Culminar  Dołączył: 16 Cze 2006
  Czas zapisu zdjęcia w K100D
Zauważyłem, że po zrobieniu zdjęcia w moim K100D, dość długo świeci się lampka zapisu danych na kartę. Nawet kilkadziesiąt sekund (zwłaszcza przy pierwszych zdjęciach). Używam karty 1 GB Traxdata Pro (zapis 15MB/s, odczyt 22MB/s). Zdjęcia są robione w rozdzielczości 6 mln pixeli. Czy aparat jest niesprawny, czy też może karta? Jakie macie spostrzeżenia na ten temat?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To się dzieje za każdym razem czy tylko po strzałach serią? Jeżeli nawet po pojedynczym, to przetestuj aparat z inną kartą - jeśli możesz. Osobiście w takim wypadku stawiałbym na kartę.
 

Culminar  Dołączył: 16 Cze 2006
Raczej po każdym zdjęciu. Aparat wykonuje serię zdjęć ale zapis po niej też trwa długo. Jakie marki kart są najlepsze?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Culminar napisał/a:
Jakie marki kart są najlepsze?


Mój typ to Sandisk Ultra 2
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Był na ten temat wątek:
http://manufactura.home.p...topic.php?t=123
Pamiętaj jednakże, że zanim zakupisz nową kartę, warto skorzystać z innej, by się przekonać, zę to na pewno jest jej wina.
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
Culminar napisał/a:
Nawet kilkadziesiąt sekund


Sorry, ale to jest mało prawdopodobne, tzn ile prawie minutę?
Ale napisz czy robisz pojedyncze zdjęcia, czy w serii, czy w nocy (jak długi czas naświetlania), czy masz włączone odszumianie, czy zapisujesz w rawach itd...
Ostatecznie sprawdź inną kartę, albo swoją u kolegi.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przy robieniu pojedynczych zdjęć w RAW-ach zapis na kartę o tych parametrach powinien trwać poniżej 6-ciu sekund, przy robieniu serii poniżej 20-tu sekund po zrobieniu ostatniego zdjęcia.
 

Culminar  Dołączył: 16 Cze 2006
Dodam, że gdy świeci się kontrolka po wykonaniu zdjęcia, to można wyzwolić migawkę i zrobić następne zdjęcie. Podgląd wykonanego zdjęcia pojawia się po ok. 2s. od nacisnięcia spustu. Jedynym mankamentem jest to, iż gdy świeci się lampka nie można korzystać z przeglądu fotek i menu (na ekranie szare tło i klepsydra). Kartę formatowałem w aparacie, resetowałem też jego ustawienia ale nic nie pomogło. W sobotę wybieram się do marketu i może rozejrzę się za innymi kartami.

[ Dodano: 2006-10-07, 20:08 ]
Nabyłem kartę SanDisk Ultra II 1 GB. Lampka gaśnie momentalnie po wykonaniu zdjęcia. Czyli wszystko ok! Być może karty Traxdata nie nadają się do Pentaxów, albo mój egzemplarz jest wadliwy. Będę go reklamował. Lepiej kartę niż aparat. :->

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach