyw jak nowy.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
colnet napisał/a:
No i co wy z tym plastikiem? Konstrukcyjnie to w wiekszosci przypadkow lepszy material niz metal...

Widocznie EF-Sy są wyjątkiem potwierdzającym tą regułę.
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
no i jest tanszy i letsiejszy, to fakt, tyle, ze ten plastik ktory dali do najnizszej polki c za ciekawy nie jest :P mozna porownac z plastikiem z pendrive;a ;p
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Metal jest znacznie trwalszy od plastiku (jaki jest stosowany w amatorskich body i szkłach) pod warunkiem dbałości od sprzęt. Jest mnóstwo 20-30 letnich obiektywów które wyglądają i działają idealnie mimo intensywnej eksploatacji. Natomiast 2-3 letnie plastikowe obiektywy mają często spore luzy i zużyte przekładnie. Ale taka jest niestety cena postępu, że wszystko robi się teraz mniej trwałe. Wrażenia estetyczne też tu mają duże znaczenie. ;-)
 

piters1986  Dołączył: 23 Sty 2008
janek_wu napisał/a:
Jest mnóstwo 20-30 letnich obiektywów

za następne 20-30 lat one dalej "będą".
Plastik to dobre tworzywo do budowy np. obiektywów ale stosować go "z głową" a nie wszędzie gdzie się tylko da :evil:

[ Dodano: 2008-08-02, 14:21 ]
janek_wu napisał/a:
Metal jest znacznie trwalszy od plastiku

czyżby? a o korozji słyszałeś?

[ Dodano: 2008-08-02, 14:30 ]
alkos napisał/a:
nie odkształca się przy mniejszych uderzeniach

odkształca się tylko są to przeważnie materiały sprężyste a stopy metali takich właściwości nie posiadają
alkos napisał/a:
plastiki moga miec mnijesza rozszerzalnosc cieplna od wiekszosci metali

ale z drugiej strony występuje zjawisko zwane "pełzaniem"
alkos napisał/a:
plastik duzo latwiej sie formuje niz metal

może nie łatwiej się formuje tylko można skomplikowane detale wytwarzać z dużą dokładnością. wytwarzanie detali z tworzyw nie jest wcale takie proste jak się może wydawać ;-)

[ Dodano: 2008-08-02, 14:42 ]
http://pl.youtube.com/watch?v=dcwlYTiUGoQ
a tak np. sie robi nasze pentaxy

[ Dodano: 2008-08-02, 14:49 ]
http://pl.youtube.com/watch?v=Ep0TANiIi8I to dla tych którzy twierdzą że plastik jest słaby :mrgreen:
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
piters1986 napisał/a:
odkształca się tylko są to przeważnie materiały sprężyste a stopy metali takich właściwości nie posiadają
Posiadają, tylko tworzywa (nie wszystkie!) mają większy zakres odkształceń sprężystych.
piters1986 napisał/a:
może nie łatwiej się formuje tylko można skomplikowane detale wytwarzać z dużą dokładnością. wytwarzanie detali z tworzyw nie jest wcale takie proste jak się może wydawać
Ale nie jest takie trudne. A w produkcji masowej taniej zrobić formę i wtryskiwać tworzywo niż bawić się z wielostopniową obróbką metalu. Bo większość metali trzeba obrabiać, a większość tworzyw nie.

No i pamiętajmy, że są tworzywa i tworzywa. Jedne nadają się ledwo na opakowanie dla żarówek a drugie są naprawdę wyrzymałe, piękne i na dobą sprawę lepsze niż metale.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
[quote="piters1986"]
janek_wu napisał/a:

janek_wu napisał/a:
Metal jest znacznie trwalszy od plastiku

czyżby? a o korozji słyszałeś?

Słyszałem. Jak również o stopach nierdzewnych, zabezpieczeniach antykorozyjnych a także korozji tworzyw sztucznych. ;-)
 

piters1986  Dołączył: 23 Sty 2008
janek_wu napisał/a:
Słyszałem. Jak również o stopach nierdzewnych, zabezpieczeniach antykorozyjnych a także korozji tworzyw sztucznych
janek_wu :-B
a już myślałem że nie znacie się na tworzywach :evilsmile:
janek_wu napisałeś że metal jest Znacznie trwalszy a jednak nie każdy ;-)

Gwiazdor napisał/a:
Ale nie jest takie trudne. A w produkcji masowej taniej zrobić formę i wtryskiwać tworzywo niż bawić się z wielostopniową obróbką metalu

ehem, wiesz ile kosztują formy wtryskowe i wtryskarki? stopy metali kupisz jako gotowe półfabrykaty(blachy, kształtowniki, rury itp) i koszt ich przetworzenia nie jest duży, a uwierz mi że proces wtryskiwania jest o wiele trudniejszy od np. tłoczenia albo wykrawania.

[ Dodano: 2008-08-02, 17:06 ]
no może nie tłoczenia ale od gięcia na pewno :-P
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
[quote="piters1986"]
janek_wu napisał/a:
janek_wu napisałeś że metal jest Znacznie trwalszy a jednak nie każdy ;-)
Słusznie, są tworzywa przewyższające właściwościami stopy żelaza ale w obiektywach niskobudżetowych (do 1,5 tys.) nie stosowane. I strasznie denerwuje mnie np. to, że 2-letnia Sigma z mojej stopki po przełączeniu na MF chodzi z przeskokami, oporami i zgrzyta niemiłosiernie. Przez moje ręce przeszło wiele starych szkieł (do Minolty), (wiele z nich wyprodukowano ćwierć wieku temu i więcej) a jednak pierścienie i przekładnie działały płynnie a wizualnie wyglądały jak prosto ze sklepu. Co wcale nie znaczy, że pozbędę się S 17-70 bo parametry i optyka bardzo mi odpowiada, ale musi odwiedzić serwis. :-/
 

piters1986  Dołączył: 23 Sty 2008
janek_wu widzę że masz trochę wiedzy o materiałach :-B bo mnie to też interesuje :-)
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
E, tam piters1986, nie jestem żadnym ekspertem, choć skończyłem szkołę o profilu mechanicznym. :-) Mam tylko trochę własnego doświadczenia ze sprzętem foto i jeszcze więcej całkowicie subiektywnych wniosków, z którymi ktoś inny nie musi się zgadzać. ;-) Ogólnie to się nie ma co za bardzo przejmować tym czy coś jest z plastiku czy stali. Jak się zepsuje to serwis albo się kupi coś innego. :-B
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Cytat
ehem, wiesz ile kosztują formy wtryskowe i wtryskarki?
Wiem, od 7 lat się tym zajmuje zawodowo. :-)
piters1986 napisał/a:
stopy metali kupisz jako gotowe półfabrykaty(blachy, kształtowniki, rury itp) i koszt ich przetworzenia nie jest duży
Gdzie kupisz półfabrykat o kształcie struktury wewnętrznej obiektywu (o aparacie nie wspominając)? Kupisz sobie co najwyżej rurę, i czeka cię kilkadziesiąt minut toczenia. Do tego wiercenie (pod śrubki), frezowanie (zębatki, zatrzaski itp). A i tak nie jesteś w stanie zrobić w metalu pewnych rzeczy, bo te materiały mają inne właściwości. Dlatego z tworzyw robi się w jednym kawałku kształty, które w metalu składają się z kilku części. Dolicz sobie koszty montażu... ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach