rozio  Dołączyła: 28 Lip 2006
NIKON D300 + 24-70 f2,8 vs Sony A 700 + 24-70 f2,8
Jak w temacie - cena zestawów porównywalna. Sony A700 ma stabilizację matrycy i szkło Zeissa ale brak LV. Co byście wybrali ? :evilsmile:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pentaxa LXa
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Re: NIKON D300 + 24-70 f2,8 vs Sony A 700 + 24-70 f2,8
wez do lapki puszke jedna, pozniej druga i bedziesz wiedzial co wybrac.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
nikon - nie jestem przekonany do systemu sony ;/
 

matteusz  Dołączył: 02 Lis 2007
Sony, ze względy na to szkło.
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Ja bym wybrał Pentaksa k20d +Sigma 24-70/2.8 + 100 transporterów "Balsamu Pomorskiego" - jakość tego zestawu, miażdży na miazgę zestawy proponowane przez autora wątku :-P
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
rozio, "NIKON D300 + 24-70 f2,8" zależy do czego, ale generalnie na formacie DX mało interesujący zakres ogniskowych. Choć 24-70 jest niewątpliwie genialnym szkłem, to FX jest tym dla czego jest ono stworzone.
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Ja bym wziął a700
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
za przedmowcami. Przebadaj organoleptycznie i wybierz tylko i ze wzgledu na własne odczucia- bez kierowania sie marką itp
 
rozio  Dołączyła: 28 Lip 2006
tomecki - dla mnie jak najbardziej takie ogniskowe na DX. Teraz używam tamrona 28-75 f2,8 i tylko "ciut" mi dołu w nim brakuje jako standardowi (nawet w kościółku). Po cropie 36 (z 24) będzie w sam raz, bo nie lubię wchodzić z aparatem komuś pod sam nos, a do dosłownie kilku ujęć to mam na drugiej puszce zamontowanego kita.
A tak na poważnie, to zastanawiam się nad zakupem sprzętu do pstrykactwa ślubów i innych imprez (w tym tańca). K10 z tym tamronem jest zdecydowanie za wolny i za mocno szumi przy wyższych iso. Do tego ten tamron przy f2,8 to mydełko mimo wszystko. Z załozenia jedno bardzo dobre szkło chciałbym mieć jako standard i do portretów (przy 70 po cropie mam 105 i f2,8 - więc spoko wg mnie). LV olewam - bo d300 nie ma uchylnego monitorka więc to dla mnie tylko bajer (przy robieniu zdjęć w tłumie od góry nad głowami się nie przyda). Brak stabilizacji w nikonie przy tym szkle 24-70 jest dla mnie wadą, bo robię zdjęcia w ruchu przy długich czasach. Nie wiem z kolei jak się ma szybkość AF i poziom szumów w stosunku do siebie tych dwóch puszek. Jeżeli soniak ma w tym względzie porównywalne parametry to wydaje mi się lepszym rozwiązaniem. Generalnie nie lubię stałek i przekładania szkieł, więc ograniczyłbym się w całym systemie do maks. 3 szkieł zmiennoogniskowych (w tym jednego 24-70 które w jakimś sensie zastąpi mi "stałki").
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
Cytat
za przedmowcami. Przebadaj organoleptycznie i wybierz tylko i ze wzgledu na własne odczucia- bez kierowania sie marką itp


ja tak zrobilem, mialem w auchan w bialymstoku w rekach d80,k10 i gx-10 :p
Posluchaj go, dobrze radzi ;p
 
rozio  Dołączyła: 28 Lip 2006
Na razie zostaję wierny Pentaxowi - mimo wszystko bardzo lubię tą puchę (K10D) ;-) :-B
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Re: NIKON D300 + 24-70 f2,8 vs Sony A 700 + 24-70 f2,8
rozio napisał/a:
Jak w temacie - cena zestawów porównywalna. Sony A700 ma stabilizację matrycy i szkło Zeissa ale brak LV. Co byście wybrali ? :evilsmile:


Policz sobie koszty SYSTEMU! (albo kup kompakta :))

2x body
1x obiektyw szerokokątny
1x uniwersalne tele
1x lampa topowa
1x lampa gorsza, ale skuteczna

zdwojony system to podstawa w akcji - zazwyczaj nie ma czasu na zmianę obiektywów.
Policz sobie koszty zakupu obiektywów (to jeden z powodów dla których absolutnie u mnie odpadnie Olympus na przykład) i ich dostępność (sony ma 2 standardowe szkiełka w każdym sklepie, a cała reszta jest chyba kiepsko dostępna).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach