Premislaus  Dołączył: 28 Paź 2008
opiszon napisał/a:
Cytat
To jest niesamowite jak zdrożały piloty

pewnie dlatego że dolar zdrożał, to i import z chin zdrożał


Ok. Zdrożał. Ale wydać na oryginalnego pilota o wielkości 1/5 pudełka zapałek 100 zł. to rozbój w biały dzień. Pozostaje więc zamiennik, tylko jaki :?:
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Premislaus napisał/a:
Ale wydać na oryginalnego pilota o wielkości 1/5 pudełka zapałek 100 zł. to rozbój w biały dzień.

A jakby był wielkości pilota do telewizora to byś wydał?
 

Premislaus  Dołączył: 28 Paź 2008
szczypiorrr napisał/a:
Premislaus napisał/a:
Ale wydać na oryginalnego pilota o wielkości 1/5 pudełka zapałek 100 zł. to rozbój w biały dzień.

A jakby był wielkości pilota do telewizora to byś wydał?


Nie. Nie kupiłbym go. Pisałem dlatego,że miałem różne piloty w ręku. Min. do Canona. W porównaniu z nim oryginał Pentaxa jest sporo mniejszy. W dodatku nie ma możliwości przyczepienia go do paska aparatu.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
LDevil napisał/a:
Pilot na podczerwień nie wspiera trybu bulb (nie miałem pilota w łapie, gdzieś to na forum wyczytałem), natomiast radiowy jak najbardziej
Chyba jednak wspiera, bo sprawdzałem K200D z pilotem od wieży Philipsa i raz, że działał z conajmniej 11 metrów (wiecej nie miałem możliwości sprawdzenia) i dwa, że czas B też odmierzał.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Djack, znasz może model tego pilota? (powinien być oznaczony na naklejce pod bateriami) Co w nim naciskałeś?
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
Wczoraj przez przypadek znalazlem watek o pilocie do K200D.
Okazalo sie, ze dzialaja piloty od telewizorow SONY.
Dziwnym trafem mam wlasnie Sony i faktycznie - przycisk od telegazety uruchamia migawke (dziala tez w trybie bulb) :mrgreen:
 

Premislaus  Dołączył: 28 Paź 2008
Zdecydowałem się jednak na oryginała IR-FB F. Nóż się w kieszeni otwiera, że taka mała rzecz kosztuje tyle. :evil: Na otarcie łez kupiłem gripa Pentaxa :-D
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
thrackan napisał/a:
Djack, znasz może model tego pilota? (powinien być oznaczony na naklejce pod bateriami) Co w nim naciskałeś?
Lepiej późno niż wcale. Dopiero teraz zobaczyłem, że nie odpowiedziałem. Nie wiem czy to akurat jest nazwa modelu pilota, ale jest coś takiego: RC19245028/01. Działa kilka przycisków, m.in. dwa do zmiany funkcji Tuner i Aux
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Chcę kupić pilota do k200D.
Czy te piloty obsługują mój aparat,w opisie aukcji k200 zostało pominięte?
http://allegro.pl/item563...0d_samsung.html
http://allegro.pl/item561...istd_istds.html
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
dany napisał/a:
Czy te piloty obsługują mój aparat,


Obsługują ;-)
 
MarcinG  Dołączył: 03 Lip 2007
Czy ktoś może używa(ł) takiego pilota z lustrzankami Pentaxa/Samsunga?
http://fotozakupy.pl/pilo...iwersalny,8138s

Jeśli tak to proszę o opinie jak się sprawuje (głównie z K10D/GX-10).
 
piotr317  Dołączył: 21 Sty 2009
Używałem tego pilota z K10D, działał dobrze... do czasu aż się niespodziewanie popsuł po jakis dwóch miesiącach sporadycznego używania ;-)
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
Witam,
Nie wiem czy juz nie wspominalem - ale piloty od TV Sony (niektore bo pewnie nie wszystkie) wyzwalaja migawke w Pentaxach (sprawdzane na K200d) - zielony przycisk od teletextu ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach