Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
odbitki ze śrdniego
Robią gdzieś w gdańsku odbitki ze średniego formatu? Najlepiej metodą tradycyjną. Pytałem w FotoKadr i mogą zrobić na papierze A4 za ~20zł (trochę dużo). Jest szansa zrobić to taniej? No i chciał bym też mieć pewność, że laboranci nie zniszczą mi negatywu.
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
może zainwestuj w powiększalnik ;-) wtedy sam będziesz czuwał nad negatywem...albo zeskanuj i daj do labu...tylko nie wiem jak to wyjdzie
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Stachu, poczekaj do pazdziernika, zapisz sie do Kroniki Studenckiej PG i sam sobie zrobisz. Serio pisze. Za 20 zl to akurat Ci starczy na papier na pierwsze koty za ploty.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dzerry, z zapisem do kroniki PG moze byc roznie.. chociaz z analogiem moze latwiej.. mi prezes obecny, a na owy czas czlonek kroniki, wybil pomysl czlonkostwa z glowy, wiec sie juz tam nie pakuje.. jednak Stachu zachecam! dla tego calego zaplecza.. i wpuscisz mnie kiedys do studia ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dagio, ale dlaczego? Kiedys, zeby tam sie zapisac, nie trzeba bylo nawet studiowac na PG :-/ Czy to przez cyfre?

Stachu, a jak sie nie da skorzystac z ciemni Kroniki, to sam sobie skompletuj ciemnie za cene 3 odbitek :-P
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Michał K napisał/a:
zeskanuj i daj do labu...

Robiłem tak. Do albumu OK, ale ja chcę poczuć jakość średniaka 8-) . Tyle filmów zrobiłem i nawet nie wiem, jak to wygląda :-P .

dzerry napisał/a:
zapisz sie do Kroniki Studenckiej PG

Jak? Gdzie się to załatwia? W dziekanacie? Czy trzeba jakoś magicznie sie wkręcić, żeby nikt nie widział?
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Stachu, idziesz do bratniaka (budynek kwadratowej) na 2 pietro bodaj.. tam siedzibe ma kronika, zaden problem..

dzerry, nie chodzi o to ze ja nie moge sie tam zapisac, ale jakos nie takie odebralem wibracje jak myslalem ze beda (liczylem na pozytywniejsze).. jednak troche glupio na pierwszym spotkaniu na jakim bylem slyszec tylko o sprzecie.. jakie nikony i canony sa cool.. zamiast pogadac o zdjeciach. Kiedy pytalem o ciemnie, ze chcialbym sie czegos nauczyc, sporo szyderczych usmiechow.. a liczylem na bardziej pomocnych ludzi.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Co do średniego, to mam takie pytanie, może ktoś wie, czy w Rossmanie oferują skanowanie tego formatu. Czarno-biały robię sam, natomiast kolor skanuję w labie i drukuję w domu. Efekty są bardzo fajne. Tak na marginesie to trochę frustrujące, jak się porównuje wydruki z takiego skanu za 7 złotych z pleśniaka za stówkę, i odbitki z lustrzanki cyfrowej za którą dałem pól roku temu 2700...

Pozdrawiam
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Pioter napisał/a:
Co do średniego, to mam takie pytanie, może ktoś wie, czy w Rossmanie oferują skanowanie tego formatu.
O tak, oferują. Zachciało mi się zrobić tanie odbitki testowe ze średniego kolorowego w Rossmanie. Oddałem. Czekałem. Dostałem. Nie miałem siły płakać. Żal ściska poślady, że można komuś coś takiego sprzedać. Serdecznie odradzam skanowanie średniego w Rossmanie. Chyba nawet nie mają tego w ofercie, ale jak zostawisz, to Ci zrobią. Nie wiem skąd brali maszynę do skanowania, ale miała przebieg podobny do sprowadzanych z Niemiec aut z rokiem produkcji 1990.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Chyba mam farta :mrgreen: . Kuzynka ma Opemusa 6 w pełnosprawnej ciemni i lodówkę papierów. Trzeba będzie się do niej przeprowadzić na jakiś czas :evilsmile: .
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Stachu napisał/a:
Kuzynka ma Opemusa 6 w pełnosprawnej ciemni i lodówkę papierów.
No i cool! Jakbys chcial poznac bezkompromisowa jakosc. o ile kuzynka nie dysponuje czyms lepszym niz Anaret, usmiechnij sie do mnie o Componona ;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Dobra, to już mam dostęp do ciemni. Jutro tam się wybieram :-) . Macie może jakieś wskazówki co i jak? Papier lepszy plastikowy, czy papierowy?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Na poczatek lepiej plastik - duzo tego zmarnujesz,a baryt swoje kosztuje i strasznie pije wywolywacz. Plastik dodatkowo latwiej sie suszy. Jak nabierzesz wprawy, przejdziesz na baryt ;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
A dużo one (baryty) lepsze są? Widziałem odbitki kuzynki (na barycie i plastiku) i jedna różnica jaką widziałem, to że plastik jest miły i się nie krzywi przy schnięciu (nie przyglądałem się mocno). Obydwa rodzaje za to są o niebo lepsze, niż to, co produkuje lab!
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Dobrze zrobiony baryt ma glebsze czernie, no i nic nie przebije faktury blyszczacego barytu suszononego na mat. W kazdym razie, na poczatek bierz jakis plastik wielogradacyjny - najtaniej wyjdzie chyba Foma w Foto-Astra na Czarnym Dworze.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Stachu, kup Fomaspeed Variant 10x15 100sztuk za 50pln i nie żałuj sobie tych pięciu dych. Po prostu przeznacz na straty.

Słyszałem dziś, że jakiś dzień fotografii czy coś. No to zachciało mi się barytu. Właśnie suszę. Oj, suszę...


... teraz odmaczam w wannie...



... a potem znów będę suszył.
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
tref, wrzuciłbyś gdzieś jakieś zdjęcie :-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
24x30 - do śmietnika mi się nie zmieści, muszę złożyć na cztery.

[ Dodano: 2008-08-20, 01:13 ]
:evilsmile:
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
hehehe,może sprzedaj komuś.. ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
A kto kupi śmietnik śmierdzący utrwalaczem? :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach