gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
[gilby] cos tam niby wyszło
G1 + 35mm, t-max 3200 na 1600 w Excelu
i jak?

1.


2.


3.


4.


gilby

 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
gilby napisał/a:
Excelu
czyli xtolu?

Kurcze... Ja robiłam różne 400@1600 i mi takie ładne ziarenko nie wyszło - byłam zawiedziona :-/

"Rodzinny posiłek" :-D Mmm... czyzby obrus ręcznie szydełkowany?
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
Tak, to rodzinny obiad i deser :)
Jest tam moja żona, mój syn, moja mama i dziadek (dla syna pradziadek).
A obrus - hmm, chyba rękodzieło :)

excel to chyba odpowiednik xtola, tylko czeski
Film to tmax 3200 więc z czułością poszedłem w dół o jedną działkę.
Choć jeszcze nie rozgryzłem światłomierza G1, więc mogłem niedoświetlić i wyszło i tak 3200.
Wywołałem jak 3200, więc teoretycznie przewołałem.
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
gilby napisał/a:
i jak?

Bardzo Dobrze :lol:

gilby, jak ja dawno nie widziałem takiego pięknego analogowego ziarna... ehhh ...

moje pierwsze skojarzenie (i traktuj to jako komplement) to....

Foto ©1987 Zofia Rydet. Z serii: "Zapis Socjologiczny".

P.S. gdybym mógł wyróżnić to IMHO 3 fotka jest naj!
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
Rewelacyjnie wyszły - 3 i 4 moim zdaniem najlepsze :)
Aż mnie myśl naszła czy by nie spróbować w analogi się pobawić :D (k1000 jest pod ręką)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
andreo napisał/a:
gilby, jak ja dawno nie widziałem takiego pięknego analogowego ziarna... ehhh ...
slabo sie rozgladasz :-)

gilby, zdecydowanie trojka - naprawde swietne zdjecie, szkoda, ze wiecej takich kadrow nie zlapales. Reszta, gdyby nie forma, to album, dobrej jakosci, ale album.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
dziękuje wszystkim za dobre słowa!

dzerry, to jest tylko z 1 filmu, pozwól mi się rozkręcić :-D
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
gilby napisał/a:
dzerry, to jest tylko z 1 filmu, pozwól mi się rozkręcić
e tam, dla takiej trojki, to warto by bylo i dwie rolki zrobic :-)
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
kilka z wesela znajomych.
Źle naświetliłem i źle wywołałem przez pomyłkę, więc jakość słaba, ale coś tam widać.
pierwsze zrobiła moja żona, resztę ja.

5.


6.


7.


8.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
gilby, 1-wsze najlepsze, reszta bez szalu.
 
Asahi
[Usunięty]
Sorry, jak dla mnie to wszystko "album" i to niewyrazny. Wiem, ze zaraz na mnie wielu wielbicieli ziarna i analoga naskoczy, ale jak dla mnie, to jest tak jak sluchanie plyt analogowych i zachwycanie sie, ze trzeszcza. To se ne wrati, te czasy minely i jedynie zdjecia ktore zostaly zrobione w tamtych czasach, bronia sie swoim "czarem", a to sa niestety "podrobki". To oczywiscie moje zdanie, i szanuje rowniez zdanie innych na ten temat, ale jesli cos sie podoba i pisze sie o tym, to trzeba tez pisac o odmiennych wrazeniach.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Asahi napisał/a:
jak sluchanie plyt analogowych i zachwycanie sie, ze trzeszcza
chyba na gramofonie babci.

to co powiesz o desaturyzacji?

w temacie: 3 rzeczywiście fajna, ale co do ziarna, to imho trochę zbyt agresywne.

*puf*

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Asahi napisał/a:
To se ne wrati, te czasy minely i jedynie zdjecia ktore zostaly zrobione w tamtych czasach, bronia sie swoim "czarem", a to sa niestety "podrobki".


Asahi, sam autor pisze, ze zle naswietlone i wywolane. A wracajac do twojej wypowiedzi, to jej zupelnie nie rozumiem. Dlaczego, zamiast oceniac zdjecie indywidualnie, uprzedzeasz sie po calosci, wyluczajac uzycie tradycyjnych materialow srebrowych jako elementu determinujacego estetycznie wypowiedz fotograficzna? Idac tym tropem moglbym powiedziec, oceniajac "pliki" z cyfry, ze wole przwolane i niedoswietlone ziarniste zdjecia z filmu niz 5 tysiecy identycznych tonalnie i kolorystycznie zdjec z tej samej matrycy.

A zreszta co to znaczy to se ne wrati? Przeciez to nigdy nigdzie nie odchodzilo. Na cz-b materialach pracuje znacznie wiecej ludzi niz mogloby Ci sie wydawac. Wsrod profesjonalistow szczegolnie.
 
Asahi
[Usunięty]
dzerry napisał/a:
Na cz-b materialach pracuje znacznie wiecej ludzi niz mogloby Ci sie wydawac.
nie neguje fotografii czarnobialej jako takiej. Nie neguje tez calkowicie fotografii analogowej (przyznam, ze moglo to wynikac z mojej wypowiedzi), jedynie tak jak z kazda proba wzorowania sie, trzeba uwazac aby nie zrobic "taniej podroby". Farbami akrylowymi, tez sie latwiej maluje niz olejami, dlatego nim ktos zacznie malowac olejami, powinien "pocwiczyc" na latwiejszym gruncie. Zastanawiam sie chocby nad nienaturalnym uzyciem wysokich ISO na tych zdjeciach. W jakim celu? Jedyny jaki mi przychodzi do glowy, to chec osiagniecia tego ziarna, ale ziarno fajnie wyglada tam gdzie powstalo naturalnie, a nie na zasadzie: niewazny model, swiatlo i kompozycja - podstawa to b&w i ziarno! Wielcy tego swiata, ci ktorzy tworzyli kanony, badz je obalali, szli w swojej tworczosci zawsze do przodu, bazowali jedynie na doswiadczeniach innych a nie bezmyslnie je kopiowali. Jeszcze raz podkreslam, ze to moje zdanie.

 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
nigdy nie ukrywałem, że robię do albumu ;-)

zmiana technologii:

9.


10.


11.


12.


13.


14.


całość tu
http://www.przemekkonczak.com/eia/
 
Asahi
[Usunięty]
14 - ka mi sie podoba, jedynie takiego kadrowania nie lubie, chociaz w tym zdjeciu jest OK :-B
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
Przychylam się do opinii Asahi: Nie ważne co, ważne żeby było czarno-białe. W tym sezonie winietka będzie miłym dodatkiem. Jasne, że fotografia czarno-biała ma czasem sens, ale powiedzmy sobie szczerze: większość fotek wyszło spod matrycy, a nie z filmu BW i konwersja jest niczym nieuzasadniona.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
ale o co chodzi?

[ Dodano: 2008-08-06, 16:36 ]
czytam jeszcze raz - to znaczy, mam rozumieć, że jak ktoś robi cyfrówką a w niej jest kolorowa matryca, to nie ma konwertować zdjęć na BW bo to jest niczym nieuzasadnione?
A jaki związek to z tym, co chciał i jak chciał to przekazać autor?
A jaki to ma związek z moimi zdjęciami?
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
Asahi napisał/a:
a nie bezmyslnie je kopiowali

ręce mi odadły :-? ... Asahi !!! proszę ..... nie pleć .....
i nie wdając się w zbędną w tym przypadku dyskusję .....
(bo jeden lubi "ogórki" ... drugi "ogrodnika córki")
tak czy owak Szanuję Twoje Zdanie Asahi

7/ IMHO extra ... kadr "palce lizać"

kolory ... hmmmm :-/ to już nie to co "bezmyślne kopiowanie techniki srebrowej" ;-)
 

Demsey  Dołączył: 21 Lip 2008
Z twoich zdjęć 7 najbardziej mi się podoba, głównie z uwagi na kadr :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach