Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
K20D i wysokie ISO
Witam

Sorry, jeśli nie trafiłem we właściwą grupę tematyczną na forum - ale mam nadzieję, że jest OK :-)

Czy korzystał ktoś z Was z wysokich (3200 i 6400) ISO w K20D?
Tak gnijąc w domu zachciało mi się "przetestować" i... się przeraziłem ;)

O ile ISO1600 jest przyzwoite, tak wyciągnięcie czegokolwiek z 3200 to już nie lada wyzwanie. ISO6400 okazuje się zupełnym nieporozumieniem. Takie poziome "krechy" (banding się to zowie?) a do tego szum zupełnie "nieodszumialny" ;)
Korzystaliście w ogóle kiedykolwiek z tych czułości?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Robert K., a zrób odbitki ;-)
Spawdzane - 10x15 z ISO 6400
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
Spawdzane - 10x15 z ISO 6400

Kolorowy rezydujacy w Krakowie robił?
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
A z ciekawości: jakie warunki były przy fotografowaniu? (w sensie ilości światła).
Możesz wystawić obrobioną, pomniejszoną oczywiście fotkę?
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Przestań oglądać cropy i pomyśl czy potrzebne Ci fotka 14MP :) po zrobieniu odbitki tak jak proponują przedmówcy pewnie różnicy między ISO 1600 a 6400 nie zauważysz bez lupy ;)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cytat
Kolorowy rezydujacy w Krakowie robił?
ano hej :-D

[ Dodano: 2008-08-06, 21:44 ]
Cytat
A z ciekawości: jakie warunki były przy fotografowaniu? (w sensie ilości światła).
Możesz wystawić obrobioną, pomniejszoną oczywiście fotkę?
z tego co pamiętam to nocna sesja w okolicy rynku głównego - generalnie to co najgorsze ciemno i różne kolorowe swiatła neonów i wystaw sklepowych.

Może jak się
Cytat
Kolorowy rezydujący w Krakowie
(już nie w Krakowie) pojawi na forum to wrzuci to zdjęcie. Generalnie małe odbitki jak najbardziej – nie twierdze, że rewelacja, bo do tego daleko, ale jak najbardziej akceptowalne.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Proszę bardzo

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Robert K. napisał/a:
O ile ISO1600 jest przyzwoite, tak wyciągnięcie czegokolwiek z 3200 to już nie lada wyzwanie.
Może masz cwanona? :-P
Robert K. napisał/a:
ISO6400 okazuje się zupełnym nieporozumieniem.
Chyba bawisz się cropem.

Widziałem odbitki z 6400. Są więcej niż przyzwoite, tylko trzeba umieć trafiać z ekspozycją. Jak ktoś pobawi się mocniej z obróbką, to naprawdę w pełni funkcjonalne ustawienie. No, chyba, że ktoś myśli, że dostanie gładkie piękne foty na 6400ASA w środku nocy bez świateł robione, ale to już nie nazywa się fotografia, tylko masochizm. :evilsmile:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cześć Zdano :mrgreen: - trzeba by wrzucić jakieś zdjęciua do watku z pienin (tego o łoscypku ;-) )
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
PS. Contax poddał się podczas próby robienia czegoś w oświetleniu pokazanym na fotce nr 2 przez Zdano. Czas grubo ponad 10" z ręki miałem. Za to K20 z ręki miał 1/50 jeśli dobrze pamiętam - efekt na zdjęciu.

 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Dostałem nową zabawkę, a właściwie dwie zabawki :-P , zaraz wstawię.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Zdano napisał/a:
zaraz wstawię.
nie strasz, nie strasz :-P ..

.. tylko pochwal się :-P
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Hmm...
Coś zaczynam mieć wątpliwości co do sprawności mojego sprzęciku ;(
Dziwnie naświetla (niemal na wszystkich fotkach wymagana korekta w okolicach ~1EV) no i teraz jak spojrzałem na wysokie czułości, to ... moja Minoltka 5D była zdecydowanie lepsza na 3200 ;) Zrobiłem KMD5D sporo zdjęć na "wieczorze tureckim" w Kapadocji (właśnie przy ISO3200) i większość z nich była zupełnie OK - oczywiście po zabiegach obróbkowych.
Jak zobaczyłem to, co produkuje K20D, trochę mnie zmroziło :-(
Wrócę po robocie do domu, to pokażę jakieś pliki...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Widzę, że dla dokumentacyjno - pamiątkowych zastosowań to to 6400 jest jak najbardziej do zaakceptowania.
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
plwk napisał/a:
Widzę, że dla dokumentacyjno - pamiątkowych zastosowań to to 6400 jest jak najbardziej do zaakceptowania.


Ja ostatnio druknalem kilka fotek z ISO6400 i mimo ze widac ziarno to jak dla mnie te foty za jak najbardziej do przyjecia. Zdjecia drukowalem w A3 i szczegoly nadal byly wyrazne , ziarno widoczne glownie na jednolitym tle. Mysle ze to wysokie ISO jest jak najbardziej uzytkowe.
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zdano, widzę , że na zdjęciach pojawia się purpurowy pas przy wysokich iso. Właśnie wczoraj dostałem k20d i przy 6400 mam to samo, z natężeniem zależnym od sceny. Paskudna dominanta rozlewa się z góry i dołu kadru (o bandingu nie będę wspominał). Wczoraj to przypadkem odkryłem jak testowałem mój nowy nabytek :-/ .
Postanowiłem porobić fotki z deklem na obiektywie i do iso 1600 widać, że k20 naświetla nierówno - od góry i dołu dodaje coś od siebie. Oczywiście na zwykłych zdjęciach, z wyjątkiem 6400, nie da się tego dostrzeć, ale fakt jest faktem. Czy ktoś może potwierdzić moje obserwacje?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zapewne wpływ grzejącej się w pobliżu matrycy elektroniki.
 

Matey3000  Dołączył: 14 Paź 2007
Mi lepsze zdiecia wychodza jak zdejme dekielek ;-)
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
Mi lepsze zdiecia wychodza jak zdejme dekielek

Spokojnie, ja też od czasu do czasu go zdejmuję ;-) . Chciałbym jednak wiedzieć czy "ten typ tak ma" czy też kiepsko trafiłem.
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Effendi napisał/a:
Chciałbym jednak wiedzieć czy "ten typ tak ma" czy też kiepsko trafiłem

Ja właśnie z tego powodu jadę dziś do sklepu zobaczyć inny egzemplarz. Przypatrzę się przede wszystkim pomiarowi światła (bo to mnie najbardziej drażni w moim egz.) a przy okazji rzucę okiem na wyższe ISO - choć to akurat mniej istotna sprawa..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach