Gavreel  Dołączył: 21 Sie 2008
[Gavreel] moje boje z kadyszką
Witam,

poniżej zdjęcia me, chronologicznie cykane i wybrane z setek gniotów. Przygotowanych mam już ponad 30 fotek, będę je jednak pokazywał sukcesywnie. Proszę wszystkich: amatorów, hobbystów, pro i nie pro o ocenę i krytykę. W rezultacie dzięki waszym ocenom i radom mam nadzieję na podszlifowanie umiejętności. Śmiało czujcie się również jeśli chodzi o przerabianie fotek (może się coś da z nich wycisnąć)

1.

DA 18-55 @35mm f4.5 ISO800



jedno z pierwszych zdjęć lustrem w moim życiu. Jestem z tego zdjęcia bardzo zadowolony.

2.

DA 18-55 @40mm f4.5 ISO100



3.

50mm ISO400



po koncercie Perfectu w Katowickim Spodku

4.

DA 18-55 @55mm f5,6 ISO100



5.

DA 18-55 @55mm f5,6 ISO100



telefon z życzeniami urodzinowymi

Pozdr,
miłego oglądania.

 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Jak dla mnie z całej serii 3 jest bardzo ciekawa no i dzidzia ale to wiadomo, zobaczymy co jeszcze masz wśród tych 30 zdjęć ?
 

Gavreel  Dołączył: 21 Sie 2008
Dzięki wszystkim za komentarze. Będę próbował dalej. Każdy kiedyś zaczynał.

6.

DA 55-300 @75mm f5 ISO100



7.

DA 55-300 @120mm f8 ISO200



8.

DA 18-55 @24mm f5,6 ISO200



9.

DA 55-300 @300mm f7.1 ISO100



Pozdr
 

Demsey  Dołączył: 21 Lip 2008
3 - BOMBA!, zdecydowanie najlepsze z serii
2 - słodkie, ale albumowe
4 - pousuwaj trawy i poczekaj na lepsze światło
1,5 - moim zdaniem niestety szpecisz modelkę

Wypowiem się dokłądniej o 5: otóż po pierwsze 55mm (nawet na matrycy APS-C) to ciut mało na bliski portret -- jesteś za blisko, przez co nos jest duży i brzydki (mówię o zdjęciu, nie o modelce ;-) ). Minimalna odległość do portretów to 1,5m. Ponadto za ostre światło. Na początek portrety rób w pochmurną pogodę -- tak właśnie wtedy kiedy pstrykacze chowają aparaty. Światło będzie o wiele bardziej miękkie i ładniejsze (ideałem by było słońce przebijające się przez chmury, świecące, ale nie dające ostrych cieni). Ponadto nie podoba mi się kadr i ta ręka.

Mam nadzieję, że Cię nie zniechęciłem. Portrety to trudna działka. Sam się jej uczę, choć chyba najbardziej mnie kręci. Dobrą metodą nauki jest znalezienie zdjęcia, które Ci się podoba i próba odtworzenia go.
 

Gavreel  Dołączył: 21 Sie 2008
Demsey- no tak... mnie portret właśnie nie kręci, może dlatego nie zauważyłem tych wad. Te zdjęcia były raczej przypadkowe. Ale dzięki za cenne rady, postaram się o tym pamiętać.
 

Demsey  Dołączył: 21 Lip 2008
Druga seria zdecydowanie lepsza. W zasadzie wszystkie mi się podobają.

8 bym zrobił tak (wersja na szybko -- lepiej by było jeszcze przyciemnić wodę):
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Dla mnie 2 3 i 7 super chociaż w dwa możnaby tyci bardziej przymknąć co by oba oczka były wyraźnie ostre. Dwa duży plus za to jak odrealnione jest to zdjęcie a 7 bo zwyczajnie takie lubie. 8 fajne i szczerze wile wersje B&W bo jakoś tak bardziej przyciąga chociaż możnaby jeszcze pokombinować co by woda weszła bardziej w cienie a osoba bardziej wybijała się pośród nicości ale to moja taka wizja tylko.

Pozdrawiam
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
tylko 3 i 7 się jakoś bronią... reszta ee
 

Gavreel  Dołączył: 21 Sie 2008
dzięki za komenty, z coraz większą uwagą wybieram kolejne fotki.

z bungee to rzeczywiście to b&w lepiej się ogląda

8a.



a teraz coś ze świata zwierząt

10.

PENTAX-F 80-200 @200mm f5,6 ISO200



11.

PENTAX-F 80-200 @200mm f5,6 ISO100



12.

DA 55-300 @210/5,6 ISO200



13.

DA 18-55 @55mm f8 ISO200 + Raynox



14.

Vivitar 135mm + Raynox

 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
7 świetna ( niby banalna ale jednak bardzo mi się podoba )
na 9 też zatrzymałem się na dłużej
ze zwierzaków podoba mi się zdjęcie kota ( 12 ) pomimo dość ciasnego kadru
 

Gavreel  Dołączył: 21 Sie 2008
dzięki dzięki, DeKa- kiedy ujrzymy twoją skromną galerię?
 
In-victus  Dołączył: 24 Cze 2008
Zatrzymałem wzrok na dwóch zdjęciach .Z niewiadomych przyczyn dzidzia choć nie lubię "takich" zdjęć i skok z mostu.Jeśli chodzi o bungee to nie jestem do końca pewny czy lepszy jest B&W ,a jest lepszy prawie zawsze :)
Czyli zachwiałeś wiarą w moje pewniki ;)
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Ze zwierzów to kot i wiewióra ale wiewióra nie wiem czy przez samą wiewiórowatość czy nie przez bokeh mówiąc szczerze bo taki jakiś rozświetlony jest.
 

Gavreel  Dołączył: 21 Sie 2008
In-victus, dzięki wielkie
Serafion, ten kot to tak naprawdę był test świeżo zakupionego 55-300 a kotek siedział na kontenerze ze śmieciami a za wiewiórami wtedy latałem kilka godzin i właśnie po tej sesji zdecydowałem się wymienić 80-200 na 55-300 i nie żałuję.

dalsza część, tym razem skromnie 2 fotki:

15.

DA 55-300 @97,5mm f6,3 ISO100



16.

DA 55-300 @55mm f5 ISO100



Pozdr
 

Demsey  Dołączył: 21 Lip 2008
15 — ładna kolorystyka.
16 — bardzo fajne; wygląda jakby miał w plecach silniczek odrzutowy i pomykał do przodu :-P
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
bardzo przyjemnie się ogląda dwa ostatnie zdjęcia z tym, że ostatnie przyjemniej ;-)
 
Asahi
[Usunięty]
Demsey napisał/a:
otóż po pierwsze 55mm (nawet na matrycy APS-C) to ciut mało na bliski portret -- jesteś za blisko, przez co nos jest duży i brzydki (mówię o zdjęciu, nie o modelce
uwazam, ze 55 milimetrow na APS-C jest bardzo OK do portretu (55 x 1.5 = 82,5 mm!) - juz blizej do 85mm prawie sie nie da, a to przeciez dlugosc najlepszych PELNOFORMATOWYCH portretowek. Dobry portret mozna zrobic kazda dlugoscia, tylko trzeba troszke pocwiczyc. Moim zdaniem najwiekszy blad w Twoich portretach, pisze teraz do autora watku, to ich przypadkowosc (tlo, swiatlo i przygotowanie modelki), wybierz sie kiedys z modelka/modelem w odpowiednim momencie w odpowiednie miejsce (ktore wczesniej wybierzesz, pomysl tez o ujeciach jakie bedziesz chcial zrobic - porozmawiaj o tym z modelka/modelem, wciagnij ja/jego w te zabawe) i zrobcie pare fotek, zobaczysz, ze rezultat bedzie o niebo lepszy.

Pozdrawiam
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Cytat
komenty

Apeluję: nie zamieniajmy naszego naszego Forum w ......... śmietnisko językowe :evil:

komentarze... a nie "komenty",
muzyka... a nie "muza",
gwarancja... a nie "gwara"...

Ten post nie jest skierowany do nikogo personalnie, za to do każdego z osobna oraz do wszystkich razem :-)
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
zorzyk napisał/a:
Apeluję: nie zamieniajmy naszego naszego Forum w ......... śmietnisko językowe :evil:

Niezła zajawka ziomie.... oj, chciałem rzec, że w pełni popieram wypowiedź przedmówcy :-)
 

Gavreel  Dołączył: 21 Sie 2008
zorzyk, maslot i tylko tyle na temat całego wątku, dzięki.

Asahi, chyba jednak pozostawię portrety innym :)

DeKa, i o to chodzi, żeby się przyjemnie oglądało.

Demsey, coraz mniej krytyki widzę w twoich postach. Mam nadzieję, że to dobry znak.

żeby nie było pusto

17.

DA 18-55 @55mm f5,6 ISO200


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach