kale  Dołączył: 02 Lip 2008
nie mam pojecia, ale mysle ze jedyne sluszne rozwiazanie to podpiecie karty patrz->wygoda
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Łukaszzz napisał/a:
Jaką prowizję pobiera Paypal za taką transakcję przy wpłacie za przedmiot ok.220 PLN??
mi jeszcze nigdy żadnej prowizji nie pobrali

PayPal zarabia na sprzedawcach raczej
a przede wszystkim na drobnych różnicach w kursie wymiany walut ;-)
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
Acha.

Czyli przy zakładaniu i aktywacji karty może mi pobrać do ok. 20 zł, tak ?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Łukaszzz napisał/a:
zyli przy zakładaniu i aktywacji karty może mi pobrać do ok. 20 zł, tak ?

tak, ale to są pieniądze zwracane na konto
chyba że zdążysz zapłacić za coś wcześniej niż ci kasę zwrócą (ja tak miałem), wtedy po prostu pobiorą ci z karty te 20zł mniej

czyli w sumie wyjdziesz na 0 - to co ci zabiorą, to oddadzą :-)

 

kale  Dołączył: 02 Lip 2008
mi poczatkowo pobral 6.5 oddali po 2 tyg chyba
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
kale napisał/a:
dodajac karte visa elekton w mbanku trzeba zadzwonic na mlinie i zwiekszyc limit na operacje internetowe... aha co najwazniejsze, musi byc wiecej niz jedna operacja na dzien bo inaczey nici
przy tym zakupie proponuje limit ustawic bezpiecznie na 300 i np 3 operacje dziennie


Piszesz że musi być więcej niż jedna operacja... operacja płatności za coś tą moją kartą codziennie nie koneicznie przez net ? (tzw. status ciągłego używania karty ?)

limit dzienny 300 PLN jak się domyślam i max 3 operacje na dzień, tak ?
 

kale  Dołączył: 02 Lip 2008
nie, chodzi tu o operacje zwiazane z platnoscia karty przez ineternet i jak pisalem wczesniej mozna tylko tej zmiany dokonac przez mlinie
po dokonaniu transakcji mozesz zadzwonic i spowrotem dla bezpieczenstwa wyzerowac limity... poszukaj na forum mbank
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
kale napisał/a:
po dokonaniu transakcji mozesz zadzwonic i spowrotem dla bezpieczenstwa wyzerowac limity... poszukaj na forum mbank

Dla idealnego bezpieczenstwa jak sie placi przez internet to lepiej zalatwic sobie w mBanku eKARTE - przed tranzakcja przelewasz na konto karty tyle kasy ile trzeba, placisz i po sprawie - nikt Ci z karty nic wiecej nie sciagnie ponad to co na niej bedzie.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
sylwiusz, ja własnie w ten sposób używam Allekarty - zawsze mam tam tylko tyle kasy ile potrzeba - reszta leży sobie bezpiecznie na innym koncie
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
sylwiusz napisał/a:
na konto karty


Konto karty... czyli po prostu rachunek/konto mBank dla kórego jest wydana dana karta ?
Jeśli masz na koncie powiedzmy 0 to nic Ci nie ściągną. Moja karta to karta debetowa z delfinkiem.

Już zakończyłem proces rejestracji PayPala. Pobrali mi 6,50 z konta i poszło to w Blokady na saldzie.
Widzę że Blokada tych środków jest ustawiona do 20-10-2008. Po tym terminie obciążą mi konto o tą kwotę z karty ?
Ustawiłem sobie limit na 500zł i 3 operacje na miesiąc.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Łukaszzz napisał/a:
Konto karty... czyli po prostu rachunek/konto mBank dla kórego jest wydana dana karta ?

Nie, ta karta ma osobne, wlasne konto, ktore mozesz ladowac z normalnego mkonta jak i rozladowywac, przelewajac nieuzyte srodki z powrotem na mkonto.

Cytat
Widzę że Blokada tych środków jest ustawiona do 20-10-2008. Po tym terminie obciążą mi konto o tą kwotę z karty ?

Tak, na razie Paypal zrobil tylko autoryzacje, czyli wlasnie sprawdzenie czy masz srodki na karcie i blokade kwoty z tranzakcji, pelne obciazenie pozniej :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Łukaszzz napisał/a:
Jeśli masz na koncie powiedzmy 0 to nic Ci nie ściągną. Moja karta to karta debetowa z delfinkiem.

zgadza się - na zwykłym koncie debetu zrobić nie możesz - transakcja zostanie odrzucona jeżeli nie ma kasy na koncie, którą można zablokować - tak to działa

Łukaszzz napisał/a:
Już zakończyłem proces rejestracji PayPala. Pobrali mi 6,50 z konta i poszło to w Blokady na saldzie.

prawidłowo
Łukaszzz napisał/a:
Widzę że Blokada tych środków jest ustawiona do 20-10-2008. Po tym terminie obciążą mi konto o tą kwotę z karty ?

nie wiem jak to działa w mBanku, ale jak tak to powinno działać, że w momencie zdjęcia blokady, albo zniknie kasa z konta, albo nie (anulowanie transakcji)
skoro masz blokadę na saldzie, to już tą kasę masz zafiksowaną i wydać jej nie możesz póki co ;-)
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
Cytat
skoro masz blokadę na saldzie, to już tą kasę masz zafiksowaną i wydać jej nie możesz póki co ;-)


Wiem wiem, własnie to widzę. Dostępne środki mi się pomniejszyły na koncie o kwotę pobraną z karty do aktywacji PayPala.

Dodatkowo pobrali kwotę 1 PLN z karty i też poszło w blokady... Czyżby prowizja za przelew ?

Jednym słowem mam już podpiętego PayPala ;-) Dzięki za pomoc :-B
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Łukaszzz napisał/a:
Dodatkowo pobrali kwotę 1 PLN z karty i też poszło w blokady... Czyżby prowizja za przelew ?

ale na kogo jest założona blokada?

na PayPal ?

trochę dziwne, bo żadnych prowizji nie powinno pobierać
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
Ta druga operacja/blokada też jest na Paypal'a przypisana.

Dwie blokady łacznie:
jedna na kwote - 6,50 druga na 1 PLN.
Łącznie pobrało 7,50 PLN z konta.
 

kale  Dołączył: 02 Lip 2008
Łukaszzz,
znaczy ze wszystko w pozadku, tak ma byc...
to sa kwoty proceduralne
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
Ok super.
W przypadku kontaktu z tym sprzedającym co mu pisać... podajcie jakieś przykłady Waszych zamówień.

Rozumiem że potem tylko wchodzę w PayPala, podaję nazwę usera ebay i numer aukcji, wpisuję kwotę i to wszystko. W tym momencie blokowane są środki na moim koncie i mam oczekiwać na przesyłkę, tak ?

Kto Wam dostarczał przesyłkę tego gripa zakupionego z chin ? Poczta kurier ?

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
to może ja odpowiem, bo na razie ja tylko 2 gripy u niego kupiłem ;-)

Łukaszzz napisał/a:
W przypadku kontaktu z tym sprzedającym co mu pisać... podajcie jakieś przykłady Waszych zamówień. Jak go poprosić o wysłanie z zadeklarowaną kwotą aby UC się nie przyczepił i nie dał Cła ?

za pierwszym nie pamiętam, za drugim napisałem coś takiego:
Cytat
Hello
Can You please write on customs declaration small value of this item (8 or 9 dollars like last time), to avoid customs in Poland?
Thanks in advance


Łukaszzz napisał/a:
Kto Wam dostarczał przesyłkę tego gripa zakupionego z chin ? Poczta kurier ?

poczta polska - przychodzi jako list (sic!) polecony - mimo że w paczce :-P

Łukaszzz napisał/a:
Rozumiem że potem tylko wchodzę w PayPala, podaję nazwę usera ebay i numer aukcji, wpisuję kwotę i to wszystko. W tym momencie blokowane są środki na moim koncie i mam oczekiwać na przesyłkę, tak ?

najlepiej to podpiąć sobie konto paypalowe do ebaya, to potem tylko w podsumowaniu aukcji klikasz na paynow, czy coś w tym stylu i przekierowuje cię na specjalną stronę do logowania w paypalu, potem widzisz stronkę z już wypełnionymi danymi (w końcu paypal należy do ebaya ;-) ) akceptujesz i gotowe - sprawdzasz czy jest blokada na koncie, i powinno grać :-)
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
Ok dzięki o tym właśnie myślałem.
Podpiąłem już PayPala wcześniej pod ebay'a ;)

Dzięki za pomoc jeszcze raz.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Do sprzedających w Chinach czy Hongkongu wcale nie trzeba pisać żeby napisali że 10 dolarów i gift na paczce. Oni to wiedzą lepiej od nas, bez tego ich biznes się rozpada od razu ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach