karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
PRZEBUDZENIE!
Dziś zdecydowałem że już pora coś wrzucić na papier co by oko swoje niewybredne nacieszyć, a i pochwalić się wujkowi. Jakaż była moja reakcja na to co zobaczyłem na odbitce :evil: :evil: :evil: _)((*)(&*(&^(*&^%^%%$%$#!@@^%$^%&*&*&(*&(&^(*&%*&%$$#^%#$@
itp,itd.
Czy to wina labu, czy jakiś diabeł, nie wiem już sam. W każdym razie zdjęcia mają ledwo dostrzegalną, ale jednak dominantę magnety i jakieś takie są te czernie i biele do d..py!
Trudno mi określić, ale zdjęcia wyglądają tandetnie, szarości prawie jak z komórki :-/
Gdzie, jak i jakim sposobem zrobić odbitki z cyfry? Może widzieliście na mojej stronie fotki, nie wygląda to B&W tak źle raczej.
Ps. Zdjęcia robiłem w Fotojoker.
Wcześniej wołałem filmy i odbitki robiłem u kolegi w piwnicy i efekt był piękny.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
karmazyniello napisał/a:
Ps. Zdjęcia robiłem w Fotojoker.
profil + ustawienia maszyny + laborant ...

na początek eliminuj te sprawy, potem się martw o inne
 

baudet  Dołączył: 07 Lut 2008
tref napisał/a:
profil + ustawienia maszyny + laborant

Na typowym labie cyfrowym człowiek właściwie nie ma wpływu na odbitki BW. Skalibrowanie maszyny pod BW też rzadko się zdarza. A największym problemem jest to, że laby robią na papierze do koloru - tylko nieliczne pozwalają sobie na kupowanie papieru dedykowanego do BW. Na pewno nie robi tego FJ.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
baudet napisał/a:
A największym problemem jest to, że laby robią na papierze do koloru - tylko nieliczne pozwalają sobie na kupowanie papieru dedykowanego do BW
Ot to! Zimne szarości!
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
karmazyniello, fotonet Tychy.

Wyslac mozesz przez internet.
Pozniej odbierzesz sobie w swoim miescie.

http://www.fotonet.info/i...ction=k_fotonet

CZĘSTOCHOWA
Symbol Nazwa Telefon
CZP1 PORTRET Studio Fotograficzne ul. Okólna 103 034/372-18-12
CZ FOTO-OPTYKA, Aleja NMP 36/38 034/324-63-43


Masz 2 punkty odbioru w Cz-wie. Musisz sie zorientowac w ktorym nie biora dodatkowej prowizji od uslugi (bo placisz fotonetowi, a nie sklepowi w ktorym odbierasz) i tylko z tego korzystac.


Sprawdz ich, wg mnie robia "najmniejsze ze zlego".
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
karmazyniello napisał/a:
Ps. Zdjęcia robiłem w Fotojoker


Bo to jakiś żart, jak sama nazwa wskazuje.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
alkos, fotodzolker ;]
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
dzięki perl. Przejdę się dziś do nich. Ale i tak mam doła :-( Lustro mi się zawiesiło w MZ5 po 2 tygodniach i w sumie dałem sobie spokój z analogiem. Teraz żałuję, że nie zainwestowałem w 31/1.8 + jakieś fajne body :cry:
Pójdę się dziś napić bo mam kaca po wczorajszym, a jutro też się napiję bo będę miał kaca po dzisiejszym i tak zleci tygodniówka.
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
W fotojokerze robie wszelkiej maści odbitki rodzinne, wczasy urodziny babci itp itd.. jakość zupełnie mnie zadowala.. ostatnio dałem im tez jakieś przeróbki do B&W i było nie najgorzej. Kiedyś jednak zrobiłem test i kilka takich mniej udanych zdjęć z FJ dałem do takiego renomowanego labu we Wrocku. Wierzcie mi że różnica była kolosalna.. warta trzykrotnej ceny.. to tyle w temacie FJ ;)
Grzesiek
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Aspius napisał/a:
dałem do takiego renomowanego labu we Wrocku

A ktory to jest renomowany lab we Wrocku? Znaczy, o który się konkretnie rozchodzi?
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Hej! karmazyniello spróbuj w Saturnie lub Media, robią całkiem przyzwoite odbitki B&W. Oczywiście pliki muszą być dobrze przygotowne i kopiowane bez żadnej korekty!!! Połowa Opawy już tam robi ;-)
Pzdr.
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
jest jeszcze fajna technika co sie nazywa chyba internegatyw - choc negatywu wcale nie potrzebuje - w duzym skrocie: drukujesz zdjecie na folii a potem odbijasz stykowo w tradycyjny sposob. jak masz dostep do ciemni to dasz rade!
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Dzięki Lipa, popytam jak to z tymi odbitkami u nas.

callistratis, to co piszesz jest wielce interesujące. poszukam info. na ten temat.
 

baudet  Dołączył: 07 Lut 2008
Lipa napisał/a:
karmazyniello spróbuj w Saturnie lub Media, robią całkiem przyzwoite odbitki B&W

Zależy od punktu. Różne maszyny, różne papiery, różni serwisanci. Żadnej reguły. Ja z racji zawodowych koneksji często robię - BW nigdy nie wyszło bez delikatnego chociażby zafarbu. Format 10x15 dla znajomych do zaakceptowania, ale na ścianę... :-/
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
callistratis napisał/a:
jest jeszcze fajna technika co sie nazywa chyba internegatyw - choc negatywu wcale nie potrzebuje - w duzym skrocie: drukujesz zdjecie na folii a potem odbijasz stykowo w tradycyjny sposob. jak masz dostep do ciemni to dasz rade!


Robilem tak 50x60, naswietlajac klisze w drukarni - efekty SUPER :-)
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
ej, alkos, opowiedz coś więcej.
Na co trzeba uważać, jak to robić, czy są jakieś problemy, jakie koszty itd. To bardzo ciekawe. Powiem, że mnie to podrajcowało - skanować, retuszować i maskować w kompie, drukować, odbijać na baryt.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
gilby napisał/a:
ej, alkos, opowiedz coś więcej.


Ej, juz nie pamietam

ale tu napisalem troche bzdetow kiedys ;-) :

http://groups.google.ie/g...ec9d1cf404094df
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
warto poszukac labu z akredytacja kodaka. nawet w moim malym miasteczku jest takie :] ale papieru do B&W to oni raczej nie maja...
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
matb napisał/a:
Aspius napisał/a:
dałem do takiego renomowanego labu we Wrocku

A ktory to jest renomowany lab we Wrocku? Znaczy, o który się konkretnie rozchodzi?


Kurde przez ten brak powiadomien na GG totalnie uciekają mi wątki ;(
Chodzi o ten lab przy Jedności to bodajże Agfa jest ;)
Grzesiek
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Aspius napisał/a:
Chodzi o ten lab przy Jedności to bodajże Agfa jest ;)

Aaaa... ten. To dobrze, bo tam nawet kartę stałego klienta mam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach