opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Grip Travor P10 do k10d/k20d - UPDATE -> zdjęcia
Witajcie

właśnie odebrałem z poczty przesyłkę z gripem
http://cgi.ebay.com/pro-b...1QQcmdZViewItem

paczka została nadana 20 lipca 18:18 czasu szanghajskiego ;) więc szła ekspresowo
sprzedawca sam z siebie zadeklarował na druku celnym koszt 9$ więc przesyłka przeszła przez UC w Warszawie bez kłopotów

pierwsze wrażenia - paczka lekko sponiewierana- pewnie w transporcie coś cięższego na nią spadło. na szczęście grip szczelnie opakowany folią bąbelkową, więc strat nie było
brak pudełka firmowego, po po prostu szara paczka pocztowa, w środku instrukcja obsługi po angielsku i chińsku (z obrazkami) i grip w folii z bąbelkami

pierwsze wrażenia wizualne - grip ładny, wygląda jak oryginalny, tyle że z napisem i jakość plastku zauważalnie gorsza, ale do zaakceptowania - czuć jakby się miało w ręce Canona 450d ;-)

przełącznik on-off wyraźnie gorzej wykonany od firmowego, ale czego się spodziewać - ważne że pracuje poprawnie :-)

"zielony" przycisk, przycisk podświetlenia (+/-) i AE-Lock wykonane poprawnie - spełniają swoje zadanie

obie rolki działają, jednak przesuwają się z wyczuwalnym oporem (nie sposób nie przegapić miejsca do którego się chcemy "przerolkować" ;-) )

pokrętło do wkręcania śruby do body działa ok - jest nawet oznaczone w którą stronę kręcić

szuflada na baterie odlana bardzo dobrze, z pojemniczkiem na SDcard i pilota - ale zamknięcie które jest zrobione w stylu takim jak w body, mogło by być estetyczniej wykonane - jednak jest w pełni akceptowalne i spełnia swoje zadanie

po włożeniu baterii do gripa (mam tylko jedną więc test niepełny) aparat się włącza bez problemu i pracuje. wszystkie funkcje z body są zachowane w gripie, więc z zakupu jestem jak najbardziej zadowolony

----------------
UPDATE - zdjęcia

 

bizon78  Dołączył: 20 Lut 2008
Dzięki za opis.Właśnie czekałem jak coś napiszesz po odebraniu przesyłki.Też się zastanawiam nad nim.Przeglądałem parę innych ofert ale ten mi się najbardziej spodobał :lol: . Jakbyś mógł to zapodaj zdjęcia podpiętego do kadyszki.
Dzieki :-B
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
oki, jak możesz to wytrzymaj do jutra

po prostu objadłem się megapizzą przed chwilą, i leżę tylko brzuchem do góry z laptopem na brzuszku i ani myślę wstawać focić gripa

:-)
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Najważniejsze że pojawiają się alternatywy dla oryginalnego... widać inne firmy po wejściu K20D stwierdziły, że się opłaca, zainwestować z podróbką w nasz system ;-)
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Może ktoś będzie kupował dla siebie w niedługim czasie (połowa sierpnia)? Nie mam możliwości PayPal :/
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kapar, a konta w allegro albo intelligo nie możesz założyć? - są darmowe, a paypal może ci się przydać - ja już parę okazyjnych rzeczy na ebayu kupiłem
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
opiszon napisał/a:
Kapar, a konta w allegro albo intelligo nie możesz założyć? - są darmowe

Na allegro mam...
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Re: Grip Travor P10 do k10d/k20d
opiszon napisał/a:
paczka została nadana 20 sierpnia 18:18 czasu szanghajskiego ;) więc szła ekspresowo


Czy aby na pewno 20 SIERPNIA??
A nie lipca??
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
oczywiście że lipca :-) - już poprawione

to po prostu dla tego, że byłem podekscytowany gripem - nie spodziewałem się że tak szybko dojdzie ;-)

[ Dodano: 2008-07-25, 20:53 ]
Kapar, ale nie konta w serwisie allegro, tylko konto bankowe - allekarta debetowa :)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Kapar napisał/a:
Może ktoś będzie kupował dla siebie w niedługim czasie (połowa sierpnia)? Nie mam możliwości PayPal :/


Wczoraj zamawiałem, od tego właśnie gościa - ale ciebie interesuje sierpień :-(

Do PayPala potrzebna byle jaka karta do niewypukłych czasem potrzeba poprosić z banku o numer kontrolny do operacji elektronicznych, z wypukłymi nie ma problemu.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
OK. dzieki za podpowiedzi. Postaram sie coś załatwić :)
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Gdyby ktos organizowal sobie taki grip z tego zrodla, to dopisalbym sie na dodatkowy i dorzucil do wysylki plus :-B
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
oczywiście zdajecie sobie sprawę że w przypadku większej paczki, celnicy mogą nie uwierzyć że tam w środku jest sprzęt foto za 9$ ;-) (tak była opisana moja paczuszka)

sprzęt jest pakowany w naprawdę małą paczkę, więc może dlatego przeszedł bez kontroli co jest wewnątrz

MSZ koszt przesyłki jest na tyle tani, że jeżeli ktoś dysponuje kontem paypal, to chyba wygodniej i bezpieczniej zamawiać samemu

ale oczywiście to tylko moja sugestia, rozumiem że nie wszyscy mają możliwość zapłacić via paypal
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Zawsze można zamówić nie w jednej przesyłce, a w kilku (tyle i ile gripów) :)


Grip wygląda całkiem dobrze. Szkoda tego napisu :/ Może daloby się go zetrzeć 8-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kapar napisał/a:
Zawsze można zamówić nie w jednej przesyłce, a w kilku (tyle i ile gripów) :)
to jest jakieś rozwiązanie dla tych osób które nie mają konta na paypal, ale nie wiem jak ten sprzedawca na to by się zapatrywał - niektórzy sprzedawcy wysyłają tylko na adres który przychodzi im z paypala - najlepiej napisać po prostu przez ebay i się dowiedzieć - z moich doświadczeń chińczycy bardzo chętnie odpisują, nawet na długą korespondencję - nie tak jak niektórzy sprzedawcy z allegro, którzy zaznaczają że na maile nie odpisują

Kapar napisał/a:
Grip wygląda całkiem dobrze. Szkoda tego napisu :/ Może daloby się go zetrzeć 8-)
napis jest tylko nadrukowany/namalowany i to dość wątpliwej jakości farbą, więc myślę że przy odrobinie pracy, można zetrzeć ten napis bez uszkadzania powierzchni plastiku
 

bizon78  Dołączył: 20 Lut 2008
A jak ze stabilnością tego ustrojstwa??Nie rusza się delikatnie na boki ,bo nie ma tych trzech pinów.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
zależy w jakiej sytuacji :)

bo normalnie to nie

ale specjalnie dla ciebie, złapałem jedną ręką body, drugą grip i zacząłem ciągnąć w przeciwne strony - no rzeczywiście - przesunął się, o jakieś 2, może 3mm

myślę że śruba, złącze danych/zasilania i odpowiednia budowa brzegów (taka jak w oryginalnym gripie), zapewnia prawidłowe trzymanie
 

bizon78  Dołączył: 20 Lut 2008
Dzięki bardzo. :-B
Czyli bezpiecznie.Można brac :mrgreen: :-B
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
bizon78 napisał/a:
Dzięki bardzo. :-B
Czyli bezpiecznie.Można brac :mrgreen: :-B


chyba na to wychodzi :-)

choć nikogo kijem nie zmuszam
 

Lord  Dołączył: 19 Mar 2008
Przymierza się ktoś na ten Grip? Jeśli tak to dla mnie również proszę. Chętnie dołożę się, chyba, że wcześniej zajmę się PayPalem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach