Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jaka bedzie matryca w nowym pentaxie - ktos wie?
chodzi mi oczywiscie o to czy ta sama co D200 nikona czy inna......
ciekaw jestem kiedy ten korpus bedzie do kupienia....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sądze, że na chwile obecną nikt w Europie tego nie wie.
Mam tylko nadzieję, że w samym Pentaksie już wiedzą...
 

S_p_i_d_e_r  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wróble ćwierkały coś o matrycy firmy Cypress:

CMOS
APS-C
9 Mpix
23.3 x 15.5mm
crop 1.5x
format 3:2
rozdzielczość 3710 x 2434 pix
5 fps przy pełnej rozdzielczości

http://www.imaging-resour...1131390996.html
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
No tak, jednak na PMA byla mowa o 10 Mpix, a ten prostrzy model pokazany przez Pentara na targach w Moskwie mial podobno 6 mpix...
Czy Rosjanie pisali cos o jakosci zdjec z K100D w stosunku do DS :?:

Gdzies na forum byla jeszcze mowa, ze ma byc cos posredniego... bez SR??
Z innego zrodla slyszalem, ze maja byc w Pentaxach jakies matryce Samsunga.
(Taki podzial: Samsung mialby projektowac matryce(elektronike), a Pentax reszte, zeby bylo efektywniej)

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
psyt napisał/a:
a ten prostrzy model pokazany przez Pentara na targach w Moskwie mial podobno 6 mpix...

Ale wiesz Psyt jak to jest z Rosjanami: może po prostu go zhakowali.

Vitaj S_p_i_d_e_r. Jakże człek się cieszy widząc starych wyjadaczy.
Matryce Cypres były wymieniane - pamiętam wątek ze starego forum odnoszący się do postu na DPreview. Ale sądzę raczej, że to były pobożne życzenia powodowane ówczesną stagnacją Pentaksa. Osobiście nie mam najmniejszego pojęcia, jaka będzie matryca. Podejrzewam jednakże, że ta sama, co w D200. Jak zauważył kiedyś Sylwiusz - powiązanie nowego "D" z D200 jest takie samo, jak starego "D" z D100. Ostatnio zaś wyczytałem, że Sony i Samsung wspólnie planują wypuszczenie nowej technologi monitorów, więc sądzę, że pogłoski o wojnie wyż/wym firm zrodziło się raczej w naszej wyobraźni.
 

S_p_i_d_e_r  Dołączył: 21 Kwi 2006
Hej Michu :)
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Ostatnio zaś wyczytałem, że Sony i Samsung wspólnie planują wypuszczenie nowej technologi monitorów



Eeee, jak z Samsungiem to ja bym raczej takiego gowna nie kupowal ;-) i najlepiej juz nic produkcji Sony od tej pory (w szczegolnosci lustrzanek)!!!
Jestem pewien, ze jakosc pogorszy sie wielokrotnie, w koncu ma z tym jakis zwiazek Samsung! :-P ;-)
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Eeee, jak z Samsungiem to ja bym raczej takiego gowna nie kupowal ;-) i najlepiej juz nic produkcji Sony od tej pory (w szczegolnosci lustrzanek)!!!
Jestem pewien, ze jakosc pogorszy sie wielokrotnie, przeciez ma z tym jakis zwiazek Samsung!

a niby czemu? Powiedzmy szczerze, ze jesli chodzi o elektronike to samsung jest raczej solidna firma. Nowe monitory, telewizory, pamieci itp. to wszystko stoi na dosc wysokim poziomie. Czemu wiec matryca mialaby byc kiepska? Zwlaszcza jesli bylaby to nowa konstrukcja, to mozliwe ze beda sie starali wyprzedzic konkurencje - mniejsze szumy/ wieksza rozpietosc tonalna etc.
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Hej Mily, przeciez napisalem to z " ;-) "(przymruzeniem oka)!
Poprostu tyle sie tu i na starym forum czytalo o pogorszeniu jakosci i koncu Pentaxa (w szczegolnosci jego tradycji) na skutek kontaktow z Samsungiem, ze chyba teraz czas to samo napisac o Sony ;-)

PS
Czytam teraz Twoj post wlasnie na monitorze Samsunga.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
A myslicie ze stare szkla "wytrzymaja" nowa matryce? Wiele pism zaczelo robic testy szklo+matryca.......to tez jest elementy ktory trzeba wziac pod uwage......
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
ciezko wyczuc, ale mi sie wydaje, ze bez problemu. Przynajmniej te kilka najlepszych starych szkiel
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
A myslicie ze stare szkla "wytrzymaja" nowa matryce? Wiele pism zaczelo robic testy szklo+matryca.......to tez jest elementy ktory trzeba wziac pod uwage......

Mysle, ze wiekszosc stalek tak, starsze zoomy pewnie gorzej.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ciekaw jestem czy 15mm pentaxa bedzie sie nadawac........
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
A myslicie ze stare szkla "wytrzymaja" nowa matryce? Wiele pism zaczelo robic testy szklo+matryca.......to tez jest elementy ktory trzeba wziac pod uwage......


Nie mam pojecia, choc do tej pory nawet takie dziadki jak 55/1.8 dawaly sobie dobrze rade... Niemniej gdyby jednak wszystko bylo ok (takze ze wspolpraca z SR), to Pentax znowu bylby fenomenem kompatybilnosci!
Technologia jest dla konsumentow chyba zbyt trudna do przewidzenia w takich dosc skomplikowanych szczegolach, jednak skoro to ma byc nadal format APS-C, ktory korzysta z najlepszej czesci soczewek to jest naprawde duza szansa, ze wszystko bedzie gralo. Prznajmniej jesli chodzi o stalki.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
psyt napisał/a:
Nie mam pojecia, choc do tej pory nawet takie dziadki jak 55/1.8 dawaly sobie dobrze rade... Niemniej gdyby jednak wszystko bylo ok (takze ze wspolpraca z SR), to Pentax znowu bylby fenomenem kompatybilnosci!

Mysle, ze tutaj nie zawiedziemy sie na Pentaxie :-D

Cytat
Technologia jest dla konsumentow chyba zbyt trudna do przewidzenia w takich dosc skomplikowanych szczegolach, jednak skoro to ma byc nadal format APS-C, ktory korzysta z najlepszej czesci soczewek to jest naprawde duza szansa, ze wszystko bedzie gralo. Prznajmniej jesli chodzi o stalki.

To nie kwestia korzystania z centralnej czesci obrazu rzucanego przez obiektyw, ale raczej rozdzielczosci, ktora powinna byc wyzsza dla malych matryc. Jednak jak pisalismy - stalki powinny sobie radzic bdb. Moze Spinner wie tez cos o doswiadczeniach uzytkownikow D200 w polaczeniu ze starszymi szklami AI(S)?
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
psyt napisał/a:
Fafniak napisał/a:
A myslicie ze stare szkla "wytrzymaja" nowa matryce? Wiele pism zaczelo robic testy szklo+matryca.......to tez jest elementy ktory trzeba wziac pod uwage......


Nie mam pojecia, choc do tej pory nawet takie dziadki jak 55/1.8 dawaly sobie dobrze rade... Niemniej gdyby jednak wszystko bylo ok (takze ze wspolpraca z SR), to Pentax znowu bylby fenomenem kompatybilnosci!
Technologia jest dla konsumentow chyba zbyt trudna do przewidzenia w takich dosc skomplikowanych szczegolach, jednak skoro to ma byc nadal format APS-C, ktory korzysta z najlepszej czesci soczewek to jest naprawde duza szansa, ze wszystko bedzie gralo. Prznajmniej jesli chodzi o stalki.


matryca pewnie bedzie Sony jak w D200, ostatnio tak sie przynajmniej mowilo w Ch. Im. skad byly testy Pentaxa
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
Poczytajcie sobie Wasze wcześniejsze "marzenia".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach