Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Podoba mi się Twoja obróbka do B&W. A szczególnie spodobała mi się na serii "samolotowej" (44). 43 wyjęte z cyklu dalej mi się podoba :)
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Jak dla mnie, 49 i 51 są super!
 

Pentaxowiec  Dołączył: 27 Sie 2007
47-ma to coś, 49 i 36 podoba mi się
 

Gavreel  Dołączył: 21 Sie 2008
Dzięki za miłe komentarze, właśnie zwróciłem na datę i wyszło, że akurat 3 miłe komentarze na moje urodzinki :D

Czyli w skrócie można powiedzieć, że moje zdjęcia są coraz lepsze i idę w dobrym kierunku?

Zauważyłem, że coraz bardziej skłaniam się ku streetom. W zimie z tym ciężko bo dzień krótki i jak wychodzę do pracy i z niej wracam to już jest ciemno.

oto 1 z ostatnich:

52. TAMRON 28-75 @55 1/80 f2,8 ISO200

 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Bardzo fajne zestawienie na 52. Podoba mi się kadr i ta lśniąca czerń. Świetne.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
52 to nie moja tematyka ale obróbka do bw świetna.
 
MichalR
[Usunięty]
Hmm, nierowno tu. Nie wiem czemu, ale juz w trzecim watku najlepsze zdjecia to uliczne kadry lapane na szybko i niespodziewanie. Reszta jakos nie powala, ot takie jak moje, malo interesujace wiewiorki i gawrony;) Z przyrodniczych bronia sie makra, rozumiem ze obiektywy ktorymi je robiles maja te funkcje, czy ostrzyles z wiekszej odleglosci niz standardowa dla zdjec makro?

Pozdrawiam,
Michal
 

Gavreel  Dołączył: 21 Sie 2008
kndr, dzięki... w drodze do pracy :)

kulten danke, właściwie to nie trzeba się za bardzo napracować nad obróbką... suwaczkami aż oko powie ok

MichalR jak widać na załączonym obrazku streety jakoś lepiej mi wychodzą niż przyroda. Ale lubię obydwa typy fotografii i lubię moje zdjęcia wiewiórek, bo wiem ile się za nimi nabiegałem. Nad każdym zdjęciem wymieniam jakim obiektywem robiłem fotki i niestety żaden z nich nie ma opcji makro, używam raynoxa i zdjęcia w większości ostrzone były z kilku-kilkudziesięciu milimetrów.

a teraz nie będę oryginalny- 2 streety do oceny... i te uczucie adrenalinki

53. TAMRON 28-75 @35mm 1/60 f4,5 ISO200



54. DA 18-55 @55mm 1/160 f7,1 ISO100

 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Podoba mi się 53. Bardzo dobry kadr, jak dla mnie. Czuję swoją adrenalinę gdybym strzelał taką fotkę :) Wszystko tu pasuje - napis powyżej bramy, zacinający śnieg, facet i jego wzrok skierowany w obiektyw. Dla mnie wystarczająco mocne, żeby zaliczyć fotkę do dobrego streeta :) Na 54 nie czuję tego co na 53. Tylko skośne linie prowadzące wzrok, ale dla mnie to za mało.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
54 ciekawą wizję przedstawia.
 
sushe  Dołączył: 27 Mar 2008
podoba mi się obróbka b&w
a z ostatnich podobają mi się 52 i 53
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Wszystkie trzy dobrze skomponowane - w 53 trochę za jasne murki ale klimat takiej "gangsty", w 54 fajnie znaleziona geometria i ten przechodzień w mocnym punkcie - dobre zdjęcie choć ubrał bym minimalnie tego białego dołu.
 

Gavreel  Dołączył: 21 Sie 2008
przyjemnie czytać tak miłe komentarze :)

kndr- tego napisu na 53 nie zauważyłem nawet podczas kadrowania w LR, ale sam bym lepiej tego zdjęcia nie opisał, teraz to mi się jeszcze bardziej podoba.

kulten ;-) :-B

sushe dzięki, zapraszam częściej

seele dziękuję- no murki trochę jasne, ale nawet mi nie przeszkadzają więc zostawię, podobnie jak białe na następnym zdjęciu.

Cytat
54 fajnie znaleziona geometria i ten przechodzień w mocnym punkcie

i o to chodziło ;-) a ja po kolana w śniegu w tym momencie.


i kolejne 2... mistrzem portretów nie jestem ale może tym razem mi się udało? a co do drugiego to jakiś starszy street i tak się zastanawiam czy by nie pasował do wątku "Pary"

55. TAMRON 28-75 @63mm 1/400 f3,2 ISO100



56. DA 55-300 @135mm 1/500 f5,6 ISO200



Oczywiście wyczerpujące komentarze mile widziane.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
55 - urzekające oczy. Źle Ci nie wyszło.
56 - to nie mój styl na tyle nie mój styl. że nawet mi się nic nie nasuwa, ot zdjęcie gościa i reklamy :mrgreen:
 
sushe  Dołączył: 27 Mar 2008
Gavreel napisał/a:
sushe dzięki, zapraszam częściej

no to jestem 8-)

obydwa podobają mnie się
na plakacie Adam Baumann, czy mi się wydaje?
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
No z tą "Parą" przy 56 masz rację - fajne streetowe zdjęcie,
55 jesze lepszy portret ze śmiejącymi się (moje odczycie) oczami - zastanawiam się tylko czy nie warto by trochę obniżyć kadru - dołożyć trochę ciemnego dołu kosztem góry - ale to moja wizja.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Obiecałem napisać..
Dobre zdjęcia. Street mnie tak nie ciągnie, ale 55 bardzo sympatyczna.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Podobają mi się 55 i 56. Na 55 ładne oczy zwracają uwagę w pierwszej chwili, ale po pewnym czasie dostrzegłem coś więcej - specyficzną geometrę. Dolne i górne łuki obejmują twarz. Górne łuki to pasy na czapce a dolne to linia golfa i dolnej części oczu. Poza tym bardzo dobra ostrość na oczach i ładne rozmycie tła. Naprawdę świetna fotka. Na 56 zaskakujący motyw i zestawienie postaci z plakatu z rzeczywistością - to zawsze działa gdy jest dobrze zrobione a tak właśnie jest na tym zdjęciu. Ciekawe oświetlenie plakatu i rozmycie tła. Bardzo interesujące.
 

Gavreel  Dołączył: 21 Sie 2008
dziękuje za miłe słowa, a jak byście widzieli jak te oczy się cieszyły gdy czytały komentarze :D

sushe, aż po prostu musiałem sprawdzić :) ale tak, to jest pan Baumann.

seele, dziękować- a co do kadru na 55 to się nie dowiemy bo ten kadr akurat taki wyszedł z puszki.

Cytat
Street mnie tak nie ciągnie

a mnie o dziwo coraz bardziej, jakoś tak samo wyszło że najwięcej w mojej kolekcji zdarza się streetów.

Cytat
Poza tym bardzo dobra ostrość na oczach i ładne rozmycie tła. Naprawdę świetna fotka.

dzięki, to tło to "piękny" Kazimierz.

Cytat
Na 56 zaskakujący motyw i zestawienie postaci z plakatu z rzeczywistością

:) tutaj wszystko zwalę na przypadek. Robiąc to zdjęcie nawet się nie spodziewałem, że wyjdzie coś godnego uwagi.

Ponieważ dawno nic nie wrzucałem teraz trochę więcej niż zwykle:

57. DA 55-300 @135mm 1/125 f5,0 ISO400



58. DA 18-55 @18mm 1/25 f3,5 ISO800



59. DA 18-55 @18mm 1/800 f5,6 ISO100



60. DA 18-55 @18mm 1/40 f3,5 ISO800



61. DA 18-55 @24mm 1/25 f7,1 ISO100



62. "Spacerniak" DA 18-55 @33mm 1/40 f4,0 ISO400

 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
61 ciekawe. Pozostałe nie moje klimaty, deko daleko do krajobrazu :) .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach