gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
portra 160nc
miał ktoś styczność z tym materiałem?
chodzi mi o wersję nc a nie vc.

jakie wrażenia?
Mógłby ktoś podzielić się ostrym skanem w dużej rozdzielczości?
Da się z małej klatki wycisnąć przyzwoite A3?

Jeśli nie, to co innego portretowego?

gilby
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli chodzi Ci o super rozdzielczość to Fuji Pro 160C. Podobno rozdzielczość tego negatywu jest nawet lepsza niż Reali 100. Robiłem na obu i jednak mimo wszystko Reala fajniejsza. Ze względu na mniejszy kontrast (a do portretu mały kontrast jest jak znalazł) polecam Fuji Pro 160S lub nawet Fuji Pro 400H. Jak te negatywy dobrze naświetlisz (lekko prześwietlisz) to śmiało możesz robić A3, zupełnie jak z matrycy 6 megapikseli ;-) Oczywiście możesz też robić na Reali. Kodaków Portra nigdy w puszce nie miałem więc się nie wypowiem.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
miałem kiedyś NPC i NPS i kurcze, nie mogłem tego zeskanować. Miałem dużo problemów. Pro 400 ostatnio zrobiłem i było lepiej.
Muszę w takim razie spróbować reale 100.

To crop z pro400, co myślisz, jest ok?

 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z moich doświadczeń też wynika że NPC się fatalnie skanowało.
Sądzę że skan jest ok. Moje skany wyglądają podobnie ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
gilby napisał/a:
miałem kiedyś NPC i NPS
nakupowalem tego od flooda i juz nie chce mi sie na tym robic - skanuje sie koszmarnie. Reala praktycznie sama sie odwraca. To samo zreszta pisal kiedys dan o filmie z tytulu watku - podobno genialnie sie skanuje.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
dzerry napisał/a:
nakupowalem tego od flooda i juz nie chce mi sie na tym robic - skanuje sie koszmarnie.
Podobna historia jest i moim udziałem - to są negatywy dla twardzieli, ja o mało się nie rozpłakałem przy skanowaniu ;-) Gdzieś na forum opisana była metoda na skanowanie NPH, ale jeszcze jej nie wypróbowałem.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
spróbuje najpierw z realą, dzięki za opinie!
Dam znać, jak będzie wynik.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeżeli chcesz więcej czułości to nie bój się NPH. Ten negatyw skanuje się raczej dobrze. Przynajmniej ja nie miałem z nim jakichś problemow w labach.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
w sumie nie potrzebuje większej czułości. Chciałbym mieć jak największą rozdzielczość.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Więc Realka i będzie miodzio ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Kodaka Portra 160 miałem okazję używać. Na pewno VC, nie pamiętam, czy NC lub UC też. Ale bardzo być może. Nie zapisał mi się jakoś bardzo negatywnie w pamięci - to mogę powiedzieć. A Portra 400 to mi się z pewnością zapisała dość dobrze ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Portra 400VC jest genialna jesli chodzi o kolory i bardzo latwo sie skanuje. Teraz kupilem pare rolek NC i zobacze jak z nia bedzie. O rozdzielczosci trudno mi cos powiedziec, bo wiecej niz 18x18cm na razie nie robilem, a to dosc daleko od mozliwosci szerokiego negatywu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach